A Boston nyerte a Winter Classicot

2010.01.02. 09:07 Ryan O'Brien

Óriási csatában hátrányból fordított a Boston 2010 első NHL-meccsén, a hagyományos szabadtéri összecsapáson. A hosszabbítás második percének végén a német Marco Sturm döntötte el a találkozót. Az óév utolsó napján is akadtak érdekes eredmények.

A szokásoknak megfelelőn nagyszerű körítéssel indult a meccs. A telt ház előtt előbb a Dropkick Murphy játszott, majd egy Irakban és Afganisztánban is szolgált amerikai katona dobta be a korongot két egykori legendának, a bostoni Bobby Orrnak és a philadelphiai Bobby Clarknak. Aztán az első húsz percben nem sok minden történt. 15 kapura lövést lehetett regisztrálni, a hazaiak voltak jobbak, de a Flyers próbálkozásai veszélyesebbnek bizonyultak. A játékrész egyetlen komolyabb eseményét a 12. percben lehetett feljegyezni, amikor a vendégek szélsője, Daniel Carcillo kiütötte Shawn Thorntont, mindketten öt percet kaptak.

A második harmadra felpörgött a meccs, ami egyértelműen a vendégeké volt, és a 25. percben megszerezte a vezetést a Flyers, ráadásul egy óriási kapushibából. Tim Thomas ahelyett, hogy a korongra figyelt volna, Scott Hartnellt lökdöste, közben Danny Syvret a lába között a hálóba lőtt. A 24 éves kanadai karrierje 44. meccsén első gólját szerezte. Aztán Thomas két pazar védéssel helyrehozta a hibáját. Ebben a szakaszban 12-6 volt a kapura lövések aránya a Flyers javára.

A harmadik harmadban nagyon nyomott a Boston, Leightonnak nemegyszer óriási szerencséje volt. Bár a Flyers eldönthette volna a meccset, a végén teljesen megérdemelten egyenlített a Bruins. Egy nagy lövésbe Mark Recchi tette bele az ütőjét. Jöhetett a hosszabbítás, és miután a Flyers kivédekezte az emberhátrányt, ziccert hibázott. A Boston viszont nem, a meccs egyik legjobbja, Sturm eldöntötte a találkozót.

Az év utolsó napján sorrendben hetedik idegenbeli meccsét játszotta a Montreal, a Canadiens ebből megnyert, ezúttal Floridában győzött, Andrej Markov három gólpasszával. A gárda december 17. után vasárnap lép először hazai jégre. Hiába védett Dwayne Roloson 34 lövést, a New York Islanders szétlövésben kikapott Ottawában. A büntetőpárbajban John Tavares volt az egyetlen hibázó.  Az Ottawában Daniel Alfredsson és Jason Spezza is hiányzott. A Detroit otthon a Coloradót verte, Ville Leino november 11. után lőtt gólt, a vendégeknél az újonc Brandon Yip duplázott. Hétmeccses győzelmi sorozatnál tart a San Jose, a Phoenix otthonában nyert szétlövéssel, a 12. büntető döntött. A Sharks kapujában a német olimpikon, Thomas Greiss mind a hat büntetőt megfogta. A Vancouver St. Louisban nyert hosszabbításban, pedig a 35. percben még a Blues vezetett 3-0-ra. A Sedin testvérek két góllal és négy gólpasszal vették ki a részüket a sikerből.

A New York Rangers a Carolina vendégeként nyert, a december 2-án az Anaheimtől érkezett Erik Christensen idei első gólját és gólpasszát szerezte, Marian Gaborik két asszisztot jegyzett, 51 pontja a harmadik legtöbb a ligában. Négy vereség után nyert újra a Los Angeles. A Kings a Minnesotát verte könnyedén idegenben. Alekszandr Frolov 2 gólt lőtt, gólpasszt is adott, Anze Kopitar hét meccs óta nem talált a kapuba. A Dallas Loui Eriksson triplájával győzte le az Anaheimet. A 24 éves svéd másodszor ért el mesterhármast, 40 meccsen 16 gólja van. Brad Richards két gólpasszt adott. A vendégeknél Jonas Hiller az öt bekapott gól ellenére 37 lövést fogott.

A játéknap rangadóján a Chicago könnyen elintézte a New Jerseyt. A Blackhawks utolsó tíz meccséből a nyolcadikat nyerte meg. Patrick Kane 40 meccsen 45 pontnál tart. Ezzel nemcsak a legjobb chicagói, de a legtöbb pontot szerzett amerikai játékos is a ligában. A Devils veresége ellenére is a keleti főcsoport élén maradt, három ponttal előzi a Washingtont. Curtis McElhinney, a Calgary kapusa 81 másodpercre volt élete első shutoutjától, az Edmonton ezzel a góllal is csak szépíteni tudott, egyenlíteni nem. A vendégek kapusa, Jeff Drouin-Deslauriers 37 lövést hárított.

88. játéknap, 2009. december 31.

Florida Panthers-Montreal Canadiens 4-5 (2-1, 1-2, 1-2)
Gól: Ballard (Vokoun, ee.), Horton (Weiss, Allen), Frolik (Horton), Reinprecht (dvorak, Stillman), ill. Gil (O’Byrne, Gomez), Cammalleri (Markov, Metropolit, ee.), Plekanec (Markov, Pacioretty), M. Bergeron (Markov, Gionta, ee.), Pouliot (Gomez, Gionta). Kapusok: Vokoun 37/42, ill. Halak 32/36.

