Nem kell annál felemelőbb élmény, mint hogy egy csapat a legnagyobb ellenfelét legyőzve állítson fel új rekordot. A Klagenfurtnak ez is összejött, a Red Bull Salzburg elleni 4-3-as hazai siker Viveiros csapata zsinórban megszerzett 13. győzelme volt az EBEL-ben, ilyenre korábban nem volt még példa. A táblázatot 10 pontos előnnyel vezető KAC sorozatát Székesfehérváron kezdte október 8-án, igaz, akkor hosszabbítás kellett Brandneréknek a két pont megszerzéséhez. Pénteken a széria ott szakadhat meg, ahol elkezdődött, merthogy a nagyon jó formába lendült Fehérvár a Klagenfurtot fogadja majd. Utánajártunk, mitől ennyire jó a Klagenfurt.
Nagyon érdekes, hogy egyáltalán nem indult jól a Klagenfurt idénye, kéát győzelem után két vereség következett, ezek közül az első, egy hosszabbításos salzburgi még nem volt gond, de a 4. fordulóban Linzben kaptak ki 4-1-re. Döbbenetes, de a 21 mérkőzés alatt ez az egyetlen hatvan perc alatt született vereségük. Igaz, hosszabbításban sem maradtak alul sokszor, az említett salzburgi eseten kívül még egyszer, a Graz büntetőkkel vitt el két pontot Klagenfurtból, ez volt az egyetlen hazai pontvesztésük. A 13 meccsből álló győzelmi széria nem a véletlen műve, ezt támasztja alá az is, hogy a magyar bajnok után már csak a Medvescak tudott pontot szerezni ellenük, és a legutóbbi 10 győzelem egytől egyig a rendes játékidőben született meg.
A csapat játékosai három részre különíthetők el. A legtöbben a saját nevelésű vagy régóta itt edződő fiatal játékosok vannak, a 25-ös keretből 10-en ilyenek, a keret jelentős része klagenfurti születésűekből áll, köszönhetően a tradicionálisan kiemelkedő tudású helyi szakembergárdának. A legerősebb bázis a nyolc tengerentúli légiós, akik közül hét kanadai, egy amerikai. A keret maradék része a 24 évnél idősebb osztrák játékosok, akik szinte mindannyian a válogatott meghatározó hokisai. A csapatból hat játékos szerepelt korábban az NHL-ben, ők több mint 1600 NHL- és több mint 1200 AHL-mérkőzés rutinját teszik ki a jégre minden EBEL-meccs alkalmával, Shantz a kanadai válogatottal felnőtt világbajnokságon is járt.
A légiósokhoz csatlakozva a sok éven át a válogatott csapatkapitányaként szereplő Kalt és a hihetetlen fizikai adottságokkal rendelkező, az NHL-ig jutó Brandner hozza a rutint. Ők természetesen osztrák válogatottak, de igen érdekes adat az is, hogy a 2010-es divízió 1-es világbajnokságon rájuk nem számított Bill Gilligan szövetségi kapitány, vitt viszont másik négy játékost a KAC-ból. S hogy ne mindig ugyanazok szerepeljenek az osztrák szelekcióban, a novemberi Telenor Hoki Kupára megint öt másik klagenfurti került a keretbe. Így jelenleg tucatnyi válogatott korcsolyázik a piros-fehér mezben.
Mindhárom mag kiveszi a részét a munkából, ennek köszönhetően a keret 14 játékosa már legalább 10 pontot szerzett, hasonlóra egy csapat sem képes, a Viennában 8, a Salzburgban 11 ilyen játékos található, míg a Fehérvárban 5. Érdekesség ugyanakkor, hogy mindössze hét hátvéd található a keretükben.
Kiegyensúlyozottságuk eredményeképpen nem sok egyéni mutatóban állnak az élmezőnyben, pontok, gólok, gólpasszok számában 3-4 magyar játékos is megelőzi a legjobb klagenfurtit. Dominálnak viszont a beszédes +/- mutatókban, ahol az első 17-ben 8 KAC-os név található. Swette kapus pedig védési hatékonyságban vezeti a ligát, eddig 93,6%-ot teljesített.