Csodaszombatot tartottak

2007.12.15. 21:57 jegesember

A Pannon Kupa tovább dübörög: a pénteki, ukránok elleni 2-1-es győzelem után Ocskayék a lengyeleket is megverték a miskolci négyes tornán. A magyar válogatott ismét egy góllal, 4-3-ra nyert, úgy, hogy tíz perccel a vége előtt még a lengyelek vezettek 3-1-re. Ráadásul az U20-as válogatott is nyert a rigai divízió 1-es vébén a franciák ellen, 7-4-re, így a hatcsapatos csoport második helyén áll, és a hátralévő két meccs eredményétől függetlenül már biztos a bennmaradás.

A Pannon Kupa második napján az első meccsét Japán ellen 3-2-re elvesztő lengyel válogatott volt a magyarok ellenfele. Több mint félóráig nem esett gól a meccsen, Vas Márton a 33. percben, kettős emberelőnyből szerzett vezetést (assziszt: Ladányi). A lengyel Dutka ezt öt percen belül kiegyenlítette emberelőnyből, sőt az utolsó harmad 7. és 10. percében előbb kettős, majd szimpla emberelőnyből is betalált Labryga, aztán Laszkiewicz.

Az 1-3 ellenére a magyar csapat nem adta fel, az 51. percben Palkovics szépített, egy perccel később Ocskay emberelőnyből lőtt látványos gólt, majd az 58. percben Fekete Dániel csodás találattal visszavette a vezetést, amit meg is őrzött a csapat. A győzelem értékét növeli, hogy a magyarok 26, a lengyelek csak 16 percnyi kiállítást kaptak.

A Pannon Kupa másik meccsén az ukránok 7-0-ra verték a japánokat, így két forduló után Magyarország, Ukrajna, Japán, Lengyelország a sorrend. Vasárnap kettőkor Ukrajna-Lengyelország, fél hattól Magyarország-Japán a program.

És hogy teljes legyen az örömünk, arról a Rigában ügyeskedő fiatalok gondoskodtak. A britek elleni fontos háromgólos győzelem után összeszorgoskodtak még egy háromgólos és szintén nagyon fontos sikert. Ezúttal a franciákat verték 7-4-re, két harmad után még csak 2-1-re, az ötvenedik percben már 7-2-re vezettek. A magyar válogatott így 3 forduló után a divízió 1-es világbajnokság hatcsapatos rigai csoportjának második helyén áll a fehéroroszok mögött (bár a lett-brit meccs eredményét még nem tudjuk). A magyar csapatból Galanisz és Sofron 2-2 gólt szerzett, betalált Kóger, Nagy és Kiss Ákos is.

A magyar válogatottnak még két meccse van, vasárnap este nyolckor a házigazda lettekkel, kedden délután egykor az általunk elkalapált briteket csak döntetlen után verő szlovénokkal játszanak. Miután a franciák mindhárom meccsüket elveszítették, a magyar válogatott már teljesítette az eredeti célkitűzést: sikerült bennmaradnia a divízió 1-ben.