A Minnesota lepofozta az Anaheimet

2008.01.31. 11:05 Ryan O'Brien

112. játéknap – 2008. január 30.

Az Atlanta a Pittsburghöt, a Minnesota az Anaheimet verte könnyedén. A kapusok nagy napja volt Floridában. A Phoenix nagyon megsozorongatta a Detroitot, mégis a Red Wings nyert. Owen Nolan 9 év után ismét mesterhármast ütött Calgaryban.

Ha csak a tegnapi játékát figyeljük az Anaheimnek, akkor valóban nagy szükség lesz Teemu Selanne játékára. A Minnesota ellen egy árva Corey Perry-góllal szemben a Wild ötször mattolta a Ducks-védelemet. Azért nem Giguere-t, mert őt a második harmadban, miután négy lövésből három gólt kapott, lehozta az edzője. Mikko Koivu, Gaborik, Rolston, Sheppard és Buchard lőtték a hazai gólokat. A Ducks egymás után negyedszer kapott ki.

A Pittsburh és Conklin ezúttal könnyen megadta magát és az Atlanta az első és a harmadik harmadban mutatott Pazar játékának köszönhetően simán nyert. Perrin, Holik, Kovalcsuk és Slater lőtték a Thrashers góljait. Ryan Whitney 4–0 után szépített. Conklinnak ezúttal nem volt szerencséje, a harmadik játékrészben mindössze 3 lövésből kapott két gólt és máris korcsolyázhatott lefelé, a Penguins Sabourinnal fejezte be a találkozót, Fleury még mindig nem kapott helyet.

A kapusok produkciói miatt verték pirosra a tenyerüket a nézők Floridában, ahol a Buffalo vendégeskedett. Mindössze egy gól esett, melyet a második harmad 40. másodpercében Thomas Vanek vágott be, a hálóőrök azonban remekeltek. A hazaiknál Tomas Vokoun 40 lövést hárított, míg a Buffalóban Ryan Miller 32 védéssel hozta idei második, karrierje 6. shutoutját. Stephen Weiss, a Floridából karrierje 300. mérkőzését játszotta.

Nehezen adta meg magát a Phoenix, amely a Detroit elleni mérkőzésen idegenben, a 49. percig vezetett. Zetterberg szerzett a hazaiaknak vezetést, amelyet Martin Hanzal egyenlített ki, majd a második harmad 9. percében Ed Jovanovski a vezetést is megszerezte. Az utolsó felvonásban Tomas Holmström egalizált és a győztes gólt, a meccsen 3 pontig (1+2) Nicklas Lidström érte el. A Coyotes végig nagy harcban volt a hosszabítás eléréséért, de a kiválóan védő, 32 védésig jutó Osgood ezt megakadályozta.

A Chicago ezúttal megint nagyon kikapott. A vendéglátó Colorado hat gólt rámolt be, melyből Marek Svatos – egy asszisztja mellé – kettővel vette ki a részét Három pontot ért el Arnason is (1+2), kettőt (1+1) Hejduk, Richardson és Brunette szerezték a további találatokat. A még mindig erősen tartalékos Blackhawksnak (bár azért az Avalanche-ból Sakic, Smyth és Stastny hiánya is jelentősnek nevezhető) esélyese sem volt ezen a találkozón. Yanic Perreault duplázott, Robert Lang 1 gólt lőtt, a csapat mindössze 15 kapuralövéssel próbálkozott.

A két hét múlva 36 éves Owen Nolan tripljának köszönhetően, óriási csatában, fordulatos meccsen verte a Calgary a San Joset. Az első játékrészben Marleau a Sharksnak szerzett előnyt. A másodikban hármat vágott a Flames Nolan, Primeau és Phaneuf révén. Az utolsó harmadban öt gól esett. Hiába szerzett eggyel többet a San Jose, ez csak mérkőzés szorossá tételéhez volt elegendő. A Sharks góljait Plihal (élete első gólja volt), Rissmiller és Cheechoo szerezték. Nolan az 1990-es 1/1-es volt, 1999. október 4-e után először ért el mesterhármast.

Eredmények: Minnesota–Anaheim 5–1, Atlanta–Pittsburgh 4–1, Florida–Buffalo 0–1, Detroit–Phoenix 3–2, Colorado–Chicago 6–3, Calgary–San Jose 5–4. a bajnokság állása.