Ottawa Senators-New York Islanders 3-2 (0-0, 2-1, 0-1, 0-0, 1-0)
Gól: Kelly (Neil, J. Ruutu), Regin (Campoli), Shannon (szétlövésből), ill. Schremp (Streit, Bailey, ee.), Sim (Park). Kapusok: Leclaire 25/27, ill. Roloson 34/36.

Detroit Red Wings-Colorado Avalanche 4-2 (0-0, 2-1, 2-1)
Gól: Dacjuk (Bertuzzi, Janik), Helm (Draper, Lidström, eh.), Leino (Meech, Filppula), Helm (üres kapuba, Lidström, eh.), ill. Yip (Tucker, Duchene, ee.), Yip (Tucker, Duchene, ee.). Kapusok: Howard 20/22, ill. Anderson 31/34.

Columbus Blue Jackets-Nashville Predators 1-2 (1-0, 0-0, 0-1, 0-1)
Gól: Torres (Voracek, Vermette), ill. Thuresson (Ward), Legwand (a hosszabbításban, Ward). Kapusok: Garon 27/29, ill. Ellis 31/32.

Phoenix Coyotes-San Jose Sharks 2-3 (0-0, 2-1, 0-1, 0-0, 0-1)
Gól: Upshall (Lombardi, Eriksson), Pyatt (Mueller, A. Aucoin), ill. Huskins (McLaren, McGinn), Boyle (Clowe, Pavelski, ee.), Clowe (szétlövésből). Kapusok: Brizgalov 31/33, ill. Greiss 34/36.

St. Louis Blues-Vancouver Canucks 3-4 (1-0, 2-1, 0-2, 0-1)
Gól: Steen (Boyes, McDonald, ee.), Tkachuk (Perron, Polak), McDonald (Backes, Boyes), ill. D. Sedin (Burrows, H. Sedin), Samuelsson (Glass), H. Sedin (D. Sedin), Ehrhoff (Wellwood, Kesler, ee.). Kapusok: C. Mason 26/30, ill. Luongo 22/25.

Carolina Hurricanes-New York Rangers 1-2 (1-1, 0-0, 0-1)
Gól: Pitkanen (Whitney, E. Staal, ee.), ill. Christensen (Gaborik, Kotalik, ee.), Dubinsky (Gaborik, Christensen). Kapusok: Ward 33/35, ill. Lundqvist 17/18.

Minnesota Wild-Los Angeles Kings 2-5 (0-3, 1-1, 1-1)
Gól: Brunette (Miettinen, M. Koivu), Nolan (Zidlicky, Havlat), ill. Richardson (Simmonds, Drewiske), Frolov (Handzus, Segal), Smyth (Doughty, ee.), Handzus (Frolov, O’Donnell), Frolov (üres kapuba, J. Johnson). Kapusok: Backström 24/28, ill. Quick 27/29.

Dallas Stars-Anaheim Ducks 5-3 (1-1, 3-1, 1-1)
Gól: Eriksson (Ribeiro, eh.), Eriksson (Lehtinen, B. Richards), Robidas (Neal), Eriksson (B. Richards, Lehtinen), B. Richards (Modano, Robidas, ee.), ill. S. Koivu (Ryan, Sexton), Brown (Marchant, S. Niedermayer), S. Koivu (Wisniewski, Sexton). Kapusok: Turco 31/34, ill. Hiller 37/42.

Chicago Blackhawks-New Jersey Devils 5-1 (2-0, 1-0, 2-1)
Gól: Brouwer (Toews, P. Kane, ee.), Eager (Fraser, Kopecky), Ladd (Sharp, Hossa), Toews, Madden (Byfuglien, Versteeg), ill. Langenbrunner. Kapusok: Huet 26/27, ill. Brodeur 31/36.

Calgary Flames-Edmonton Oilers 2-1 (0-0, 1-0, 1-1)
Gól: Conroy (R. Bourque, Bouwmeester), Glencross (Giordano, Langkow, ee.), ill. Horcoff (Gagner, Nilsson). Kapusok: McElhinney 21/22, ill. Drouin-Deslauriers 37/39.

89. játéknap, 2010. január 1.

Boston Bruins-Philadelphia Flyers 2-1 (0-0, 0-1, 1-0, 1-0)
Gól: Recchi (Morris, Krejci, ee.), Sturm (a hosszabbításban, P. Bergeron, Chara), ill. Syvret (Hartnell, Carter). Kapusok: Thomas 24/25, ill. Leighton 23/25.

Buffalo Sabres-Atlanta Thrashers 4-3 (0-0, 1-3, 2-0, 1-0)
Gól: Hecht (Lydman, Montador), Connolly (Hecht, Mair), Hecht (Mair, Connolly), Roy (a hosszabbításban, Myers, Butler), ill. Kovalcsuk (Antropov, Bogosian), E. Kane (Salmela, Peverley), Litle (T. White, Enström, ee.). Kapusok: Miller 32/35, ill. Hedberg 19/23.

A bajnokság állása itt olvasható, a statisztikák legjobbjai pedig itt.