Fehérvár–Vienna Capitals 6-2

2011.12.09. 21:48 F. Kapus

Fantasztikus első harmadot mutatott be a Fehérvár a Vienna Capitalsszel szemben, és a 2-0-s vezetés még nem is igazán mutatta a fölény mértékét. Ryan két szép gólján kívül többek előtt is tiszta helyzet adódott, csapnivalóan védekezett a bécsi csapat. A második harmad a várt nyomás helyett újabb gyönyörű Fehérvár-gólt hozott, ezúttal Ryan gólpasszt adott, Palkovics pedig kegyetlenül a hálóba vágta a pakkot. 3-0-nál a meccs feléig eszköztelennek bizonyult a vendégcsapat, ekkor ritmust tudtak váltani, és egy régi időket idéző szűk tíz percet produkáltak. Feltűnő volt azonban, hogy ekkor is csak a Gratton–Fortier-féle legjobb soruk tudott helyzetet kialakítani, igaz, ők ekkor elég könnyedén. Teljesen megérdemelten szerezték meg a szépítést, ami ekkor fájó volt, alig fél perccel a szünet előtt. A harmadik harmadban a tehetetlenség– ugyanúgy, mint legutóbb a Klagenfurtból – a Vienna Capitalsből a durvaságot hozta ki, és úgy tűnt, a játékvezetők nem kellő mértékben védték meg a magyar csapat játékosait. Tokaji Viktor vállát egy hátulról érkező bottal lökés után ismét vissza kellett rakni, de ettől a kőkemény jégkorongozótól már nem is meglepő, mert megszokhattuk, hogy amíg járni tud, mindig így tesz, visszajött a jégre, és folytatta hibátlan teljesítményét. Ryan Ladányi újabb tanári passza után emberelőnyben szerezte meg mesterhármasát, majd Sofron emberhátrányban lőtt bizsergető gólt. Egy kis gól a bécsieknek is jutott, de 5-2-nél sem volt veszélyben a győzelmünk. A sportszerűtlenség pedig verekedésig fajult, Holst vállalhatatlan mozdulattal bántalmazta Munrót, Orbán Attilának ez sok volt, és ökölpárharcba bonyolódott a nála egy évvel idősebb agresszorral. Ez volt a Fehérvár első bunyója idén. Ráadásképpen a játékvezetők az eset szankcionálásánál nem vették figyelembe, hogy nemcsak hogy a kiváltó ok volt Holsté, de a verekedés kezdeményezése is. Mindebből négy perc emberelőnyt hoztak ki a Vienna Capitals javára. Így hat perccel a vége előtt visszaigazolták a bécsiek taktikáját, és komolyan belenyúltak a mérkőzésbe. Az első két percet nagyon fürge játékkal kivédekeztük, a második két percben pedig már a kapust is levitték, de a kettős előnyt is kivédekeztük. Amikor négy perc után kiegészültünk, továbbra is kapus nélkül támadtak a bécsiek, de Mihály belőtte a hatodik gólt, 6-2-nél véget ért a meccs izgalmas szakasza. Zsinórban negyedik győzelmét aratta a magyar bajnok, egy kőkemény mérkőzést nyert meg úgy, ahogy csak nagy csapatok tudnak. Ráadásul ebben a fordulóban az összes mérkőzés végeredménye úgy alakult, ahogy mi szerettük volna, így a negyedik helyen áll Volán már három pont előnnyel vezet a hetedik helyezett előtt. További eredmények: Linz–Jesenice 6-2, Graz–Salzburg 2-3, Villach–Klagenfurt 1-4, Ljubljana–Medvescak 3-5.