Kevin Primeau a szezon közben érkezett a Sapa Fehérvár AV19 EBEL-csapatához vezetőedzőnek. A játékosok és a klubvezetők is megkedvelték, szerződéshosszabbításra került sor. Áprilisban a kanadai edző vezette a magyar ifjúsági világbajnokságon a válogatottat, és a csapat a várakozásoknak megfelelően szerepelt. A válogatottaknál végzett munkája tapasztalatait nyári szabadsága alatt foglalta össze blogunk kérésére.
"Remek volt ezzel a fiatal generációval együtt dolgozni, számomra is sok tanulsággal járt – állapította meg a mester az ifjúsági válogatott rigai szereplése kapcsán. – Úgy érzem, a csapat játékosai megállták a helyüket, megfelelően reprezentálták a magyar hokit. A világbajnokság után mindannyiuknak klubszinten is eredményes munkát kívántam, és arra hívtam fel a figyelmüket, hogy továbbra is különösen fontos az egyéni képesség-, valamint a mentális hozzáállás fejlesztése, mert csak ezáltal biztosíthatják be a helyüket a nemzeti utánpótláscsapatban. A szövetség részére készítettem egy beszámolót, és a jegyzeteim másolatát átadtam az ifjúsági válogatott edzői stábjában dolgozó szakembereknek."
Hogy mit tart Kevin Primeau a legfontosabb fejlesztendő területnek a magyar utánpótlás területén, arra határozott választ adott: "A hangsúlyt minden korosztályban az edzők folyamatos fejlesztésére kell helyezni. Fontos, hogy minél több csapatnál legyen magas a szakmai színvonal, és minél több gyerek tapasztalhassa meg a minőségi munkát. Az infrastrukturális hátteret is a sportági fejlesztés igényeihez kell igazítani, mert megfelelő mennyiségű jégidő nélkül a jó edzők sem képesek tartósan jó eredményeket szállítani. A feltételek megteremtésével párhuzamosan a sportág utánpótlásprogramjában részt vevő fiatalok számában is jelentős növekedést kellene elérni. Most akad ugyan néhány igen jó képességű játékos, de nem jellemző, hogy egy-egy korosztályban az ilyenek sokan lennének. Ez általánosan minden klubnál jelentkező probléma. Igen nagy emellett a szórás a kiemelkedő tudású és a szerényebb képességgel rendelkező játékosok között."
A kanadai szakember a konkrét feladatokra is kitér. "Mindenekelőtt a játékosok hosszú távú fejlesztését javaslom előtérbe helyezni. Foglalkozni érdemes a technikai alapok elsajátítása mellett az erőnlét szintre hozásával, valamint a mentális elemekkel, az edzéseken és a mérkőzéseken egyaránt elvárt hozzáállással. Nem az egyes mérkőzéseken elérhető rövid távú siker biztosítja a megalapozott és fenntartható teljesítményt. A játékosoktól úgy búcsúztam el, hogy ők saját maguk is felelősek a két szezon között az erőnléti állapotuk megfelelő szinten tartásáért és továbbfejlesztéséért."
Primeau a felnőtt válogatott munkájába is belekóstolhatott. Mi a két korosztály nemzeti válogatottjával végzett munka legmarkánsabb megkülönböztető jegye, és motiválná-e a jövőben is a fiatalabb korosztály szakvezetése? "A képességek meghatározzák az edzői munka szerepét. A felnőtt játékosok szintjén sokkal jelentősebb a valódi coaching szerepe. Ezen a szinten már a játékrendszerek és a stratégia fejlesztése áll előtérben. A nemzeti válogatottak munkájában való esetleges részvételem még a jövő zenéje. Én személy szerint élveztem mind a felnőtt, mind az ifjúsági válogatottal eltöltött időt."