Magyarország–Olaszország 5-4

2012.02.11. 21:27 F. Kapus

A magyar ifjúsági válogatott egy újabb nagyon értékes győzelmet aratott a Jégvilág Négy Nemzet Tornán. A magyar hokiszurkolók eleget tettek a játékosok kérésének, nagy számban jelentek meg szombaton a Jégpalotában, ahol az egyik oldal teljesen megtelt, nagyjából ezer néző látta, hogy Vincze Péter és Nagy Krisztián góljával már az első harmadban 2-0-ra vezettünk Olaszország ellen. A második harmad kezdete nem jött össze, a 21. percben szépítettek az olaszok. Ez nem törte meg a magyar csapat lendületét, előbb Könczei Áron, majd Dósa Krisztián talált a hálóba, mindkét gólban döntő érdeme volt Fliszár Zalánnak. 4-1 után is támadásban maradt Eric Thurston csapata, de a helyzetek kimaradtak, az olaszok pedig találtak egy gólt, így 4-2-vel jöttek ki a csapatok a záró húsz percre. A harmadkezdés megint csak rosszul sikerült, a 42. percben 4-3-ra módosult az állás, és ekkor kellett egy kis idő, míg rendeztük a sorokat. Váltakozó játék alakult ki, de az olaszoknak ekkor több helyzetük adódott, a magyar fiatalok pedig nem az egyszerűbb megoldásokat alkalmazták, és sok hiba csúszott a játékba. Sokat tett Olaszország az egyenlítésért, amely egy újabb emberelőnyös találattal össze is jött, 4-4 állt az eredményjelzőn hatvan perc után. A ráadásban viszont a magyar együttesé volt az utolsó szó, éles szögből Vincze lepte meg a kapust, második góljával 5-4-re nyert Magyarország. A nap másik meccsén is hosszabbításra volt szükség, és a franciák második találkozójukat is a ráadásban nyerték meg. Ezúttal a szlovénokat múlták felül. A vasárnap 12.30-kor kezdődő Magyarország-Franciaország meccs győztese nyeri meg a négyes tornát. Eric Thurston szövetségi edző értékelését tovább után olvashatják.

"Az olaszok nagyon jól játszottak, remekül korcsolyáztak, végig nyomás alatt tartottak minket a meccs alatt. A lehetőségeinket azonban szerencsére jól használtuk ki. A harmadik harmadban nagyon feljöttek eredményben is, de számítottunk erre, a harmadok közötti szünetekben beszéltünk is róla. Nagyon pozitív, hogy a srácok egy percig sem adták fel, annak ellenére, hogy az olaszok mindent megtettek a végén a győzelemért. Kaptunk néhány felesleges kiállítást, amelyekre egyáltalán nem volt szükség. Néhány ilyen helyzet felesleges egyénieskedésből alakult ki. Ezen dolgoznunk kell, a jövőben ne, sok ilyen fordulhat elő. Viszont az nagyon pozitív volt, ahogy emberhátrányban védekeztünk. Ezen a mérkőzésen megtaláltuk azt az utat, amely a győzelemhez vezetett, és ez a legfontosabb. Nehezebb volt ez a meccs, mint a pénteki, de vasárnap a franciák ellen még nehezebb dolgunk lesz, nagyon egyben van a csapatuk, rendszerezetten játszanak. Ez viszont csak jó nekünk, mert így biztosan lendületben leszünk és nyomunk végig. Elégedett voltam a csapat nagy részével, Vincze például remek volt, és Fliszár is kiemelkedett, akárcsak Ritó. De nagyon sok embert említhetnék ismét, a védelemben például kiválóan teljesített Korbuly."