A New Jersey áll Kelet élén

2008.02.25. 10:14 Ryan O'Brien

137. játéknap – 2008. február 24.

Teemu Selanne 5 pontot ért el a Chicago ellen. Rangadót nyert a Calgary a Minnesotával szemben, a két csapat helyet cserélt csoportja élén. A Rangers és a Phoenix is nullára nyerte a meccsét. Büntetőkkel veszített a Pittsburgh.

Csoportrangadót nyert a Calgary a Minnesota otthonában, ezzel a Flames átvette a vezetést a Northwest divízióban. A Calgary sorozatban negyedszer nyert, az első és a második harmad második felében lőtt Langkow- és Conroy-gólnak köszönhetően. A szépítés az utolsó játékrészben érkezett, és Mark Parrish szerezte. Kiprusoff zseniálisan védett, óriási szerepe volt az idegenbeli bravúrban. 38 lövést hárított, és ha ehhez azt is hozzávesszük, hogy a Flames csak 16 lövést eresztett meg, tényleg nagy meglepetésről beszélhetünk. A Minnesota csapatában Keith Carney 1000. mérkőzését játszotta.

A San Jose büntetőkkel, idegenben verte a Pittsburghöt. Két harmadon keresztül eredménytelenek voltak a csapatok, az utolsó játékrészben Jonathan Cheechoo a Sharksot juttatta előnyhöz, Eric Christensen a harmad felénél egyenlített. A büntetők során a győztes gólt Roenick szerezte. 2002 után szerepelt a San Jose ismét Pittsburghben.

A Washington újabb lehetőséget szalasztott el. Ezúttal hazai környezetben a New Jerseytől kaptak ki, hosszabbítás után. Brodeur 37 lövést fogott, idei 35. győzelmét aratta, a Devils magabiztosan vezeti csoportját, 2001 után újra Kelet legjobb csapata, egy ponttal az Ottawa elé került. Negyven percig itt sem láthattak gólt a nézők, majd Langenbrunner vezetést szerzett a vendégeknek, amit két perc múlva Szjomin egyenlített ki. A hosszabbításból csak 50 másodperc volt hátra, amikor Madden a Devils győztes gólját is megszerezte. Az újonc Backström 41. asszisztját hozta össze, elérte az 50 pontot.

A New York Rangers nagyon megverte a Floridát. Henrik Lundqvist 23 lövést hárítva 8. shutoutját érte el. Marek Malik idei első gólját szerezte, Scott Gomez 1 gólt és 2 gólpasszt ért el, Dawes és Jagr és Straka is eredményes volt. Marcel Hossa 17 meccses kihagyás után tért vissza a Rangersbe.

A legutóbbi nyolc meccséből hatot nyerő Chicago kénytelen volt fejet hajtani a nagyobb tudás előtt. A még nagyszerűbb mutatókkal bíró Anaheim (legutóbbi 10 meccsből kilenc győzelem) verte simán a Blackhawks csapatát. Teemu Selanne nagyszerű napot fogott ki. 3 gólt lőtt, 2 gólpasszt adott. A finn játékos karrierje 546. gólját szerezte, az örökranglistán a 25. helyre jött fel, megelőzve Maurice Richardot. Két gólpassza azt jelenti, hogy elérte a 600-at. Chris Kunitz 4 ponttal (1+3), Ryan Getzlaf 3 ponttal (1+2) zárt, Huskins lőtte a Ducks hatodik gólját. Dicséretet érdemel a Chicago is, becsülettel álta a rohamokat, sőt többet is lőtt kapura. Patrcik Sharp 2 gólt szerzett, 1 gólpasszt adott, Seabrook is eredményes volt, Jonathan Toews 3 asszisztot ért el. Az Anaheim folytatta jó szereplését a Chicago ellen, hiszen a két együttes legutóbbi 19 meccséből 16 Ducks-siker és mindössze 2 Blackhawks-győzelem született.

Az Edmonton legyőzte a Colorado csapatát. Az Oilers elég messze van a továbbjutástól, és az Avalanche is egyre messzebb kerül. Jobban kezdett a Colorado, Arnason és Guite góljaival kétgólos előnnyel zárta ez első harmadot. A másodikban azonban a hazaiak Sam Gagner és Glencross góljaival egyenlítettek. A fordítást az utolsó harmad és Andrew Cogliano gólja hozta. Smyth és Stastny után Joe Sakic is visszatért, talán még nem későn. A találkozó megkezdése előtt köszöntöttek azt a 40 játékost, akik nem is olyan régen Guinness-rekordot döntöttek. Mi is írtunk róluk.

A Phoenix fontos meccset nyert a St. Louis ellen. A Coyotes közel került a playoffhoz, a Blues öt ponttal leszakadt. Brizgalov 35 lövést fogott, karreirje 4. gól nélküli meccsét érte el. A mindössze 20 lövéssel próbálkozó Phoenix találatait Michalek és Perrault jegyezte.

Eredmények: Minnesota-Calgary 1-2, Pittsburgh-San Jose 1-2 (hosszabbítás után, büntetőkkel), Washington-New Jersey 1-2 (hosszabbítás után), New York Rangers-Florida 5-0, Anaheim-Chicago 6-3, Edmonton-Colorado 3-2, Phoenix-St. Louis 2-0. A bajnokság állása.