HSC Csíkszereda–Dab.Docler 4-5

2011.01.15. 20:59 F. Kapus

A rájátszásban négyből harmadszor nem tudta hazai pályán a rendes játékidőben nyerni a meccsét a HSC Csíkszereda. Viszont először fordult elő, hogy nem a légiósok lőtték az erdélyi gólok többségét. A Mol Liga-döntő második meccsét a Dab.Docler kezdte frissebben, a második előnyt Azari gólra váltotta. A hazaiak kettős fórt kihasználva egyenlítettek Molnár Zsolt révén, majd egy komoly védekezési űrt nagy lövéssel használt ki Papp, 2-1-re ment a HSC húsz perc után. Pozsgai a második harmad elején újabb előnyt érvényesített, 2-2 lett ezzel, sőt egy másodperccel a második szünet előtt ismét ilyen gólt lőttek a vendégek, Azari duplázott. Egy gól plussszal jött ki a záró húsz percre a Dab.Docler, és Flinta szabálytalansága után újabb előnybe került. Ezúttal egy pénteki hiba ismétlődött meg, hátul bizonytalankodtak a piros-fehérek, Sikorcin révén rhátrányból egyenlített 3-3-ra a HSC. A vezetést is átvették, Moldován volt szemfüles a kapu előtt a 46. percben. Ezt követően a mérkőzés korábbi időszakában kevésbé ötletes szeredaiak uralták a mérkőzést, volt lehetőségük újabb gólra is, de Lindström védett. 1:20-szal a vége előtt ártalmatlannak tűnő körbekorcsolyázás után Varga nem túl erős lövése a hálóban kötött ki, megmentette a meccset csapatának. A hosszabbításban nem esett gól, a vendégeknek voltak nagy helyzeteik. A végén három a három ellen játszottak a csapatok, miután Moldován és Magosi akaszkodott össze a palánknál. Sikorcin ment oda harmadiknak, rosszul járt, a játékvezetők őt tették ki a padra Magosival együtt, így a csíkiak legjobb rávezetője nem lőhetett büntetőt. A hazaiak kezdték, Hurtaj kihagyta, a másik oldalon Kiss Ákos fonákkal szépen oldotta meg. Novak egyenlített, Azari újra az újvárosiakat juttatta előnyhöz, így Moldovánnak azért kellett hajtania, hogy legyen folytatás. Nem lett, Lindström az ő kísérletét is fogta. Így Azari Zsolté lett a győztes gól, mesterhármasával nyert csapata 5-4-re. A döntő állása 1-1. Folytatás szerdán és csütörtökön, Dunaújvárosban.