A Fehérvár várja ellenfelét

2012.03.11. 20:47 Hblog

Megvan az OB I. döntőjének első résztvevője, a Fehérvár érdekes mérkőzésen harmadszor is legyőzte a becsülettel küzdő Dab.Doclert. Miskolcon a hazaiak kerültek lépéselőnybe, miután érvényesítették a hazai pálya előnyét, nehezen ugyan, de győztek a Ferencváros ellen.

Remekül állt bele a csatába a Dab.Docler az OB I. elődöntőjének harmadik mérkőzésén, és Galanisz révén 18 másodperc alatt vezetést is szerzett. A dunaújvárosiak igyekeztek felvenni a tempót, és közben vigyázni arra, hogy ne adjanak lehetőséget a fehérváriaknak a gólszerzésre. A 10. perc végéig sikerült megőrizni az előnyt, ekkor a középtájon egyedül maradó Vas Márton lőtt hatalmas gólt. A hazaiak azonban roppant eltökélten játszottak, a 17.percben meg is lett ennek az eredménye, Varga Arnold kiállítását egy perc alatt sikerült kihasználni Velebny révén. Mivel a harmad végéig nem született újabb gól, a sorozatban először nyert meg egy harmadot a Dab.Docler. A szünet után is folytatódott a jó iramú mérkőzés, de ahogy a DAB fáradt a számára szokatlan iramtól, egyre több hiba csúszott a játékába. Egy korongszerzés után Sofron törhetett egyedül kapura, és az utóbbi időben felvett jó szokása szerint nem is hibázott, ismét egyenlő lett az állás. Nem sokkal később az első hazai kiállítást ismét az ő révén váltotta gólra a Fehérvár. A 32. perc végén előbb a DAB teremtett nagy helyzetet Bálizs kapuja előtt, az ellentámadásból Vas Márton révén az első fehérvári sor immár a negyedik gólját szerezte. Próbálkozott a Dunaújváros becsülettel, de hiába sikerült többször is az ellenfél védelme mögé kerülni, a helyzetek sorra kimaradtak. A fehérváriak viszont rendre megbüntették az elsősorban fejben elfáradó hazaiak hibáit, és Kovács Csaba kettő, valamint Palkovics góljával még kétszer mattolták Sevelát, így alakult ki a 7-2. Ezzel a Sapa Fehérvár AV 19 megszerezte a döntőbe jutáshoz szükséges harmadik győzelmét is.

A másik ágon roppant szoros meccset játszott a Miskolc és a Ferencváros. Mindkét gárda erősödött a pénteki meccshez képest, visszatérhetett Bonar, Ritó illetve Schellin. Majdnem a meccs feléig nem esett gól, pedig mindkét csapat több alkalommal is emberelőnybe került. A 27. percben aztán gyors egymásutánban kétszer is kiállítást érően hibáztak a vendégek, a kettős emberelőnyt pedig a Svasznek-Jarabek hátvédpáros révén sikerült kihasználni. Nem sokkal később érkezett a válasz Roczanov révén, szintén előnyből. Nagy Gergő gondoskodott arról, hogy kicsit nyugodtabbak lehessenek a sárga-fekete színek hívei, még a második harmadban visszaállította a hazai vezetést. A harmadik harmadban átvette a kezdeményezést a Ferencváros, de nem sikerült gólt szereznie. Dobos Tamás időt kért 2 és fél perccel a meccs vége előtt, majd 58:09-nél Racko is lekorcsolyázott. A kapuslehozatal visszájára sült el, Popovics az üres kapuba talált, ezzel alakult ki a 3-1-es végeredmény. A krónikához tartozik még, hogy ugyanő a lefújáskor nem túl bölcsen kierőszakolt egy végleges fegyelmit Gebei játékvezetőből, így a következő meccset automatikusan kihagyja. A győzelmével a Miskolc 2-1-re vezet a sorozatban, folytatás hétfőn Pesterzsébeten, valószínűleg hasonlóan kiélezett csatával.