Ausztriában nyilvánosságra hozták a másodosztály, a Nationalliga menetrendjét. Egy csapattal bővül a mezőny, a korábbi kétszeres bajnok és háromszoros Nationalliga-győztes ATSE Graz harminc év után tér vissza az osztrák jégkorong második vonalába. A graziak érkezésével egyszersmind véget ér az a helyzet is, hogy a másodosztály a nyugat-ausztriai csapatok házibajnoksága lenne, bár a négy vorarlbergi, két salzburgi és egy tiroli csapat továbbra is komoly túlsúlyt jelent.
A nyolc csapat az alapszakaszban két teljes oda-vissza kört játszik. A 28 forduló után a mezőny két részre oszlik. Az első négy és a második négy a középszakaszban küzd meg azért, hogy milyen pozícióból kezdhetik a rájátszást. A középszakaszra az addigi eredményeket törlik. A négy jobb csapat alkotta felső házban az első helyezett 4, a második 3, a harmadik 2, a negyedik 1 bónuszponttal rajtol. Az alsóházban ehhez hasonlóan az alapszakasz-ötödik 4, a hatodik 3, a hetedik 2, az utolsó pedig 1 bónuszponttal kezd. A csapatok itt még egy oda-vissza kört játszanak, így összesen 34 meccsel a lábukban kezdik a rájátszást.
Ide az középszakasz felsőházát megnyerő gárda kiemeltként érkezik, automatikusan az elődöntő résztvevője. Az alsó ház utolsója nem kerül a rájátszásba. A másik három elődöntős kilétét a felső ház 2-4. helyezettjeinek az alsó ház 1-3. helyezettjei elleni párharcai döntik el. A negyeddöntők, az elődöntők és a döntő is három nyert mérkőzésig tart.
A csapatok összesen három légióst vethetnek be a mérkőzéseken, azonban akad két kivétel. A ligából lefelé kilógó EHC Bregenzerwald egy negyedik külföldit is alkalmazhat, aki azonban 22 éven aluli játékos kell legyen. A Red Bull Salzburg farmcsapata csak 22 éven aluli osztrák játékosokat szerepeltethet a másodosztályban. Ezért számukra összesen nyolc, 20 évnél fiatalabb légiós szerepeltetése engedélyezett. Ez a szabály a Pierre Pagé által vezetett salzburgi utánpótlás-nevelő tevékenységet támogatja. A salzburgiak évek óta nevelnek játékosokat a hazai, európai és észak-amerikai ligák számára. Ennek keretében fordult meg korábban számos magyar játékos is Pagé mester keze alatt.
horivan 2010.07.24. 12:03:55
horivan 2010.07.24. 12:08:44
kerusz 2010.07.24. 15:11:56
budaijegesmedve 2010.07.24. 18:17:13
Kedvencem a Zeller Eisbaeren, vagyis a zelli jegesmedvék szintén a legmagasabb osztály középmezőnyéhez tartoztak nyolc évvel ezelőttig, aztán leszáltak a Nationalligába, ahol kétszer is nyertek. Szinte állandóan 2 ezer néző előtt , remek hangulatú színvonalas meccseket játszva. Aztán ahogy meghalt a főszponzor egy éven belül becsődöltek, és ma egy újjászervezett, de harmatgyangae csapattal vegetálnak.Az Innsbruck története ismert, nem sok jóval biztat a jövő, a nyugati csapatok is sokszor becsődöltek, most éppen kicsit jobban támogatják őket a helyi vállalkozók.
A Salzburg az külön történet, szerintem tkp. miattuk megy még ez a Nationalliga, hogy a fiataljaik tudjanak versenyezni.Hatékony munkát végeznek,ezt tapasztalhatjuk minden évben.
Lényeg a lényeg, az osztrákok abszolute piaci alapon kezelik a dolgokat, ha veszteség van, a csapatokat üzemeltető társaságok hamar csődöt jelentenek, nem variálnak, sumákolnak, görgetik az adosságot mint más helyeken. Aztán, ha van igény, és főleg vállalkozói támogatás, újraszervezik a csapatot, általában jóval szerényebb keretek között, ha nincs, jön az amatör lét és az alacsonyabb osztály /tartományi ligák stb./Nem fogják fel tragédiaként, az élet megy tovább. A fiatalokat segíti csak a helyi önkormányzat, a felnőttek hokizzanak a saját pénzükön, ha akarnak....Szerintem ez az egészséges hozzáállás, csak tanulni lehet tőlük, és nem csak hoki ügyekben!
stoonfield 2010.07.25. 12:00:37
budaijegesmedve 2010.07.26. 01:51:41
Mivel a Vienna Capitals által használt jégcsarnokban játszottak, sokan a farmcsapatnak is tartották, szerintem nem teljesen az volt. 2007 óta csak egy-egy serdülő ill. kezdő csapatuk van....
kerusz 2010.07.26. 11:50:55
kerusz 2010.07.26. 11:58:22