Idegenlégiós-körkép, 49. hét

2007.12.11. 05:40 Ryan O'Brien

Megtorpant az Iowa Stars, Lencsésék még mindig az utolsók. Az élre ugrott a Briancon és Ligakupa-döntőt játszhat. Csúcsrangadót bukott a Milano Vipers. Jól megy juniorjainknak az osztrák Nationalligában. Idegenlégiósaink az elmúlt héten.

Egyesült Államok

AHL
Vas Jánosról továbbra is rendszeresen beszámolunk. Tudjuk, nagyon sokan kísérik figyelemmel pályafutását. Ezúttal ebben a posztban ismét csak a pőre eredményeit közöljük. Sajnos megtorpant az Iowa, hiszen az elmúlt két meccsüket elveszítették. December 4.: Iowa–Manitoba 3–4 (0+0, 0, 2 lövés, 0 perc); december 8.: San Antonio–Iowa 2–1 (0+0, 0, 2 lövés, 2 perc). 26 mérk. – 10 gól – 10 assziszt – 20 pont – +1 (+/- mutató) – 8 perc kiállítás – 82 kapura lövés. Vas visszacsúszott a pontlista 47. helyére, az Iowa Stars a Milwaukee mögé szorult, a nyugati divízió 5. helyére.

NAHL
December 7.: Fairbanks–Kenai River 6-0 (Kiss nem lépett pályára); December 8.: Fairbanks–Kenai River 6–0 (Kiss nem lépett pályára). A magyar játékos egyik meccsen sem játszott, ennek egyszerű az oka, idehaza készül a juniorválogatottal a világbajnokságra. Kiss Ákos összesített statisztikája: 7 mérk. – 0 gól – 0 assziszt – 0 pont – -1 (+/- mutató) – 2 perc kiállítás – 13 kapura lövés. A Fairbanks immár a déli csoport listavezetője.

CHL
Lencsés Tamás csapata három mérkőzést játszott az elmúlt héten. Két vereség és egy győzelem a mérlegük. Tamás sok mindent nem tudott hozzátenni. A csapata továbbra is a délkeleti csoport utolsó helyén tanyázik. December 4.: Texas–Austin 4–1 (0+0, -1, 0 lövés, 0 perc), December 7.: Tulsa–Austin 6–4 (0+0, -1, 0 lövés, 0 perc); December 8.: Austin–Rio Grande Valley 5–2 (0+0, 0, 0 lövés, 0 perc). Összesített statisztikája az Austin csapatánál: 10 mérk. – 0 gól – 1 assziszt – 1 pont - -4 (+/- mutató) – 8 perc kiállítás – 3 kapura lövés.

Franciaország

Ligue Magnus
A Briancon átvette a vezetést a bajnokságban! Magyarjaink szombaton a Tours együttesét fogadták és 2–1-re nyertek. Az Angers súlyos vereséget szenvedett az Épinal otthonában, ennek következménye a helycsere. A vendégek szerezték meg a vezetést, majd Rouleau góljával egyenlített a Briancon. A harmadik harmadban Boldron lőtte győztes gólt, a gólpasszokat Szélig Viktor és Ladányi Balázs jegyezte. A találkozót 1743-an tekintették meg.
A játékosok statisztikái.
Vas Márton: 15 mérk. – 5 gól – 9 assziszt – 14 pont – 14 perc kiállítás (Vas a 32. a pontlistán)
Szélig Viktor:
10 mérk. – 0 gól – 1 assziszt – 1 pont – 14 perc kiállítás (Szélig a 247.)
Ladányi Balázs
15 mérk. – 7 gól – 8 assziszt – 15 pont – 8 perc kiállítás (Ladányi a 28. pontlistán)
Lejátszotta az együttes a Ligakupa elődöntőjének visszavájógát is. Múlt héten hazai pályán 3–2-re verték a Morzine-Avoriaz csapatát, most idegenben diadalmaskodtak 6–1-re. A találkozón mindhárom magyar szerepet kapott. Vas Márton 1 gólt és egy 1 gólpasszt ért el. Ezzel a Briancon bejutott a fináléba, ahol az Angers csapatát kiejtő Rouen lesz az ellenfele. A döntőt január 2-án, Méribelben vívja a két csapat.

