Fehérvár–Ljubljana 4-2

2012.01.22. 20:24 F. Kapus

Végig jobb csapat benyomását keltette, így megérdemelten verte negyedszer is a Ljubljanát a Fehérvár az EBEL-ben. Az első harmadban 18 percen át dominált a magyar csapat, megalapozott volt a kétgólos előny. Góljainkat Mihály Árpád, Sofron István és Sikorcin Ladislav szerezte. A középső húsz percben is számtalan ziccert alakítottak ki Sofronék, de a szólókat és a kidolgozott helyzeteket is kihagytuk, ezért maradhatott a játékidő második felére is nyílt a mérkőzés kimenetele. Nem hallgatható el az a tény, hogy eközben kétszer-háromszor Munro is bravúrral védett. A Ljubljana tengerentúli légiósai végig provokálták a fehérváriakat, először csak páros kiállításokat értek ezek a kakaskodások, majd két Olimpija-játékosnál is elszakadt a cérna, előbb Hotham, majd McBride is a végleges fegyelmi sorsára jutott. 3-1-nél kimaradt egy kétperces kettős előny, ami után egy percig még szimpla fórban is voltunk ráadásul, mondhatni mindkét csapat megérdemelte, hogy a vendégek lőttek egy gólt. 3-2-vel zárult a második harmad, teljesen nyílt végjáték következhetett. A játék képe azonban nem változott, mert a Fehérvár ezen az estén ráerőltette akaratát az ellenfélre. Visszaállt Kevin Primeau csapata, de nem mondott le a támadások lehetőségéről, elöl pedig mind a négy sor képes volt megtartani a korongot. A harmadik és a negyedik egység ismét nagyon fontos szerepet játszott, miközben az első kettő hozta szokásos ellenfél-bolondító akcióit. Matija Pintaric hihetetlen lövéseket fogott meg, de a 48. percben egy felső vasról lepattanó korong után Ryan lövésével szemben már ő is tehetetlen volt. 4-2 után nem maradt átütőerő a Ljubljanában, helyzeteik voltak, több is a kelleténél, de nem tűnt úgy, hogy képesek fordítani. A Fehérvár győzelemmel kezdte a középszakaszt, máris van két pontunk, és még bármi lehet, mert a Linz 2-0-ra nyert Zágrábban, a Klagenfurt pedig 6-4-re legyőzte a Salzburgot. Az alsó házban is bonyolódik a helyzet, a Znojmo Villachban nyert 3-2-re, a Graz pedig Bécsben ugyanennyire, büntetőkkel.