A DAB-farm tíz góllal jobb a Fehérvárénál

2012.01.15. 20:57 Hblog

Egy harmadon keresztül tudott ellenállni a dunaújvárosiak második keretének a Sapa Fehérvár AV19 farmcsapata, de a második harmadban összezuhantak a fiatal játékosok, egyre-másra kapták a gólokat. Szakács Ferenc játékosai a középső játékrészben hétszer találtak be Pleszkán, illetve Vég hálójába. A harmadik harmadra is maradt a hazai gólokból, így a vége 10-0 lett. Az igen jól induló és sokáig masszív csapatot alkotó fehérvári fiatalok utolsó győztes meccsük óta rettenetes vesszőfutást élnek át, 8 mérkőzésen 59 gólt kaptak, és csak 9-et ütöttek. A Brassó légiósai vezérletével úgy nyert Miskolcon, hogy a 3 pont megszerzésének kényszere alatt játszó hazaiak egyszer sem vezettek. A döntő a középső 20 perc volt, ezt 3-1-re nyerték Vargáék. A Miskolc a harmadik harmadban egy gólra felzárkózott, ám Budai kapus lehívása balul sült el, ismét a vendégek szereztek gólt. A meccs hőse a tavaly még Dunaújvárosban játszó Varga Milán volt, hátvéd létére három gólt szerzett, mellette Barinka és Bartzen volt eredményes. A hazaiaknál Fodor Szabolcs, Ritó és Saluga szerzett gólt, a végeredmény pedig 5-3 lett. A Steaua bebiztosította a negyeddöntős részvételét, már a második percben vezetést szerzett Krug révén, aki a harmad derekán még egy gólt lőtt. A középső játékrészben tovább nőtt a bukarestiek előnye, a 35. percben viszont Roczanov révén a lilák közelebb kerültek hozzájuk. A záró 20 percben azonban csak a Steaua volt eredményes Munteanu révén, ezzel alakult ki az 1-4-es végeredmény. Csak hét percig volt reménye a jó eredményre a Ferencvárosnak a HSC ellen. Ekkor 6 perc alatt három gólt szerezve elhúztak a székelyek, és a második harmadban további négy góllal el is döntötték a mérkőzést. Az utolsó 20 perc formalitás volt, amelyet a ferencvárosiak nyertek meg, Heikkinen kettős emberelőnyben szerzett gólt. A 7-1-es csíkszeredai győzelem azt jelenti, hogy már csak egyetlen pont szükséges az alapszakasz-győzelemhez. Ma tehát eldőlt, hogy a Steaua a hatodik résztvevője a rájátszásnak, és hogy a Brassó lesz a harmadik az alapszakasz végén. A végső sorrendben apróbb változások még lehetnek, a Ferencváros utolérheti még a miskolciakat, a Steaua pedig a Ferencvárost.