Csütörtöktől vasárnapig dömping lesz válogatott meccsekből Európában. Nem csak a felnőttek, az utánpótláskorú csapatok is sűrű programot bonyolítanak le. A kontinens legjobbjai a hagyományoknak megfelelően Finnországban találkoznak, a Karjala Kupával megkezdődik az idei Euro Hockey Tour. Az is szokásos, hogy az első napon az egyik meccset külföldön játsszák, ezúttal a svédek hokiznak odahaza a nyitányon. Münchenben a Deutschland Cupon az amerikai válogatott vendégszerepel, ezenkívül három EIHC-torna és egy páros mérkőzés színesíti a felnőttek programját. A magyar válogatott hatos világbajnoki csoportjából négy szelekció ott lesz ezeken a tornákon.
Továbbra is a KHL adja a legtöbb játékost az elit válogatottak mezőnyében, de több otthon játszó fiatal is lehetőséget kap a szezon elején. A 2010-es Karjala Kupát a házigazda finnek nyerték, míg a négy tornából álló EHT tavalyi kiírását pedig az oroszok.
november 10., 17:30: Oroszország-Finnország
november 10., 19:00: Svédország-Csehország
november 12., 12:00: Svédország-Oroszország
november 12., 16:00: Finnország-Csehország
november 13., 12:00: Csehország-Oroszország
november 13., 16:00: Finnország-Svédország
A játékoskeretek:
Csehország
Finnország
Oroszország
Svédország
A Deutschland Cupra Németország mellett Szlovákia, Svájc és az Egyesült Államok válogatottja hivatalos. Magyarország EIHC-tornát rendez, Miskolcon Japán, Olaszország és Ausztria lesz a vendég. Fehéroroszországban még rangosabb mezőny gyűlik össze, négy A csoportos válogatott, igaz, az oroszok a B csapatukat viszik oda, hiszen közben az EHT-n is játszanak. Szlovénia és Dánia teszi teljessé a négyest. Matjaz Kopitar válogatottjából jó néhány húzónév hiányzik, de azért van benne potenciál így is.
Lengyelországban kisebb gond akadt, amit nem is sikerült megoldani. A horvátok az utolsó pillanatban visszaléptek a tornától, és a tartalékként jegyzett Litvánia sem tudott beugrani, így ez a négyes hármassá zsugorodott. Hollandia és Románia utazik Sanokba, ahol minden napra egy meccs jut majd. A román válogatottba a HSC Csíkszereda és a Fenestela 68 Brassó játékosain kívül összesen két Steaua-hokis került be. Franciaország és Norvégia nem csatlakozott egyik tornához sem, ők kétszer találkoznak egymással.
Világbajnoki ellenfeleink közül Ukrajna és Nagy-Britannia nem lép jégre ebben a nemzetközi szünetben, rajtuk kívül a fontos országok közül még Lettország és Kazahsztán sem játszik.