Kis távolságok a negyeddöntőkben

2012.01.20. 21:43 Hblog

Megszerezte az ötödik helyhez szükséges egyetlen pontot a Ferencváros Miskolcon, így ötödik helyen zárt a MOL Liga alapszakaszában. Ezzel eldőlt, hogy a negyeddöntőben a Miskolc a Ferencvárossal, a Brassó pedig a Steauával küzd majd meg a négy közé kerülésért.

Az Újpest és a Dab második számú keretének összecsapása szoros eredményt hozott. A 8. percben történt gyors gólváltás után csak helyzetekig jutottak a csapatok az első harmadban. A második 20 percben két góllal elment a Dunaújváros, de Szirányi révén újra felzárkóztak a lilák, Virág Tamás azonban hamarosan visszaállította a kétgólos előnyt.Az utolsó harmadban a hazaiak többet lőttek ugyan kapura, de gólt csak a vendégek értek el, 4 perccel a lefújás előtt Papp Viktor gólja döntötte el végleg a meccset. A végeredmény 5-2 lett.

Bukarestben a Steaua ismét megmutatta, hogy sokat erősödött az alapszakasz végére. A HSC erős kerettel utazott hozzájuk, ám a Steaua utolsó percekbeli teljesítménye három pontot ért a romániai örökrangadón. Kétszer szerzett vezetést a katonacsapat, kétszer egyenlített a HSC, aztán a második harmad vége előtt 4 másodperccel Bálint az este folyamán először a vezetést is megszerezte. Negyed órán át tartott a csíki előny, az 56.percben azonban 29 másodperc alatt kétszer is gólt szereztek a bakák, ezzel övék lett a győzelem, 4-3 arányban.

Miskolcon telt ház, 1650 néző várta a zöld-fehérek vendégjátékát, és azt láthatta, hogy a Jegesmedvék számára tét nélküli mérkőzésen Budai Krisztián pihenőt kapott, helyette a fiatal Gyenes jutott lehetőséghez. Nagyon hamar meg kellett adja magát, hiszen a harmadik percben Kiss Gábor szerzett gólt, később a Miskolc egyenlített. Összesen háromszor történt ez így a meccsen, az utolsó miskolci egyenlítés két perccel a lefújáselőtt esett. Mivel a 60. percig több gól nem született, a zöld-fehérek megszerezték az ötödik helyhez szükséges pontot. A ráadásban Nagy Gergő révén a hazai győzelem is megszületett, a vége 4-3 hosszabbításban. Ezzel eldőlt, hogy nem kell sokat utaznia senkinek sem a negyeddöntőben. A hazai pálya előnye a Brassót és a Miskolcot segíti majd a Steaua és a Ferencváros ellen.