Harmadik soros csatár triplázott

2009.12.01. 11:01 Ryan O'Brien

Michael Rupp három góljával nyert a New Yorkban a Pittsburgh. Három kapus is hibátlanul teljesített, mindhárman idegenben nyertek. Alekszandr Ovecskin és Tomas Vokoun is megsérült, utóbbit kórházba kellett szállítani. R. J. Umberger a Columbusban triplázott.

A buffalói Ryan Miller 38 védéssel, a Colorado kapusa, Craig Anderson 33-mal, Miikka Kiprusoff a Calgaryból 22-vel hozta gól nélkül a meccsét. Millernek ez volt a 16. shutoutja. Nagyszerű meccsen győzte le a Pittsburgh New Yorkban a Rangerst. A meccs hőse a Pens harmadik soros csatára, Michael Rupp volt, aki élete első mesterhármasát szerezte úgy, hogy a harmadik harmadban meg is sérült, de visszatért a jégre. A 29 éves amerikai idén még csak nyolc gólnál tart. Ez a hetedik szezonja tíz gólt még sosem lőtt egy évad alatt. Sidney Crosby az elmúlt két, Rangersszel vívott meccsen nyolc pontot (5+3) hozott össze. A találkozó a Staal fivérek csatáját is jelentette, Marc a Rangersben, Jordan a Penguinsben volt pontszerző. A Rangersből Marian Gaborik újabb két gólt szerzett, 21 találata jelenleg a legtöbb a ligában.

Ovecskin már az első harmadban megsérült, de nélküle is nyert a Washington a Carolina otthonában. Nicklas Backström két gólt lőtt, gólpasszt adott, Jose Theodore 38 lövést védett. Tomas Vokoun rosszabbul járt Ovecskinnél, a kilencedik percben Keith Ballard leütötte, nem is tudta folytatni. Az Atlanta az utolsó pillanatokban nyert, 5,5 másodperccel a vége előtt Nik Antropov passzát Makszim Afinogenov értékesítette.

R. J. Umberger karrierje második mesterhármasával győzte le a Columbus a St. Louist. A Colorado az idei 1/3-as, Matt Duchene duplájával nyert Tampában. A 18 éves kanadai hat gólnál tart. A Calgary Nashville-ben lőtt ötöt úgy, hogy egyet sem kapott. Miikka Kiprusoff 33. gól nélküli meccsét teljesítette.

59. játéknap, 2009. december 1.

Toronto Maple Leafs-Buffalo Sabres 0-3 (0-0, 0-1, 0-2)
Gól: Kennedy (Sekera, Grier), Tallinder (Roy, Pominville), Hechte (Pominville, Montador). Kapusok: Gustavsson 28/31, ill. Miller 38/38.

New York Rangers-Pittsburgh Penguins 2-5 (0-0, 2-2, 0-3)
Gól: Gaborik (Prospal, M. Staal), Gaborik (Drury, Del Zotto, ee.), ill. Crosby (Guerin, Goncsar), Rupp (J. Staal), Rupp, Crosby (Eaton, Skoula), Rupp (az üres kapuba, Crosby). Kapusok: Lundqvist 28/32, ill. Fleury 29/31.

Carolina Hurricanes-Washington Capitals 2-3 (1-2, 0-1, 1-0)
Gól: Corvo (T. Ruutu, E. Staal, ee.), Cullen (J. Jokinen, E. Staal), ill. Backström (Ovecskin, Giroux), Fehr (Backström), Backström (Fehr).Kapusok: Leighton 30/33, ill. Theodore 38/40.

Atlanta Thrashers-Florida Panthers 4-3 (2-2, 1-1, 1-0)
Gól: Popovic (Boulton), Kovalcsuk (Antropov), Thorburn (Boulton, Reasoner), Afinogenov (Antropov), ill. Weiss (Frolik, Horton), Olesz (Seidenberg, Reinprecht, ee.), Frolik (Weiss). Kapusok: Hedberg 25/28, ill. Vokoun 3/5, majd Clemmensen 28/30.

Columbus Blue Jackets-St Louis Blues 5-2 (2-1, 0-1, 3-0)
Gól: Russell (MacKenzie, Torres), Umberger (Voracek, Russell), Umberger (Brassard), Vermette (üres kapuba, Umberger), Umberger (üres kapuba, Vermette, Hejda). Kapusok: S. Mason 27/29, ill. C. Mason 22/25.

Tampa Bay Lightning-Colorado Avalanche 0-3 (0-1, 0-1, 0-1)
Gól: Duchene (Stewart), Duchene (Stewart, P. Stastny, ee.), Wolski (üres kapuba, Galiardi). Kapusok: Niittymaki 26/28, ill. Anderson 33/33.

Detroit Red Wings-Dallas Stars 4-1 (1-1, 2-0, 1-0)
Gól: Miller (Lebda, Draper), Helm (Draper, Bertuzzi), Cleary (Zetterberg, Holmström), Bertuzzi (Dacjuk), ill. Morrow (Robidas, Daley). Kapusok: Howard 29/30, ill. Turco 28/32.

Nashville Predators-Calgary Flames 0-5 (0-0, 0-2, 0-3)
Gól: Moss, Dawes (Iginla, Phanuef, ee.), Pardy (O. Jokinen, Glencross), Glencross (üres kapuba, Regehr, eh.), Iginla (Glencross, Phaneuf, ee.). Kapusok: Rinne 25/29, ill. Kiprusoff 22/22.

A bajnokság állása itt olvasható, a statisztikák legjobbjai pedig itt.