A DAB is elődöntős a Mol Ligában

2012.01.04. 05:41 Hblog

Parázs és rendkívül izgalmas mérkőzést játszott a Mol Liga keddi fordulójában a HSC Csíkszereda és a Steaua. Gyors gólpárbajt követően a vendég katonacsapat kétgólos előnyre tett szert az első harmad végéig. A csíkiak a második játékrészre sokat javultak a helyzetek kihasználásában, így ebben a 20 percben sikerült a fordítás. A második szünetet követően újabb gól már nem született, pedig a lefújás előtt nem sokkal kettős emberelőnybe is került a HSC. A végeredmény ezzel 4-3, a Steaua ismét bizonyította, hogy nagyon összeállt az alapszakasz végére. A HSC Csíkszereda után a Dab.Docler is megszerezte azokat a pontokat, amelyek ahhoz szükségesek, hogy az elődöntő biztos résztvevőjeként páholyból figyelhesse az eseményeket a továbbiakban. Rafaj első harmadban szerzett duplájával a Miskolc kétgólos fórba került, ezt azonban a 46. perc tájékán 90 másodperc alatt eladta. A rendes játékidőben és a hosszabbításban sem született meg a meccset eldöntő találat, így büntetőkre került sor. Ebben sorrendben Azari, Popovics és Kiss Ákos járt sikerrel, így utóbbi találata jelentette a 3-2-es sikerhez a győztes gólt. A nap harmadik mérkőzésén a Ferencváros kezdett jobban, és Berta révén korán vezetést is szerzett. A második harmadban újabb két hazai találat született, az Újpest a 39. percben Rusznyák révén volt eredményes. Az utolsó 20 percre teljesen szétesett a lilák játéka, Dobos Tamás játékosai tetszés szerint érték el góljaikat. A vége 8-1 lett az FTC javára. A táblázatot a HSC vezeti, a vesztett pontokat tekintve 9 egységgel van lemaradva tőle a Dab.Docler. Ők ketten kihagyják majd a negyeddöntőt. A harmadik Miskolc már egyiküket sem tudja befogni. Lindqvist mester csapata két pontra van a biztos rájátszástól. Negyedik a Brassó, ötödik a Ferencváros. Ez a két csapat a rájátszásért megnyugtató előnyt szerzett a Volán és a Steaua alkotta páros előtt, akik viszont kiélezett küzdelmet fognak folytatni a valószínűleg köztük eldőlő utolsó kiadó helyért. Az Újpest már matematikailag sem érhet oda a hatodik helyre, Ancsin János csapata a Magyar Kupában folytatja a küzdelmet a Mol Liga rájátszása alatt.