A Dunaújváros nyerte a Magyar Kupát

2007.12.29. 19:56 jegesember

Büntetőkkel 4-3-re nyerte a Csíkszeredában rendezett Magyar Kupa-döntőt a Dunaújvárosi Acélbikák csapata. A Dab.Extra.hu az első harmad végén 3-1-re vezetett, ám a további két harmadban már csak a HC Csíkszereda ütött egy-egy gólt. Így hatvan percnyi játék után 3-3-ra állt a Magyar Kupa döntője. Az ötperces hosszabbításban sem esett gól, így a büntetők döntöttek, a három csíki próbálkozás mindegyikét fogta az újvárosi Ferjo, így Peterdi gólja a Dunaújváros hetedik kupagyőzelmét jelentette.

A Magyar Kupa csíkszeredai négyes döntőjére hat szlovák játékost igazolt a HC Csíkszereda; ez is jelezte, hogy a csíkiak nagyon meg akarják nyerni első Magyar Kupájukat. A dunaújvárosiak tavaly is döntősök voltak, de akkor az Alba Volántól 5-2-re kikaptak.

A csíkiaknak be is jöttek a légiósok – igaz, ez sem volt elég a kupa elnyeréséhez –, a tíz szlovák és két cseh játékossal felálló székely csapat mindhárom gólját ők szerezték. Az elsőt Hruby (assziszt: Saluga), ezzel vezettek is a kilencedik percben. De csak 34 másodpercig, ekkor Kiss Ákos (Galanisz) egyenlített. A 17. percben Borsos (Orsó, Erdősi) megszerezte a vezetést, majd a harmad vége előtt öt másodperccel Foltin (Peterdi, Vargyas) kettőre növelte az Acélbikák előnyét.

A következő negyven percben ugyan sikerült egyenlítenie a második harmadban kettős emberelőnyben is játszó HC-nak (bár a meccs mind a hat gólja egyenlő létszámos szituációban esett). A 24. percben Saluga (Ondov) szépített, majd a 46. percben Kramny (Racek) állította be a rendes játékidő, majd az ötperces hosszabbítás végeredményét.

Az aranyérem sorsát így a büntetők döntötték el. Az újvárosiaknak a második sorozatban, Peterdi révén sikerült gólt szerezniük, és mivel Ferjo mindhárom csíki kísérletet védte, nekik a harmadik büntetőt el sem kellett lőniük, ezzel is megnyerték a kupát 4-3-ra.

A Dunaújváros először az 1996/1997-es kiírásban nyerte el a Magyar Kupát, akkor az FTC-t verték 5-1-re. Egy évvel később az Alba Volán ellen ismételtek, a döntőt 7-2-re nyerték. Két évvel később ugyanebben a párosításban 2-1-re nyertek, majd 2001-2002-es szezontól egymást követően háromszor is kupagyőztesek lettek, mindháromszor az Alba ellen (5-3, 2-1, 4-2).

A harmadik helyet az Újpestnek sikerült megszereznie, miután a hatszoros magyar kupagyőztes a bronzmeccsen a vártnál könnyebben, 4-1-re legyőzte a négyes döntőt rendező SC Csíkszeredát.

Ezúttal nem volt rossz ómen Berta (Mocek, Zlocha) gólja a meccs elején, a 10. percben. Míg az elődöntőben szintén 1-0-ról kikaptak 2-1-re az újpestiek, most a 23. percben, egy emberelőnyös szituációban Voskár (Szirányi, Cop) megduplázta az előnyt. Az utolsó harmadban, az 51. percben Poznik (Carsky) szintén emberelőnyből szépített, ám egy perccel később, Voskár lőtt még egy emberelőnyös gólt, majd hetven másodperccel a vége előtt Skorvanek (Lezo, Zlocha) beállította a végeredményt.

Ez a 4-1 volt az UTE idei első csíki győzelme – korábban a HC-tól is és az SC-től is mind a három-három bajnokin kikaptak –, ugyanakkor idén már negyedszer verték az SC-t, mivel a Megyeri úti bajnokijaik mindegyikét megnyerték. Az Újpest tavaly is a bronzérmet szerezte meg a kupában, akkor Miskolcon szintén a rendező csapatot, a Jegesmedvéket verték 9-2-re.