Fehérvár–Jesenice 3-1

2012.01.15. 19:45 F. Kapus

Az EBEL rájátszásába jutott a Volán, miután legyőzte a Jesenicét, és behozhatatlan előnyre tett szert a Grazcal szemben. 2010 után másodszor jutottak a kieséses szakaszba Palkovics Krisztiánék. Nehezen indult a mérkőzés, az első harmad a vártnál kiegyenlítettebb játékot hozott, de a középső húsz perc elsöprő erejű Fehérvár-támadásaival szemben nem tudott hatékonyan védekezni a fiatal szlovén gárda. A Volán a legrosszabb esetben is a hatodik helyen végez az alapszakaszban.

Ladányi Balázs fontos gólját Pusa szerencsés találata követte, 1-1-gyel zárult ez a húsz perc. A középső játékrészben jelentősen felpörgette a ritmust a Fehérvár, mind a négy sor kiváló helyzeteket dolgozott ki, előbb Kovács Csaba lőtte Tavzelj lábára a korongot, ahonnan Kroselj mögé pattant, majd Sofron István csillagos ötös munkáját váltotta gólra pontos lövéssel Vas Márton. A 3-1-es előny tudatában ezt ritmust nem ismételtük meg a záró harmadban. Jesenice körömszakadtáig küzdött a korongokért és a párharcokban, de nem mutatott olyan jeleket, amelyek alapján képesnek látszott volna az egyenlítésre. A Fehérvár helyzete megnyugtató volt, főleg hogy közben a Ljubljana is ugyanilyen arányban vezetett a Graz ellen.

A játékvezetők ugyanakkor nem hagyták, hogy nyugodtak maradjanak a magyar csapatért szorító nézők, az első tíz percből hatot hátrányban töltött a Fehérvár, az első negyven percben látottnál jóval alacsonyabban húzták meg az ingerküszöböt. Szerencsére helyzetet is alig tudott kialakítani a szlovén csapat. A lendületünk nem tort meg, hátrányban is voltak hazai gólszerzési lehetőségek, egyenlő létszám mellett pedig pompás támadásokat mutattunk be. Meg kell említeni, hogy a Jesenice kapusa, Kroselj végig hiba nélkül védett. Újabb gól már nem esett, maradt a végeredmény 3-1. A Fehérvár tehát bejutott az első hat közé, kedden tét nélküli meccset játszik Bécsben, pénteken pedig szabad napot tarthat a magyar együttes, amely így kipihenten várhatja a jövő vasárnapot, amikor is kezdetét veszi a tízmérkőzéses középszakasz.

Az ötödik EBEL-szezon minden szempontból a legjobban sikerült. A hazai pályán az utóbbi két évben mutatottnál gyengébb teljesítmény ellenére fél évtized legjobb győzelmi mutatóját és először pozitív gólkülönbségét hozta a 2011/12-es EBEL-szezon. A Fehérvár másodszor jutott a rájátszásba, 2010-ben a Vienna Capitalsszal emlékezetes negyeddöntőt vívott a finn Jarmo Tolvanen edző vezetésével. Eddig három Volán-játékos volt képes pont/mérkőzés átlag felett teljesíteni az alapszakaszban – Mihály Árpád két éve, Ladányi Balázs és Eric Johansson tavaly –, ez évben ez hat csatárunknak is sikerülhet, Derek Ryan, Palkovics Krisztián, Sofron István, Vas Márton, Ladányi Balázs és Eric Johansson is esélyes erre egy mérkőzéssel a vége előtt.