A Philadelphia kiütéssel folytatta

2010.05.17. 11:26 Ryan O'Brien

Megkezdődtek az NHL főcsoportdöntői. A Philadelphia hatot lőtt odahaza a Montrealnak, a Chicago némi meglepetésre, 0-1-ről fordítva legyőzte idegenben a San Josét.

Hiába szerzett vezetést a San Jose, a Chicago fokozatosan őrölte fel kaliforniai ellenfele erejét, és a harmadik harmadban Dustin Byfuglien győztes góljával hozta a nyugati főcsoportdöntő első meccsét. A mérkőzés az európai kapusokról szólt, hiszen a hazaiaknál Jevgenyij Nabokov 38, a vendégeknél Antti Niemi 44 lövést hárított. A meccsen csak a Sharks került emberelőnybe, de az öt chicagói kiállítás közül csak a másodikat tudta kihasználni, Jason Demers pályafutása első playoffgólját szerezte. Az idei rájátszásban debütáló Niemi 44 védése karriercsúcs. Az utolsó percben óriási nyomás volt a vendégeken, hiszen Kris Versteeget 59:04-nél kiállították, és akkor már tizenhat másodperce Nabokov sem volt a pályán, de hiába támadott a San Jose 6 a 4 ellen, nem sikerült egyenlítenie. A folytatás kedden következik, újra San Joséban.

Lendületben maradt a Philadelphia és könnyedén intézte el a Montrealt a keleti döntőben. A korábbi meccseken bravúrosan védő Jaroslav Halakot ezúttal a negyedik bekapott gól után lecserélte az edzője. Ahogy a beharangozóban is említettük, a Flyers ereje a csapategységben rejlik. Ennek egyik legfőbb bizonyítéka, hogy a hat hazai gólt hat különböző játékosa szerezte, és heten értek el két pontot. Az első harmadban mintha fáradtabban játszott volna a Flyers, a vendégek kétszer annyit lőttek kapura, mégis hazai gól született. Aztán a második harmadban négy perc alatt kettőt vágtak Briere-ék, majd öt perccel később már 4-0-ra vezettek. Ezzel gyakorlatilag el is dőlt a meccs. A védő Braydon Coburn 33. playoffmeccsén megszerezte első gólját. Ez a párharc is kedden folytatódik, Philadelphiában.

Rájátszás, 29. játéknap - 2010. május 16.

San Jose Sharks-Chicago Blackhawks 1-2 (1-0, 0-1, 0-1)
Gól: Demers (Marleau, Boyle, ee.), ill. Sharp (Keith, Brouwer), Byfuglien (P. Kane, Toews). Kapusok: Nabokov 38/40, ill. Niemi 44/45.

Philadelphia Flyers-Montreal Canadiens 6-0 (1-0, 3-0, 2-0)
Gól: Coburn (Hartnell, Leino), van Riemsdyk (Giroux), Briere (Carle), Gagne (Coburn, Leino, ee.), Hartnell (Briere, Carle), Giroux (Asham, van Riemsdyk). Kapusok: Leighton 28/28, ill. Halak 10/14, ill. Price 9/11.