Magára talált az Atlanta

2007.11.10. 09:52 Ryan O'Brien

36. játéknap – 2007. november 9.

A Toronto simán verte idegenben a Buffalo csapatát, Andrew Raycroft élete 6. shutoutját produkálta. Bryan McCabe, az első gól szerzője karriere 400. NHL-pontjával büszkélkedhet, a másik gólt jegyző Mats Sundin már 532 gólnál jár, 1266 pontot gyűjtött eddig. A Bufallóba visszatért Jaroslav Spacek, azonban Connolly és Adam Mair továbbra is sérült. A Toronto legutóbb 2004. április 2-án hozta nullára Buffalo elleni idegenbeli mérkőzését, akkor Ed Belfour állt a kapuban.

Egyre jobban magára talál az Atlanta. Sorozatban harmadik sikerüket aratták, ezúttal a Floridát verték magabiztosan. A Trashers kapujában a húsz éves cseh, Ondrej Pavelec 36 lövést fogott. Legutóbb még az AHL-es Chicago Wolves ketrecét őrizte, Kari Lehtonen sérülése miatt került a csapathoz. Ilja Kovalcsuk, Marian Hossa és Bobby Holik egyaránt két-két pontot szerzett (Holiknak első asszisztja karrierje során a 400. volt.). A találkozó nyitó találatát jegyző Kozlov sorrendben a hatodik összecsapáson pontszerző.

Bár jó formában volt eddig a Columbus (hisz a legutóbbi 10 meccséből csak kétszer kapott ki), mégis a papírforma érvényesült, és a liga legerősebb csapata, a Detroit simán nyert. Zetterberg ismét a hálóba talált, így legutóbbi 16 mérkőzése mindegyikén eredményes volt. Ennél jobb produkcióra még senki sem volt képes a Detroit színeiben. Daniel Cleary két gólt lőtt, Nicklas Lindström és Mikael Samuelsson két gólpasszt adott. A 2002-es 1/1-es Rick Nash lőtte a Columbus szépítő találatát, ezzel a fiatal csatár már 126 gólnál jár.

Továbbra is egy újonc tolja a Chicago szekerét. A 2007-es draft első kiválasztottja, Patrick Kane 1 gólt és 1 gólpasszt jegyzett, ezzel 16 mérkőzésen 19 pontnál jár (6+13). A két csapat legutóbbi kilenc összecsapásából hetet nyert a BlackHawks, és érdekesség, hogy ezen találkozó 6 góljából négy emberelőnyből, egy emberhátrányból esett. A St. Louis sorrendben harmadik összecsapását is elveszítette.

Henrik Sedin vezérletével a hosszabbításban nyert a Vancouver a Colorado ellen. A Canucks svéd centere az Avalanche elleni legutóbbi összecsapáson három gólpasszt adott, most a második harmad után, a hosszabításban is betalált.

Ha nagy nehézségek árán is, büntetőkkel, de végre nyert az Anaheim a San Jose ellen. A mérkőzés legjobbja Ryan Getzlaf volt, aki a második harmadban egyenlített, majd a rávezetésben is eredményes volt. Giguere 22 lövést fogott, ebből háromszor Jeremy Roenick próbálkozását. Ez azért is érdekes, mert a veterán támadó 499 gólnál jár, és immár a harmadik találkozón sem akar megszületni a történelmi találat. A találkozó nyitó gólja egyébként Torrey Mitchell nevéhez fűződik, aki élete 16. NHL-mérkőzésén az első gólját ütötte.

Eredmények: Buffalo–Toronto 0–3, Florida–Atlanta 1–4, Detroit–Columbus 4–1, Chicago–St. Louis 4–2, Vancouver–Colorado 2–1 (hosszabbítás után), Anaheim–San Jose 3-2 (hosszabbítás után, büntetőkkel). A bajnokság állását itt találják.