Detroitban nyert a Kings

2008.02.08. 10:43 Ryan O'Brien

120. játéknap – 2008. február 7.

Bővelkedett meglepetésekben az NHL legutóbbi játéknapja. Érezhető, hogy a tabella hátsó felében helyet foglaló csapatok az elkövetkezendő időben mindent megtesznek a playoffba kerülésért. Ennek igazolásaképp Montrealban nyert a Toronto, Nashville-ben a Tampa Bay, Calgaryban a Chicago és a nap meglepetéseként Detroitban a Los Angeles.

Az Anaheim 2003. október 29. után tért vissza ismét New Yorkba, és a Rangers vendégeként jó szokását tartva ismét nyert. Mathieu Schneider gólját Callahan kiegyenlítette, de ezt követően még hármat döfött a Ducks, Perry, Kunitz és Bertuzzi volt eredményesek. Pedig a Rangers 33-19-re nyerte a kapura lövéseket, de Giguere ezúttal kiválóan védett (32 védés). Az Anaheim mindkét New York-i alakulatot elpáholta (3-0 és 4-1), Selanne ismét adott gólpasszt.

A Vancouver is jó régen tette tiszteletét Atlantában, 2002. március 16-án legutóbb. Az első harmadban nem esett gól, a másodikban a hazaiaktól Dupuis volt eredményes. Nem sok jót sejtetett ez a Canucks híveinek, 21 meccsből, amikor a második harmad után vesztésre álltak, csak egyet nyertek meg. Ezúttal rácáfoltak a statisztikákra, és Daniel Sedin, valamint Alex Burrows góljával megfordították a találkozót. A vendégek négy vesztes meccs után nyertek ismét.

A Toronto nyerte a kanadai rangadót, a Montreal otthonában diadalmaskodott. Vesa Toskala remekül védett, 34 lövést fogott. A Maple Leafs legjobbja – amely talpra állt a Florida elleni hatalmas zakó után – Darcy Tucker volt, ő duplázott, Wellwood és Newbury volt még eredményes. A másik oldalon a két 2 pontos, Kovaljov és Plekanec lőtték a gólokat.

A Florida a Toronto legázolása után az Ottawát is megszorongotta. Kelet legjobbja csak az utolsó harmadban szerzett Heatley-gólnak köszönhetően gyűjtötte be a győzelmet. Heatley 2 gólt szerzett, 1 gólpasszt adott, Phillips, Corvo és Schubert is eredményes volt, Jason Spezza 3, Wade Redden 2 asszisztot jegyzett. A Panthersben Booth, a kétpontos Jokinen, Horton és McLean szerezte a gólokat. A második harmadban 7 gól esett. Nagyon hiányzott Heatley, nélküle 11 meccsből csak 3-at nyert a csapat.

A New York Islanders a lendületéből alaposan visszavéve a Pittsburgh ellen sorrendben hatodik vereségét szenvedte el. Szoros meccs volt, csak a harmadik harmad utolsó öt percében dőlt el. Crosby már a nyolcadik meccséről hiányzott, a csapat így is hozta a meccset, Ryan Whitney volt a vezéregyéniség. 2 gólt és 1 gólpasszt ért el, Malone és Letang volt még a gólok szerzője. Malkin az előkészítésből vette ki a részét, 3 asszisztot adott. Az Islandersben Comrie lőtt kettőt, Fedotenko egyszer volt eredményes.

A forduló legnagyobb meglepetése Detrotitban született. A mostanában jó néhány meglepő eredményt produkáló Los Angeles idegenben verte a Red Wings csapatát. Pedig minden a szokásoknak megfelelően alakult. Kopecky góljára Kyle Calder még válaszolt, majd két Zetterberg-gól után 3-1-es előnnyel mentek pihenni a csapatok 40 perc után. Aztán az utolsó harmadban 10 lövésből négyszer betaláltak a vendégek, O'Sullivan, Frolov, Stuart és Kopitar lenullázta ebben a húsz percben a Detroitot, amely nyolc győzelem után veszített először; a Kings 2000. február 18-án nyert legutóbb Detroitban.

Nem túl magas színvonalú meccsen, a hosszabbításban lőtt Vaclav Prospal-góllal nyert a Nashville otthonában a Tampa Bay. Radulov az első harmadban a hazaiakat juttatta előnyhöz, ezt a másodikban Brad Richards kiegyenlítette. Összesen 44 lövés volt a meccsen, Vernon Fiddler a Nashville-ből 200. mérkőzését játszotta.

St. Paulban sem potyogtak a gólok. Az utolsó játérész 4. percében ütött Niklas Hagman-gól hozta a Dallas sikerét a Minnesota ellen. Mike Smith 25 lövést hárított, idén mindössze 19. alkalommal védte a Stars kapuját. Ez volt az idei 2., karrierje 5. shutoutja.

Habibulin 26 lövést hárított a Chicago némileg meglepő módon verte idegenben a Calgary csapatát. Az oirosz hálóőrnek amúgy is megy a Flames ellen, karrierje során 26 meccsből 19-et nyert meg ellenük. Adrian Aucoin szerezte a hazaiak gólját, míg a vendégeknél Duncan Keith, Patrick Sharp és Perreault volt eredményes. A Chicago az elmúlt 17 mérkőzéséből csak 5-öt nyert meg, és december 26. óta csak két meccset nyert meg a rendes játékidőben, 18-ból. Nagy bravúr kellene a playoffhoz.

Új szerződésével a zsebében, Jason Chimera emberhátrányból lőtt gólja nyitotta a Columbus Phoenix elleni vendégjátékát. Az első harmadban Zserdev is eredményes volt. A második játékrészben Michael York góljával zárkózott a Coyotes, de az eredmény a végéig már nem változott.

Eredmények: New York Ramgers–Anaheim 1-4, Atlanta–Vancouver 1-2, Montreal–Toronto 2-4, Ottawa–Florida 5-4, Pittsburgh–New York Islanders 4-3, Detroit-Los Angeles 3-5, Nashville-Tampa Bay 1-2 (hosszabbítás után), Minnesota–Dallas 0-1, Calgary–Chicago 1-3, Phoenix–Columbus 1-2. A bajnokság állása.