Magyarország–Dél-Korea 6-3

2011.04.18. 22:00 kultúrmisszionárius

Kegyetlen meccset nyert meg a magyar válogatott a budapesti divízió 1-es jégkorong-vb második játéknapján. Az első harmadban minden rendben volt, a másodikban semmi sem sikerült, a harmadik rémálommá változott. Az átkot egy hosszan-hosszan videóbírózott, majd megadott gólt törte meg, amitől a koreaiak összeomlottak, így végül megbízható különbséggel nyertünk. Tudtuk, hogy hétfői ellenfelünket nem szabad lebecsülni, most pedig még jobban tudjuk, hogy minden tiszteletet megérdemelnek. Ahogyan persze a magyar játékosok is, hiszen mély gödörből sikerült visszakapaszkodniuk. A meccs legjobbjaként az ügyes és eredményes Holéczy Rogert jelölték meg, de legalább ennyire megérdemelte volna a mesterhármast szerző Sofron István is, annak ellenére, hogy az ázsiaiak egyenlítését az ő hibája előzte meg. Péntekig nem játszunk, akkor a spanyolok következnek, de alighanem érdekes lesz megnézni szerdán az Olaszország–Koreát is.

A magyar válogatott a meccs elején ott folytatta, ahol vasárnap este abbahagyta, hiába tették-vették a korongot fürgén a koreaiak, ahogy rendeződtek a sorok, máris előttünk adódtak helyzetek. Vezető gólunkra csak a 6. perc elejéig kellett várni, Horváth András hosszú passzával Vas Márton ugrott ki, bevágta. Előnyünket a 10. percben dupláztuk meg, Magosi okosan tette vissza a kapu mögül, Holéczy centikről kotorta be. Elöl fantáziadúsan kombináltunk megint, hátul olykor bizonytalankodtunk, utóbbi következménye koreai szépítés lett. Mielőtt bosszankodni kezdhettünk volna, zseniális akció végén növeltük előnyünket újfent. Vas Márton a kapu elé passzolt, Ladányi egyből keresztbe, Sofron a kapuba, rajzolni sem lehetett volna szebbet, 3-1.

A második harmadot áthúzódó emberhátrányban kezdtük, kivédekeztük gond nélkül, átvettük az irányítást. Rengeteget lőttünk, rengeteg komoly ziccerünk volt, kár, hogy kimaradtak egymás után. Ahogyan a hollandok ellen, a menet második felében megint volt öt perc, ami nagyon nem volt a mienk, a koreaiak jó néhányszor a kapunk elé keveredtek, legalább háromszor Szuper mentette meg a csapatot bravúrral. Hogy megtörjön a lendületük, arról maguk a koreaiak gondoskodtak egy támadóharmadban elkövetett szabálytalansággal és az érte kapott két perccel. Ismét a mi időnk következett, de betalálnunk továbbra sem sikerült. Ez a húsz perc gól nélkül végződött, kapura lövésekben a hivatalos adatok szerint 33-11-nél tartottunk.

Az utolsó felvonás aztán egykettőre rémálommá változott. A koreaiak még úgy tudták, van keresnivalójuk, időnként a kapunk elé szorítottak bennünket, a 46. és az 50. percben ütöttek kettőt, teljesen összezavarodtunk, akát a vezetést is megszerezhette volna ellenfelünk a mérkőzés e szakaszában. Ráadásul egy hátrányt is ki kellett védekezünk, szerencsére megcsináltuk. Lassacskán ismét dominálni kezdtünk, mentünk előre, sokáig hiába, a koreai kapus zseniálisan védett, szerencsénk sem volt. Nem egészen öt perccel a vége előtt egy kapu előtti kavarodás során Kóger Dániel pöckölte be a korongot. A játékvezető először magas bot miatt érvénytelenítette a gólt, videóbírót kértünk, mintha percekig nézték volna a felvételt, majd megadták. Ellenfelünket összezavarta a fejlelmény, hét másodperccel később Sofron kettőre növelte előnyünket, nem sokkal később megint ő talált be Ladányi okos átadásából, beállítva a 6-3-as végeredményt. A koreaiak mínusz háromnál is megpróbálkoztak a kapuslehozatallal, hiába.

Ezzel az olasz és a magyar válogatottnak hat-hat pontja van, az összes többinek nulla. Szerdán szünnaposak vagyunk, Hollandia Spanyolországgal, Olaszország Dél-Koreával játszik. Mi péntelen folytatjuk, talán egy valamivel könnyebb mérkőzéssel.