Szlovákia

Slovnaft Extraliga
Egy győzelem és egy büntetőkkel elszenvedett vereség Sille Tamás csapatának, a HK Skalicának a legutóbbi mérlege. December 4-én a Nyitrát fogadták, 4–2-re diadalmaskodtak, majd december 7-én az MHK Mikulás ellen 3–3-as végeredmény után büntetőkkel kaptak ki. Az első meccsen különösebb eredmény nélkül játszott Sille, a másodikon 1 gólpasszt és egy 2 perces kiállítást ért el. A magyar játékos a Skalica 3. sorában szerepel, Skadra a védőtársa, Visnovsky, Pasek, Sátek a csatárok. Az első sort érdemes megjegyezni: Vlk, Gründling – Zigmund Pálffy, Mikús, Hartmann.
Sille eddigi eredménye:
32 mérk. – 0 gól – 4 assziszt – 4 pont – 46 perc kiállítás

Olaszország

Serie A
A Vipers december 6-án a Bolzano otthonában nyert 3–2-re, majd 8-án rangadót vívott, ahol az éllovas Ritten Sport csapatát fogadta. A milánói csapatban Della Bella kezdett, Szuper később állt be. 43-szor lőtt a Vipers kapura, a Ritten csak 15-ször (az utolsó harmadban egyszer sem), mégis a vendégek nyertek 3–2-re. A Milano 0–1 után állt fel 2–1-re, de Dan Tudin vezérletével fordítottak a vendégek.
A Vipers maradt a 2. helyen, viszont Szuper Levente már csak a negyedik, védési hatékonysága is romlott, 0,932-re. Érdekesség, hogy a kanadai pontlistán előkelő helyet foglal el egy magyar származású román állampolgár, Mihály Árpád, a Bolzano csatára.

Lengyelország

PLH
Tőkési Lajos csapata, a Naprózd két meccset játszott legutóbbi jelentkezésünk óta. December 4-én a Zaglebie Sosnowiec ellen 7–5-e nyert, szombaton, december 8-án 1–6-ra kikapott a Toruntól. Ezzel a Torun meg is előzte a Naprózdot, így Tőkésiék már csak a hetedik helyen állnak.
Tőkésinek nem változtak az adatai, ezért nagy valószínűséggel nem lépett jégre ezen a két meccsen.:
21 mérk. – 1 gól – 3 assziszt – 4 pont – 0 (+/- mutató) – 10 perc kiállítás

Norvégia

Get Ligaen
A Trondheim december 6-án a Sparsborg csapatától kapott ki idegenben 5–1-re. Fekete Dániel 2 lövést engedett el és 6 percig ült a büntetőpadon, pontot ezúttal nem sikerült elérnie.
Fekete Dániel statja:
22 mérk. – 4 gól – 7 assziszt – 11 pont – 30 perc kiállítás

Ausztria

Nationalliga
Kóger Dániel és Nagy Gergő először szerepel ebben a rovatban. Mindkét játékosunk a juniorválogatottal készül, decemberben egy fordulót játszottak. December 1-jén a Red Bull a Bregenzwald vendége volt, és kiütéssel nyert 10–1-re. Mindkét játékosunk játszott. Nagy Gergőnek 1 gól, 3 gólpassz, Kógernek 1 gólpassz és egy kisbüntetés volt a mérlege. Egy nap múlva ismét pályára léptek, ezúttal a Lustenau csapatát fogadták, és büntetőkkel vereséget szenvedtek. Kóger lőtte a hazaiak egyenlítő gólját 1:34-gyel a vége előtt. Nagy ezúttal nem volt eredményes. A Salzburg a 9 csapatos bajnokság 4. helyén áll, 2 pont hátrányban a vezető Dornbirn csapata mögött.
Nagy Gergő statisztikája: 5 mérk., 2 gól, 4 gólpassz, 6 pont, 0 perc büntető
Kóger Dániel statisztikája: 9 mérk., 1 gól, 5 gólpassz, 6 pont, 4 perc büntető

Fekti Bálinttal és Sándor Szilárddal a következő híradásunkban foglalkozunk bővebben.