A DAB elbukott, a HSC tartja magát

2010.10.22. 22:31 kerusz

Mindkét Mol ligás csapatunk ellenfele igazolta az előzetes várakozásokat a Kontinentális Kupában. A pénteki első mérkőzésen az utóbbi időben nem túl meggyőző Dab próbált meg ellenállni a Szariarka Karagandának. Az első 10 percet követően a kazahok más sebességfokozatba kapcsoltak, és könnyedén arattak nagy különbségű győzelmet, a vége 7-0 lett. Könnyebb feladata volt a HSC Csíkszeredának, amely a meggyengült Mariborral játszott. Sikorcinék az első harmad közepére mindent eldöntöttek. 10 perc után már 3-0-ra vezettek, az első két harmadot nagyon megnyerték, a harmadikban pihentek picit, így lett 8-3 a vége. A meccs embere Sikorcin volt, 3+1-gyel zárt. Holnap a csíkiak próbálnak meg helytállni a kazahok ellen, a DAB-nak muszáj Maribort vernie.

20 komment

Címkék: kontinentális kupa

egyoldalú mérkőzés volt sajnos, a kazah oroszok - kb 18 - nem sok esélyt hagytak
a meccs első tíz percében talán meglephettük volna őket, ha kihasználjuk a lehetőségeinket, utána azonban megrázták magukat az oroszok és jól elszórakoztak velünk
holnap a Maribor ellen javíthatunk
gratula a Csíkiaknak a győzelemhez
papirforma!gaz!!!
Ha ilyen szintű a kazah hoki, akkor lehet a magyar csapatoknak (főképpen a Volánnak) el lehetne gondolkodni az igazoláson.
Csak nem olyan nagyon drágák!
lehet valahol nezni a meccseket neten?
@orion66: a kazahok 17. az aktuális ranglistán, míg mi 20. vagyunk
ebből még nem adódna ekkora különbség
a kazah csapatnak 5 kazah játékosa van, a többiek 2.-3. vonalbeli orosz játékosok
szóval a kazah igazolásokkal csak óvatosan

nemtom mi a valós különbség a 2 csapat között
másképp is alakulhatott volna a mérkőzés, ha az első harmadban betalálunk valamelyik lehetőségünkből
ugyanakkor a kazahok láthatóan nem szakadtam meg a győzelemért, kvázi tudnának jobban játszani, ha rákényszerítik őket
az Ebelben valószínűleg nem lennének esélytelenek
kíváncsian várom, hogy mire mennek a jól startoló Csíkiak ellen
@orion66: Azért van ám nekünk aranytartalékunk is!!! Ez sem volt túl régen:
stats.iihf.com/Hydra/213/IHM213913_74_3_0.pdf
Mellesleg a DAB-nak az utóbbi időben nagyon nem megy. Mikor volt olyan, hogy a MOL ligában valakitől úgy kapjanak ki, hogy ráadásul közel kétszer annyit lő az ellenfél kapura mint ők.
Kedden a Fradi ellen ezt is megélték. Érdekesen hangzik, de a Fradi teljesen megérdemelten helyenként meggyőző fölénnyel győzte le a dunaújvárosi csapatot. Meg vagyok arról győződve, hogy egy jó formában lévő DAB ennél szorosabb mérkőzést tudna produkálni a kazah bajnok ellen.
csak mint az a legutóbbi MOL liga final four-nál kiderült a csapat formaidőzítése tekintetében még akad csiszolnivalója a szakembereknek.
@Nyakkendos Fatolvaj: a Dab meccsét a mieink közvetítik
@hokikori:
a Dab játékosai a Mol ligában bárkivel szemben meg tudják tartani a korongot, itt azonban ez senkinek sem sikerült és ez nagyon szembetűnő volt
az oroszok technikailag és fizikailag is óriási fölényben voltak, lényegesen gyorsabban játszottak
mi pedig kullogtunk az események után
@Theutus: Így igaz, ami a MOL Ligában a DAB erőssége, abból semmit nem érzékeltünk tegnap. Az ellenfél olyan technikai és sebességfölényben volt, hogy gyakorlatilag esetlegesen volt nálunk a korong. Emellett érdekes volt megfigyelni, hogy a DAB fizikai állapota alig mutatkozott meg a meccsen, az ellenfél fizikailag is simán felvette velünk a versenyt.
@hokikori: Az a kazah válogatott ellen volt, ebben a csapatban 6 kazah volt, a többi orosz
@orion66: egyformán jó sorok voltak, nehéz lett volna bárkit is kiemelni közülük, akit az ember szívesen leigazolna mint légióst. A Volánra értem ezt.
köszönjük a szurkolást azoknak a dunaújvárosi fiataloknak, akik a szlovének elleni meccsünkön végig dobolva biztatták a csapatot. le az összes kalapokkal előttük.
Sikorcinnak ha sikerül elintézni a honositást már jégre léphetne a b.pesti vébén?.
@kerusz: akko hajra,mert komoly formaban van a srac.azer megneznem a Sikorcin-Dubek parost "A" valogatottak ellen.
nem is nagyon ertem Dubek miert maradt ki.az o papirjai rendben vannak,nem?
@B-mac: Én is szívesen megnézném őket "A" válogatottak ellen, Sikorcint a tót, Dubeket meg az ukrán csapatban.
@B-mac: Persze,nálunk már magyar játékosként van regisztrálva.
@Én nem beszélni magyar: érdemes volt csak azért regisztrálni, hogy ezeket az épületes megjegyzéseidet beírkáld. Van aki beszélni magyar, van aki meg lőni gólokat, vágod? A hokit meg gólra játsszák, nem pofázásra :)
@1885*: Szóval te még mondjuk egy Crosbyt is elnéznél a magyar válogatottban, mert lövi a gólokat? Érdekes hozzáállás.
@Én nem beszélni magyar: igen. Csak ő mostanában nem lesz magyar állampolgár ;)