Jesenice–Fehérvár 4-5

2011.02.08. 21:55 F. Kapus

Nemcsak első számú kapusát, csapatkapitányát is elvesztette a Fehérvár a vasárnapi mérkőzés óta. Hetényi Zoltán sérülés miatt hetekig hiányzik majd, Tokaji Viktor viszont betegsége okán hagyta ki a jesenicei túrát. A kapitány először mulasztott a szezonban, a C betűt ideiglenesen Vas Márton vette át. Tokaji helyére Horváth András párjának Jobb Dávid lépett elő az első sorba. Nem indult jól a mérkőzés, az első kiállítást nyolc másodperc alatt kihasználták a hazaiak. A harmad végén a Fehérvár is előnyhöz jutott, de ebből is a Jesenice talált be, 2-0-nál tartottak a csapatok. A második játékrészben jól használtuk ki a fórt, Johansson révén szépítettünk, de Ticarnak ezt követően húsz másodperc kellett az újabb létszámfölényes gólhoz. Nagyon fontos volt, hogy Johansson újabb találatával csak egygólos hátrányban ment öltözőbe a Volán. Ennél is jobbkor jött a svéd egyenlítő gólja, ami ezen az estén már a harmadik találata volt, a 42. percben tehát utolértük a Jesenicét. Hogy ne érezzék jól magukat a magyar hokiszurkolók, arról Pretnar gondoskodott, egy percen belül 4-3-ra módosította az állást. Amikor a mérkőzés, sőt a rájátszás is elúszni látszott, érkezett ismét Johansson, és az 59. percben feltette a koronát produkciójára, újabb gólt szerzett, a negyediket. A hosszabbításban két perc előnyt kapott a Jesenice, de hiába, nem tudtak élni a lehetőséggel. A büntetőket jól lőtték a csapatok, a sokadik kör végén Ladányi Balázs belőtte a maga másodikját is, s mivel előtte hibázott a hazai játékos, így 5-4-re a Fehérvár nyert. A Jesenicének is jutott egy pont, de sebaj, továbbra is érdemes csak magunkkal foglalkoznunk. Harmadszor is nyert a magyar bajnok a szlovén otthonában, így az is eldőlt, hogy pontazonosság esetén a Fehérváré lesz az előkelőbb helyezés, és most ez sem mindegy. A Ljubljana nyert, de a Medvescak kikapott, így hét körrel a vége előtt így fest a tabella vége: Medvescak, Ljubljana 46-46, Jesenice 44, Fehérvár 42 pont. A magyar csapat a két 46 pontossal még játszik, február 18-án Ljubljanában, egy héttel később, az utolsó fordulóban Zágrábban.