Medvescak–Fehérvár 3-4

2012.02.14. 21:50 F. Kapus

A Ljubljanával játssza a negyeddöntőt a Fehérvár, Sofron István pedig gólkirály lett az EBEL-ben. Énekes Lajos ígéretének megfelelően férfiasan beleállt a zágrábi csatába a magyar csapat, nem számolgatott a Medvescak otthonában, és legjobb tudása szerint játszva megnyerte a túl nagy téttel már nem bíró találkozót. De ne becsüljük le a siker értékét, a Medvescak végig győzelemre játszott, ismét produkált egészen megdöbbentően intenzív perceket. A Fehérvár kimagasló kapusteljesítményére és fantasztikus helyzetkihasználására támaszkodhatott ezen az estén. Na meg a kiemelkedően eredményes negyedik sorra, Láda Balázs 1+2 ponttal zárta a meccset.

Az ötödik percben már 2-0-ra vezettünk, Láda Balázs elképesztő gólja után Sofron István látványos gólja következett. Prpic gyorsan szépített, és sorra jöttek a hazai lehetőségek, de állt a lábán a magyar csapat. A 24. percben Fekti Ádám második EBEL-mérkőzésén megszerezte az első gólját, egy ügyes összjáték végén kiválóan lőtte el a korongot Kristan kapus mellett. A 36. percben Sofron duplázott, ekkor 4-1-re állt a meccs, ami azt jelentette, hogy a Fehérvár akkor a második hely birtokosa volt. Kristant Ouzas váltotta a kapuban, aki sokat tett azért, hogy mégiscsak a Medvescak végezzen másodikként. Kezdésként néhány fontos védést mutatott be, majd a harmadik harmad elején Vas Márton szólóját tolta ki bottal.

5-1 helyett 4-2-re alakult az eredmény, mert ugyancsak emberhátrányban Naglich talált Munro kapujába. Ez volt a kanadai kapus egyetlen hibája a meccsen, ugyanis az ellenfél a félpályáról lőtte a második gólját. Kettős fórban Banham vállalt gyorsan még egyet, és ekkor még több mint 12 perc volt hátra. Továbbra is jöttek a Medvescak-játékosok előre, de mi is lőhettünk volna gólokat, Sofron többször is közel állt a mesterhármashoz. Végül nem esett több találat, így 4-3 lett a vége.

Mivel a Klagenfurt nyert Linzben, a Fehérvár végzett az élen a felső házi rájátszás eredményeit tekintve. Ebben a körben 10-ből 7 mérkőzést nyert Kevin Primeau együttese, ez fantasztikus teljesítmény. Az egyenes kieséses szakaszban azonban kezdődik minden nulláról, indul a négy győzelemig tartó párharc. A Salzburg legyőzte a Ljubljanát, így a negyeddöntőben a Klagenfurttal játszik, a Volánnak pedig a vágyott ellenfél jut, a hatodik helyen záró Olimpija Ljubljana. Az első negyeddöntőt vasárnap játssza ez a két csapat Székesfehérváron.

A Vienna Capitals végül eminensen teljesítette a tervet, jóval több mint öt góllal verte a Jesenicét, pedig a 42. perc elején még csak 5-3-ra vezetett, a vége 11-3 lett. A bécsiek így történelmük legnehezebb szezonjában is bekerültek a rájátszásba, az EBEL legjobb csapatával, a Linzcel találkoznak a negyeddöntőben. Nem jöttek ki jól az osztrákok a párosításokból, mivel a legjobb nyolc közé jutott négy csapatuk egymással játszik. A legjobb négy közé jutó csapatok a középszakaszban elért helyezéseik alapján kapnak párt, tehát a legjobb középdöntős helyről érkező elő döntős csapat fogadja a kvalifikációs szakasz legrosszabbját, a 2. pedig a 3.-at. A Villach, a Graz és a Jesenice befejezte az EBEL-szezont, Szlovéniában még lesz bajnoki rájátszás, de érdekes szakmai kérdés, hogy az osztrák válogatott játékosai miként készülnek fel a világbajnokságra, amely két hónap múlva kezdődik.