Magyarország–Japán 2-4

2010.11.12. 21:41 Hblog

Hátul többet hibáztunk, elöl kevésbé voltunk veszélyesek a kelleténél, ezért nem nyerhettük meg első meccsünket a Telenor Hoki Kupán. Tartalékos mivoltunkhoz képest ezzel együtt sem játszottunk rosszul, az akarásban hiba nem volt, kár, hogy csak az első sor tudta hozni magát maradéktalanul. Láttunk okos és lendületes megmozdulásokat, nagyon meg bírtuk nyomni a legvégét, ütöttünk vasakat. Össze kell szoknunk mielőbb.

Az első harmad zakatolós, de csak ritkán látványos játékot hozott, helyzeteink voltak, ha nem is sok, folyamatosan dominálnunk azonban nem sikerült. Igyekeztek a japánok is, játékuk kétféle tekintetben is közelített a mienkhez. Egyrészt korántsem voltak annyival fürgébbek, mint akár néhány évvel ezelőtt is, másrészt viszont nem menekültek a fizikai hokitól, próbáltak ütközni, ha kellett, ha nem, és a pofozkodástól sem riadtak vissza. Az utolsó percekben sajnos kettős hátrányba kerültünk, ezt még kivédekeztük, de a négy az öt ellent már nem bírtuk, megpattanó lövés csúszott be Hetényi lábai között, 0-1.

A második menetben erősen meglátszott, hogy minimum négy kulcsembere nélkül kissé egysoros ez a magyar válogatott. Ez góljainkban is megmutatkozott, az elsőt Ladányi ütötte Sofron passzából, a másodikat Sofron Ladányiéból, szépségdíjas volt mindkettő. Kár, hogy közben a japánok sem pihentek, 1-1 és 2-2 után is betaláltak, a harmadikat ráadásul megint az utolsó percben szerezték. Két igen komoly védelmi hibát használtak ki egyébként. Ne feledkezzünk meg Vas Márton remek megmozdulásáról: előre bulizott, helyzetbe került, középre adása nem találta meg az embert.

Az utolsó felvonást lagymatag emberelőnnyel kezdtük, fórjainkat később sem bírtuk kihasználni, hiába voltak lehetőségeink. A távol-keletiek talán ennyivel voltak jobbak, újabb kétpercest váltottak gólra, előtte Fekete egyenlíthetett volna két gyönyörű csel után, a kapus védett. 2-4-nél néhány percre elvesztettük a fonalat, hiányzott a játékunkból az erő. Az utolsó percekre ismét megtaláltuk a tempót, de csak két vasig jutottunk, Azari és Vas Márton révén, a kapuslehozatal nem segített rajtunk.

Így ki lehet kapni, hasznos csata volt, láthattuk, hol kell javítani, és tudhatjuk azt is, erősödésre és erősítésre egyaránt szükségünk lesz a továbbiakban.

A nap másik mérkőzésén Ausztria 4-3-ra legyőzte Franciaországot. A két A csoportos csapat találkozóján szorosan és változatosan alakult az eredmény, a franciák vezetést szereztek, az osztrákok megrázták magukat, bő tíz perc alatt lőttek hármat. Tarantinóék nem hagyták magukat a második harmadban egyenlítettek. A mindent eldöntő találatra az 52. percig kellett várni, Philipp Lukas szerezte, aki ekkor már másodszor volt eredményes.

Szombaton előbb a két győztes találkozik, nekünk fél hattól a franciák ellen kellene megszereznünk első pontjainkat a fehérvári tornán.