Statisztika minden mennyiségben

2008.01.23. 13:25 Ryan O'Brien

Régen foglalkoztunk az NHL legjobbjaival. Ezért most bő anyagot írtunk. Statisztikák minden mennyiségben, január 22-ei állapot szerint. Kellemes böngészést.

A pontszerzők listáját jó ideje Vincent Lecavalier, a Tampa csatára vezeti 64 ponttal. Hárman értek el eddig 63 pontot: Ilja Kovalcsuk, Jarome Iginla és Sidney Crosby. Elképesztő tempóban nyomul Alex Ovecskin, aki elmúlt 5 meccsén 10 pontot szerzett, és 62-vel már az 5. helyen tanyázik. A gólszerzők között immár a nemrég rekordösszegű szerződést aláírt Capitals-csatár az első, 38-ig jutott. Mögötte Kovalcsuk jön 37-tel, majd Iginla 32-vel. 29-29 alkalommal talált a hálóba Lecavalier és Daniel Alfredsson is. A legtöbb asszisztot a másik korszakos zseni, Sidney Crosby jegyzi, 43-mal. Kettővel van lemaradva mögötte Joe Thornton és Marc Savard. A Vancouver svédje, Henrik Sedin 40-ig jutott, a Detroit csatára, Dacjuk 39-et ért el. A plusz/mínusz mutató legjobbja, a Red Wings védője, Nicklas Lidström, 37 egységgel. +31-gyel büszkélkedhet Danny Heatley az Ottawából, Dacjuknak 28, Ryan Getzlafnak 25, Daniel Clearynek 21 van.

A kapusok között Chris Osgood rendelkezik a legjobb kapott gólok/mérkőzés mutatóval, 1,95 az eredménye. Mögötte Pascal Leclaire, a Columbus portása következik 2,06-tal, a harmadik Martin Brodeur 2,10-zel. Tim Thomasnak, a Boston portásának a legjobb a védéshatékonysága, 0,930-cal, második Leclaire 0,925-tel, a harmadik Roberto Luongo (Vancouver) ugyanezzel az eredménnyel. A legtöbb győzelmet Martin Brodeur és Jevgenyij Nabokov érte el, 25-tel, Miikka Kiprusoffnak 24 győzelme van. A gól nélküli meccseket produkálók között Leclaire a legjobb idáig, 7 shutouttal, 6-6 van Luongónak és a Rangers kapusának, Henrik Lundqvistnek.

Kicsit ássuk bele magunkat jobban a számokba, nézzünk néhány érdekességet.

A legtöbbször kiállított játékos a Phoenixből Daniel Carcillo, aki 172 percet ült a büntetőpadon, őt Jared Boll (Columbus) követi 152 perccel. A legtöbb emberelőnyös gólt Ovecskin lőtte, 16-ot (12-vel követi őt Iginla). Emberhátrányból Patrick Sharp, a Chicago csatára volt legtöbbször eredményes, 7 alkalommal. 6 győztes gólt négyen szereztek, Jeremy Roenick, Iginla, Patrik Elias és Eric Staal. A legtöbb kapura lövés is Ovecskin nevéhez fűződik, az orosz csatár 263-szor próbálkozott, őt Zetterberg követi 225-tel, a harmadik Iginla 208-cal. A legtöbbször Dustin Brown ütközött, 217-szer, őt Trent Hunter (NY Islanders) és Michael Komisarek (Montreal) követi 160-nal. A legtöbb lövést, 150-et Komisarek blokkolta. Érdekes, hogy Ovecskin követte el a legtöbb elhibázott lövést, 110-et. Brind'Amour nyerte a legtöbb bulit, 734-gyel, őt Mars Sundin követi 645-gyel. A legtöbb időt Chris Pronger (Anaheim) töltötte a jégen, 23 órát és 35 másodpercet. A hosszabbítások utáni büntetőpárbajban két edmontoni, Sam Gagner és Ales Hemsky az első, 5-5 góllal.

Vessünk néhány pillantást az első évesekre. A pontlistát a chicagói Patrick Kane vezeti 45-tel, őt a Washington újonca, Nicklas Backström követi 40-nel, a harmadik a jó ideje sérült Blackhawks-játékos, Jonathan Toews. Ő lőtte a legtöbb gólt (15), majd a phoenixi Peter Mueller következik 13-mal és Kane 12-vel. Az asszisztokban Kane (33), Backström (31) és az atlantás Tobias Enström (26) a sorrend.

Érdemes böngészni a csapatok statjai között is. Az első harmadban eddig a legtöbb gólt a Detroit ütötte (54), a legtöbbet a Toronto kapta (50). Ugyanez a másodikban: Philadelphia (65) és Atlanta (63); a harmadikban: Carolina (63) és Tampa Bay (63). Az emberelőnyös helyzeteket a Philadelphia használja ki a legjobban, de ők is kapták eddig a legtöbbet (57/228 – 25%), második a Montreal (51/215 – 23,7%), harmadik a Detroit (49/220 – 22,3%). Az emberelőnyök kivédekezésében a Dallas jár az élen (86,8%), második a San Jose (86,4%), harmadik a Columbus (86,1%). A rávezetésekben az Edmonton az első, 11 győzelem, 3 vereség, második a Pttsburgh (6-3), harmadik az Atlanta (5-3).

