Szlovénia–Magyarország 3-0

2011.04.06. 09:33 Hblog

A divízió 1-es világbajnokságra készülő szlovén és magyar ifjúsági válogatott ljubljanai mérkőzésén a házigazdák nyertek. A magyar U18-asok az elmúlt néhány évben kiválóan szerepeltek a divízió 1-ben, 2010-ben minden idők egyik legjobb helyezését érték el, másodikok lettek. Szlovénia viszont két éve általános megdöbbenést okozva kipottyant onnan, így tavaly a kijevi divízió 2-es csoportot kellett megnyernie, hogy ismét a második vonalban versenyezhessen. Mindkét válogatottból 15-en öregedtek ki a tavalyi világbajnokság óta, így tulajdonképpen teljesen új csapatok küzdöttek egymással kedd este. Ez volt mindkét gárda számára a vb előtti utolsó erőpróba.

Helyszíni emberünk beszámolója szerint a mérkőzés elejétől a szlovének akarata érvényesült a pályán, de a jó magyar védekezés és a túlcifrázott támadások miatt nem esett gól az első húsz percben. A mérkőzés feléhez közeledve kezdett elfogyni csapatunk ereje, egyre erősebb lett a hazaiak fölénye. Mindezt tetézték a többnyire feleslegesnek tűnő szabálytalanságok, így végül gólra váltották a hazaiak a fölényt. A 37. percben Humar talált be emberelőnyben. A harmadik harmad elején gyors akcióból öt az öt ellen növelték az előnyt a vendéglátók. Az 50. percben a két szlovént kicselező Dósa ellen gólhelyzetben elkövetett szabálytalanság miatt büntetőhöz jutottunk, ám a lehetőség kimaradt. Öt perccel a vége előtt egy újabb emberelőnyből megszületett a harmadik szlovén gól is, így alakult ki a 3-0-s végeredmény.

A meccset követően büntetőlövésekre is sor került, az eredmény 1-1 lett, a mieinknél Gágyor, Ritó, Kocsis és Ódry kihagyta, Yfantidisz belőtte. Informátorunk szerint csapatunk legjobbja a kapus Vay Ádám volt, az viszont aggodalomra adhat okot, hogy a mérkőzésen Fliszár Zalán és Dömötör Róbert vállsérülést szenvedett, a héten visszatért Hardi Richárd pedig rásérült korábbi kézsérülésére. Állapotukról a szerdai orvosi vizsgálat után lehet pontosabbat tudni.