Döntetlenek napja az NHL-ben

2007.11.08. 09:51 Ryan O'Brien

34. játéknap – 2007. november 7.

A nyolc összecsapásból, a rendes játékidő végén 4 találkozó ért véget döntetlen-állással (kettőn a hosszabbításban, másik kettőn pedig büntetőkkel döntöttek), az észak-amerikai profi liga hajnalban véget ért összecsapásain.

Még csak az első harmadban, 4:24-nél jártunk San Joséban, amikor a dallasi Mike Modano két góljával már 2–0-ra vezetett a Stars a Sharks ellen. A 37 esztendős csatár ezzel megdöntötte Phil Housley rekordját. Amerikai születésű játékosként 1253 alapszakasz-mérkőzésén ez volt az 1233. pontja (Housley az érdekesség kedvéért védőként, 1982 és 2003 között, 21 szezonját követően 228 góllal és 894 assziszttal hozta ezt a teljesítményt). Az egész pályafutását Dallas-mezben töltő Modano (korábban a minnesotai North Stars, majd a tulajdonosváltást követően a dallasi Stars alkalmazottja), ezzel 35. az NHL pontszerző listáján, 511 góljával 34. a góllövők örökranglistáján. A találkozót amúgy magabiztosan hozta a vendég együttes.

Pocsék kezdés után magára talált a Nashville. Utolsó három mérkőzését megnyerte, és ez majdnem sikerült a jóval erősebb Detroit ellen is. Két emberhátrányból beszedett gól után a harmadik harmadban egyenlíteni tudtak. Mivel a hosszabbításban nem esett gól, büntetők következtek, ahol már a nagyobb rutin diadalmaskodott. Dacjuk és Zetterberg talált, míg a Nashville mindkét rávezetését elhibázta.

Clarke MacArthur gyorsan bebizonyította, hogy érdemes volt visszahozni őt a farmcsapatból. Keddig még az AHL-ben szereplő Rochester csapatában kergette a pakkot. A Boston ellen viszont már az overtime-ban győztes gólt ütött a Buffalo színeiben. A fiatal balszélső 20. NHL-mérkőzésén a 4. gólját szerezte. A Buffalo három vesztes mérkőzés után diadalmaskodott ismét, de még így is utolsó divíziójában.

A Philadelphia ismét bizonyította, hogy az idei szezonban komolyan számolni kell velük. A Pittsburgh legyőzése azért is nagy dolog, mert az előző szezonban a Flyersnek ez egyszer sem sikerült, mind a nyolcat elbukták, legutóbb 2006. január 21-én tudtak nyerni a Pittsburgh otthonában. A Penguins játékosai talán még a jéggel ismerkedtek, amikor a 28. másodpercben már hátrányba is kerültek, Joffrey Lupul volt eredményes. Crosby és Malkin erejéből ezúttal csak egy gólpasszra futotta. A Philadelphia védekezését dicséri az a tény is, hogy tavaly 5 alkalommal kaptak 5 vagy több gólt a Penguinstől.

Magabiztosan verte a Tampa Bay a Florida együttesét, ezzel felzárkózott a Southeast-divízió tabelláján. Rá is fért a siker a Lightningsra, hat vesztes összecsapás után állt fel a gárda. Vincent Lecavalier egy gólt lőtt és egy gólpasszt adott, ezzel hat pontot szerzett a Panthers elleni legutóbbi négy meccsen, és idén már 18 pontnál jár az 1998-as draft 1/1-ese.

A Chicago csapatából továbbra is hiányzott Szamszonov és Martin Havlat, de a gárda ennek ellenére kiütötte az idén kiválóan teljesítő, a forduló előtt konferenciaharmadik Columbust. A harmadik harmad volt a döntő. Ebben a BlackHawks 1–2-es állás után négy gólt ütött. Manny Malhotra, a Columbus centere 500. NHL-mérkőzését játszotta.

Az első harmadbeli adok-kapokból még az Edmonton jött ki jobban, és 3–2-re vezetett, végül azonban szétlövéssel a Colorado nyerte a két együttes összecsapását. Ezzel az Avalanche 9 hazai mérkőzéséből nyolcadik sikerének örülhetett. Ian Laperriere két gólt szerzett, míg a lengyel Wojtek Wolski 100. mérkőzésén szerepelt. Az Edmonton az emberelőnyök kihasználásában a liga leggyengébb alakulata. 64 próbálkozásból  5 alkalommal tudták gólra váltani fölényüket.

A nap legtöbb gólját hozó összecsapást rendezték Anaheimben. Az már nem is meglepetés, hogy ismét kikapott a bajnoki cím védője. A legutóbbi, Dallas elleni 0–5-öt nem sikerült feledtetni, továbbra is szenvednek. Csoportjukban csak a liga egyik leggyengébbjét, épp a Phoenixet előzik meg. Schneider és Pronger három pontja is kevés volt, az Anaheim idén kilenc vereségnél tart. A másik oldalon Peter Mueller 3 gólt szerzett, az újonc játékos idei 11 találkozóján eddig csak egy alkalommal volt eredményes. A Wayne Gretzky által gardírozott csapat a hosszabbításban, a csapatkapitány Shane Doan góljával harcolta ki a győzelmet.

Nyilvánosságra hozták a 2008-as All Star Game-re nevezett játékosok listáját. A jövő év január 16-án, Atlantában rendezendő eseményre a meghívottak közül szavazással kerülnek majd ki a résztvevők. A lista itt olvasható.

Eredmények: San Jose–Dallas 1–3, Anaheim–Phoenix 5–6 (hosszabbítás után), Colorado–Edmonton 4–3 (hosszabbítás után, büntetőkkel), Chicago–Columbus 5–2, Detroit–Nashville 3–2 (hosszabbítás után, büntetőkkel), Tampa Bay–Florida 3–1, Pittsburgh–Philadelphia 1–3, Buffalo–Boston 2–1 (hosszabbítás után). A bajnokság állása itt olvasható.