Őrült meccsen nyert a Steaua

2012.01.06. 22:41 Hblog

Ötvenöt percig remekül tartotta magát az Újpest a karcfalvi pálya első MOL Liga-mérkőzésén. A vezetést a HSC szerezte meg, de a mindössze két és fél sornyi mezőnyjátékossal, köztük számos fiatal játékossal érkező újpestiek kiegyenlítettek, majd meglepetésre a vezetést is megszerezték. A második szünetre sovány egygólos előnnyel ment pihenni a HSC, de az utolsó 20 percben helyreállt a világ rendje. Igaz, 5-2 után Szirányi révén még egyszer közelebb kerültek a vendégek, de az utolsó 5 percben Petres, Novak valamint Hurtaj révén még három gólt berámolt a HSC, ezzel alakult ki a 8-3-as végeredmény. Az újpestieknél a mindössze 17 éves Bata Dániel egyelőre tartja a pont/meccses átlagot, a székelyeknél Becze, Novak és Hurtaj egyaránt 3 ponttal zárt. Fontos kérdésekről dönthetett az este másik két mérkőzése. A Brassó-Miskolcon a hazai csapatnál bemutatkozott az új szlovák edző, aki a hat légiós közül ezúttal Barinkát pihentette. A 60 perc alatt mindössze egyetlen gól esett, ezt Borsos ütötte a 19. percben. Ezzel a győzelemmel a vesztett pontokat tekintve a brassóiak utolérték a Miskolcot, de még mennek majd Borsodba, az alapszakasz harmadik helyéért folyó küzdelem koránt sincs lefutva. Bukarestben viszont nem panaszkodhattak a nézők a gólok hiányára. A Steaua szerzett kétgólos vezetést, majd a Fehérvár fordított, zsinórban öt gólt szerezve. A harmadik harmadban aztán mindkét csapat totálisan elfeledkezett a védekezésről, ennek kilenc gól lett az eredménye, melyek közül az utolsó 10 percben 8 esett. A Volán többször megnyert meccset engedhetett ki a kezéből, egy perccel a lefújás előtt például még háromgólos, fél perccel a vége előtt pedig kétgólos volt az előnye. 16 másodperc volt még hátra, amikor a Steaua Poznik révén hosszabbításra mentette a meccset. A ráadás 2. percében aztán Timaru harmadik gólja a 9-8-as győzelmet jelentette a bakák számára. A pontosztozkodás azt jelenti, hogy a Steaua csak beérni tudta pontszámban a fehérváriakat, és az egymás elleni eredmények alapján még mindig a hetedik helyen vannak. Az alapszakaszból hátralevő 19 mérkőzés még óriási kavarodást okozhat a 3.-7. helyen álló csapatok között.