Fehérvár–Linz 3-4

2011.11.22. 22:00 F. Kapus

Másodszor is az utolsó harmadban nyerte meg a meccset Székesfehérváron a Linz. Ezúttal nem három-, csak kétgólos előnyt adtunk le, így az első negyven percben felépített munka eredménytelen maradt. Az első harmadban nettó tíz percet játszottak Ladányiék emberelőnyben, nem is ment rosszul, sokszor nagyon kevés hiányzott a gólhoz, de nem találtak be, így 0-0-val zárult ez a szakasz. Várható volt, hogy a középső húsz percben módosulni fog a kiállítások aránya, és ez a várakozás be is igazolódott, ekkor háromszor a Fehérvár került hátrányba. Az elsőt kivédekeztük, a másodikból gólt kaptunk, a harmadikból pedig gyakorlatilag betaláltunk. De még előtte is történt egy s más. Például lőttünk két gólt. Sikorcin egy szóló végén fonákkal emelt a hálóba, majd Palkovics hosszú korongvezetése után a kapu mögül szépen tálalt Pratt elé, aki 2-0-ra módosította az eredményt. Falkner játékvezető úgy ítélte meg, lépnie kell, Durco védekezését talán csak egyedül ő látta szabálytalannak, az előnyt bevágta a Linz. Alig egy perccel később ismét magyar kiállítás következett, amit kivédekeztünk, és Sikorcin úgy tudott visszajönni a büntetőpadról, hogy Sofron átadását követően lemásolta az első gólját. 3-1-gyel fordultunk a záró szakaszra. Ekkor váratlan esemény történt, kiderült, hogy Munro kapus is tud hibázni. Ráadásul nem is csak egyszer. A Linz gyorsan egyenlített, s Kevin Primeau időkérését követően egy perccel a győztes gólt is megszerezte. Tíz perc még hátravolt, de az események hatása alatt álló magyar bajnok nem tudott a szükséges fordulatszámra visszaállni, becsülettel ment az összes sor, helyzet is akadt, de ez már kevésnek bizonyult. Zsinórban a harmadik mérkőzés úszott el bosszantó körülmények között, egy góllal, konkrétan ezt 4-3-ra vesztette el a Volán. Mivel a Vienna Capitals a hajrában egyenlített Grazban, majd büntetőkkel nyert is 3-2-re, utolérte a Fehérvárt, így jelenleg mindkét csapatnak 23 pontja van a 6-7. helyen. További eredmények: Ljubljana–Znojmo 5-2, Jesenice–Medvescak 0-5, Klagenfurt–Salzburg 0-1.