Végezetül nézzük az egyes csapatok legjobb három pontszerzőjét, legjobb góllövőjét és gólpasszadóját:

Anaheim: Ryan Getzlaf (57), Corey Perry (45), Chris Pronger (35). Perry 26 gól – Getzlaf 38 assziszt.
Atlanta: Ilja Kovalcsuk (63), Marian Hossa (44), Todd White és Eric Perrin (30). Kovalcsuk 37 gól és 26 assziszt.
Boston:
Marc Savard (52), Zdeno Chara (32), Marco Sturm (31). Chuck Kobasew 17 gól – Savard 41 assziszt.
Buffalo: Jason Pominville (38), Derek Roy (35), Brian Campbell (33). Derek Roy és Jochen Hecht 16-16 gól – Campbell 29 assziszt.
Calgary: Jarome Iginla (63), Kristian Huselius (49), Daymond Langkow (45). Iginla 32 gól – Iginla 31 assziszt.
Carolina: Eric Staal (47), Ray Whitney (46), Rod Brind'Amour (45). Eric Staal 26 gól – Matt Cullen 30 assziszt.
Chicago: Patrick Kane (45), Patrick Sharp és Robert Lang (36). Sharp 22 gól – Kane 33 assziszt.
Colorado: Paul Stastny (49), Milan Hejduk (34), Andrew Brunette (33). Marek Svatos 20 gól – Stastny 32 assiszt.
Columbus: Rick Nash (42), Nyikolaj Zserdev (40), Szergej Fjodorov (27). Nash 25 gól – Zserdev 20 assziszt.
Dallas: Mike Ribeiro (53), Brenden Morrow (46), Szergej Zubov (35). Ribeiro 22 gól és 31 assziszt.
Detroit: Henrik Zetterberg (61), Pavel Dacjuk (56), Nicklas Lidström (44). Zetterberg 28 gól – Dacjuk és Lidström 39-39 assziszt.
Edmonton: Shawn Horcoff (49), Ales Hemsky (42), Dustin Penner (30). Horcoff 21 gól – Hemsky 30 assziszt.
Florida: Olli Jokinen (46), Nathan Horton (34), Stephen Weiss (27). Jokinen 23 gól és 23 assziszt.
Los Angeles: Anze Kopitar (45), Dustin Brown (39), Alekszandr Frolov (36). Brown 24 gól  - Kopitar 27 assziszt.
Minnesota: Marian Gaborik (50), Pierre-Marc Bouchard (42), Brian Rolston (33). Gaborik 25 gól – Bouchard 32 assziszt.
Montreal: Alekszandr Kovaljov (43), Tomas Plekanec (41), Saku Koivu (33). Kovaljov 20 gól – Plekanec és Koivu 25-25 assziszt.
Nashville: Jason Arnott (42), Jean-Pierre Dumont (40), David Legwand (36). Dumont 18 gól – Arnott, Legwand és Marek Zidlicky 25-25 assziszt.
New Jersey: Zach Parise (42), Brian Gionta (31), John Madden (26). Parise 16 gól és 26 assziszt.
NY Islanders: Mike Comrie (36), Bill Guerin (28), Miroslav Satan (26). Guerin 18 gól – Comrie 22 assziszt.
NY Rangers: Scott Gomez (45), Jaromir Jagr (43), Chris Drury (31). Brendan Shanahan 15 gól – Gomez 34 assziszt.
Ottawa: Daniel Alfredsson (60), Dany Heatley (56), Jason Spezza (55). Alfredsson 29 gól – Spezza 39 assziszt.
Philadelphia: Mike Richards (53), Daniel Briere (46), Joffrey Lupul (35). Richards 21 gól és 32 assziszt.
Phoenix: Shane Doan (46), Radim Vrbata (33), Ed Jovanovski (33). Vrbata 18 gól – Doan 30 assziszt.
Pittsburgh: Sidney Crosby (63), Jevgenyij Malkin (56), Szergej Goncsar (39). Malkin 26 gól – Crosby 43 assziszt.
San Jose: Joe Thornton (56), Milan Michalek (29), Patrick Marleau (23). Michalek 16 gól – Thornton 41 assziszt.
St. Louis: Paul Kariya (42), Brad Boyes (40), Keith Tkachuk 35). Boyes 27 gól – Kariya 30 assziszt.
Tampa Bay: Vincent Lecavalier (64), Martin St. Louis (55), Vaclav Prospal (46). Lecavalier 28 gól – St. Louis 37 assziszt.
Toronto: Mats Sundin (52), Nik Antropov (39), Jason Blake és Tomas Kaberle (30). Sundin 20 gól és 32 assziszt.
Vancouver: Henrik Sedin (49), Daniel Sedin (47), Markus Naslund (38). Daniel Sedin 22 gól – Henrik Sedin 40 assziszt.
Washington: Alekszandr Ovecskin (62), Nicklas Backström (40), Michael Nylander (37). Ovecskin 38 gól – Backström 31 assziszt.