Dab.Docler–Brassó 10-3

2012.01.29. 22:07 Hblog

A Dab.Docler magabiztosan verte a Brassót a második Mol Liga-elődöntőben, így 1-0-s vezetéssel várhatja a hétfői mérkőzést. A meccs döcögősen indult, az első percekben egy rövid technikai szünet – a világítással adódtak problémák – miatt állt a játék, majd a 11. percben Bedő Péter vonalbírót találta fejen egy korong. Hosszas várakozás következett, de a sérülés komolyabbnak bizonyult, ezért 20 perc szünetet jelentettek be, a csapatok pedig levonultak a jégről. A folytatásban Wolf László vette át a sérült vonalbíró helyét, akit kórházba kellett szállítani. Az első harmad utolsó kilenc percében a hazaiak játszottak fölényben, Pozsgai Tamás révén emberelőnyben a vezetést is megszerezték. A vezetés azonban nem tartott sokáig, Richard Filip egy percen belül egalizált. A kényszerpihenőnek köszönhetően az első harmad után három perccel már kezdődött is a második, amely kiegyenlített játékot hozott. A harmad felénél aztán ismét egy dunaújvárosi védő, ezúttal Lubos Velebny volt eredményes, ismét fórban. Majd Jozef Mihalik is bevette az egyébként jól védő Patrik Polc kapuját, így a második harmad végére már kétgólosra nőtt a hazai előny. Az utolsó húsz perc egy újabb Mihalik-góllal kezdődött, amit nem sokkal utána Vaszjunyin Artyom, majd Pavuk Attila találatai követtek. A Brassó Andrej Rajcak révén szépített, de nem kellett sokat várni az újabb dunaújvárosi gólra sem, legértékesebb játékosuk, Galanisz Nikandrosz vette be a Polc helyett beállt Fülöp Rajmond kapuját. A Dab.Docler lendületében pedig ezután sem esett törés, Gröschl Tamás duplázott, és Peterdi Imre is eredményes volt. A végére egy emberelőnyt Borsos Attila gólra váltott, így szépíteni tudott a Brassó. Meggyőző teljesítménnyel, fölényesen jobb utolsó harmaddal azonban 10-3 arányban a DAB aratott győzelmet, így a hétfő esti, szintén hazai találkozót Azariék várják lépéselőnyben.