Az új idényben mind a serdülő-, mind a kölyökbajnokság lebonyolítása nagyot lépett előre. Az U14-ben az előző szezontól alsó- és felsőházra osztva rendezték az összecsapásokat, 2010 nyarától ezt elmondhatjuk az U16 bajnokságról is. A szeptember eleji selejtezők eredményeinek és a legutóbbi bajnokság kiemelésének a figyelembe vételével két osztályra bontva indult útjára mindkét bajnokság. Tovább után a serdülőkről lesz szó.
Az eredmények azt mutatják, hogy a bajnokság első hónapjaiban még a két csoporton belül is jelentős a csapatok közötti különbség. Az eltérő szakmai felkészülés mellett sok szempont, így például az is szerepet játszik, hogy vannak olyan egyesületek, amelyek jéghiány miatt a többiekhez képest jóval később kezdték meg a felkészülést, és vannak olyanok, amelyek létszámhiány miatt más egyesülettel közös csapattal, vagy fiatalabbakat feljátszatva próbálnak helyt állni, esetleg többlet játéklehetőséget kínálni a sportolóknak. A fentiek fényében érdemes értékelni a bajnokság alapszakaszának jelenlegi helyzetképét.
A felső házban a bajnok cím védőjét, a Bp. Sztárok SE-t már háromszor is két vállra fektette a márciusi döntőbeli ellenfele, az ISK-HSC Csíkszereda. A székely csapat az eddig egyedüliként hibátlan Sapa Fehérvár AV19-tól elszenvedett veresége mellett csak a Dunaferr SE-től kapott ki, és a táblázat második helyén áll. A sziporkázó fehérváriak imponáló különbséggel győzik le ellenfeleinket, és 100%-os teljesítménnyel, 128:7-es gólkülönbséggel, pontveszteség nélkül állnak a tabellán.
A Dunaferr SE figyelemre méltó győzelmet aratott a MAC csapata fölött, kilenc győzelemmel, egy döntetlennel és egy vereséggel a háta mögött egyelőre vezeti a listát, mert a Fehérvár kevesebbet játszott eddig. Egy másik határon túli csapat, a szerb Crvena Zvezda hullámzó teljesítményt mutat. A legtöbb mérkőzést lejátszott Újpesti TE első és eddigi egyetlen győzelmét éppen a szerb csapat ellen szerezte meg.
A kanadai táblázat első három helyét Sapa Fehérvár AV19-játékos foglalja el, és az első 10-ben további 3-3 Fehérvár-, illetve Dunaferr-hokis szerepel. Vincze Péter 49 (25+24), Varga Balázs 44 (22+22), Orosz Donát 38 (21+17) ponttal állnak a dobogón, de több olyan játékos is tömörül mögöttük, akik kevesebb mérkőzést játszottak. Nem lehet szó nélkül elmenni Szaller Márk 53-as plusz-mínusz mutatója mellett. A korosztályos válogatott védő 56 teljes létszám mellett lőtt gólnál és mindössze három kapott gólnál volt a jégen. Védőmunkáját dicséri, hogy a támadásokat hatékonyan támogatva tíz ponttal előkelő helyet foglal el a kanadai táblázaton is. A tehetséges védő ezt a teljesítményt úgy érte el, hogy a kilenc mérkőzés alatt mindössze egy kétperces büntetést szedett össze.
Az alsó házban egyedül a Sapa Fehérvár AV19 B csapata hibátlan. Az élem álló Miskolcot 11-4-re verték. A Bp. Sztárok SE B áll a harmadik helyen, őket pedig a Debreceni HK követi. A kanadai táblázat kiegyenlítettebb és színesebb képet mutat, mint a felső házban, hiszen a tíz legeredményesebb pontszerző öt különböző csapatból kerül ki. Fodor András (MTK) 35 (24+11) ponttal áll az élen, akit Szalai Barnabás (Fehérvár B) 33 (16+17) egységgel követ. Godó Dániel (Miskolc) 29 (17+12) a lista harmadik helyezettje. A plusz-mínusz mutatók tekintetében Szalai Barnabás (35) és csapattársa, Prajda Roland (33) kiemelkedik a mezőnyből.
A kapusok között a még előkészítő korú Nagy Kristóf (Erzsébeti Farkasok) csapata eddigi összes mérkőzését végig védte, a bajnokság legfoglalkoztatottabb játékosa a nagyon tehetséges kapus.