Szakolcán hét gól vár a Zvolenre

2008.03.09. 00:32 F. Kapus

A negyeddöntők során harmadszor látogatott Sille Tamásékhoz a Zvolen, és harmadszor kapott hét gólt. A Kosice bejutott az elődöntőbe, a Slovan után második csapatként.

Kassán több mint nyolcezer ember volt biztos benne, hogy a Poprad nem jelenthet komoly akadályt. Maximálisan igazuk lett. Bár az 54. percig 4-4 volt az állás, ekkor a Miskolci Jegesmedvék vezetőedzőjének (Jan Faith) fia bevitte a mindent eldöntő találatot. Juraj Faith találatának értékét növeli, hogy mindez emberhátrányban történt.

A Martin a 26. percben 4-1-re vezetett. Ekkor talán a szurkolókon kívül már a hazai játékosok is azt hitték, az elődöntőbe jutottak. De a jégkorongsport nem enged lazítást, a Dukla játékosai pedig hittek az egyenlítésben. Tervük csakhamar sikerrel járt. A büntetőknél pedig egyedül Andrej Kollar bizonyult eredményesnek, a vendégcsapatból.

A Skalica szárnyal hazai pályán. 52 lövéssel terhelték a zólyomiak hálóőreit, nem csoda, hogy a 47. percben már 7-0-ra vezettek. Zigmund Pálffy ezúttal előkészítésben jeleskedett, négyszer írták fel a nevét a passzolók közé. Sille nem szerzett pontot, de végig ott volt a harmadik sorban, szokott helyén.

Hétfőn a hátrányban lévő csapatok odahaza egyenlíthetnek. Ha ez nem sikerül nekik, akkor kiesnek.

negyeddöntő

Slovan Bratislava (1)-Zilina (8)4-06-25-32-17-0
Kosice (2)-Poprad (7)4-13-25-05-33-46-4
Martin (3)-Dukla Trencin (6)3-24-25-44-22-34-503.10.03.12.
Skalica (4)-Zvolen (5)3-27-17-41-43-47-103.10.03.12.

elődöntő

Slovan Bratislava (1)-4/50-003.15.03.17.03.19.03.21.03.23.03.25.03.27.
Kosice (2)-3/60-003.16.03.18.03.20.03.22.03.24.03.26.03.28.

döntő

0-003.31.04.01.04.04.04.05.04.07.04.09.04.11.

A táblázatban a csapatnevek után zárójelben az alapszakaszbeli helyezésüket találják, vastaggal a két csapat párharcának összesített állása szerepel. A belinkelt eredmények a lejátszott meccsek végeredményei, rájuk kattintva a statisztika ugrik fel. A dátumok a várható mérkőzésidőpontok. 5 rubrika esetén 3, 7-nél 4 győzelemig tart a páros mérkőzés.

11 komment

Címkék: bajnokság szlovákia rájátszás

A cikkíró óriási szlovák hazafi lehet. Csak ha már szlovákul akarod írni a neveket, akkor írd szlovák helyesírással bassza meg. Ez a buta öszvér megoldás rettentő irritáló, és süt róla a hiányos műveltség. Zvolen, Bratislava, Košice (és nem Kosice! és Trenčín nem Trencin!! ha már szlovák helyesírással akar valaki villogni). Gratulálok!
F.Kapus: Egy Kovács László veszett el benned, utoljára ő ment Bratislavába tárgyalni Pozsony helyett.
Kedves Sloane!
Mi itt a blogon azt a gyakorlatot követjük, hogy a városok neveit magyarul írjuk, a csapatok neveit pedig úgy, ahogy ők magukat. A címben ezért szerepel Szakolca és nem Skalica, és Zvolen Zólyom helyett. Ha az általad számonkért gyakorlatot követnénk, akkor az NHL-ben Detroiti Vörös Szárnyakról beszélnénk, az EBEL-ben pedig az Alba Volán a Bécsi Fővárosiakat verné meg.
Szlovák helyesírással nem akarunk villogni, ahogy általában semmilyen külföldi nyelv helyesírásával sem. A magyarra viszont figyelünk. Ezen túlmenően pedig a magyar ábécé betűit használjuk, persze nem hazafiságból.
Meg kell jegyezzem, egy vesszőt elfelejtettél, mégpedig talán mondanivalód leghangsúlyosabb részénél. A mondat magyar helyesírás szerint így tökéletes:
"Csak ha már szlovákul akarod írni a neveket, akkor írd szlovák helyesírással, bassza meg." Az meg már tán kicsinyeskedés volna, ha jelezném, felszólító mondat végére felkiáltó jel dukál.
Grat Kapus,

Ne hagyd magad, sok sikert az oldal további szerkesztéséhez! Jó néhányan úgy gondoljuk, hogy a blog színvonalas, ezért az össze korongbarát ismerősömnek ajánlom jó szívvel az oldalatokat. Üdv.

Egy "nyájas olvasó" a sok közül :-))
Sloane!
A " hiányos műveltségű" F. Kapus fia mellé te is tudnál nemzeni egy tehetséges gyereket a hazai jégkorong szolgálatára, valamint rendelkeznél fele annyi alázattal e remek sport iránt, mint Ő, még meg is bocsájtanék Neked.
F.Kapus Sztem naon jo az oldam am egy hibát felfedeztem csak szolok az osztrák szövetségnek a honlapja a www.eishockey.at és nem az erstebankliga.at mert az a magának az ebelnek a honlapja amugy csak ennyit akartam további jo honlap szerkesztést meg mindent:) és továbbra is olvasni fogom a blogot:)
Azt nem tudja valaki véletlenül, hogy esetleg online nem közvetítik valahol a meccseket?
Csak a www.icehockey.hu-n találsz eredményt, valami miatt egyik honlap sem frissiti magát. Állítólag a II. harmadban 2:1-re vezet a SC.
Ha jók az információim akkor 2:2
Sajnos hosszabbításban kikapott a dab. Gratulálok az SC-nek!
A szlovákoknál a a szlovák kettes bezzeg élőben közvetíti a meccseket egyszerre mind a kettőt, csak az a baj hogy zajos a kép.
Állandóan helyesbítenem kell önmagam, a HC-nek gratulálok és megyek aludni, mert úgy látszik mára már "elfáradtam". Sajnálom a volánt is, utazhatnak megint.