Az Atlanta tönkreverte a Los Angelest

2009.11.14. 11:43 Ryan O'Brien

Ilja Kovalcsuk és Makszim Afinogenov vezérletével 7-0-ra nyert a Thrashers hazai jégen. John Tavares duplázott, a New York Islanders a 14. vereséget mérte a Carolinára. Hiába lőtt két gólt Phil Kessel, a Toronto kikapott Chicagóban.

Alekszander Ovecskin szombaton visszatér, de a Washington nélküle is teszi a dolgát. Sorrendben negyedik győzelmét aratta a csapat, a Minnesotát verte két góllal. Azért csak ennyivel, mert Josh Harding Wild-kapus szenzációsan védett, 38 lövést fogott. Kyle Okposo hosszabbításban lőtt góljával nyert a New York Islanders Raleigh-ben. Nem állt hadilábon a szerencsével az Islanders. A Carolina történetének negatív rekordját állította be 14 nyeretlen meccsével. Okposo 14,4 másodperccel a vége előtt döntötte el a meccset. Úgy kezdődött, hogy az Islanders kivégzi a Canest. Az első harmad 14. percében 0-3 volt az állás, John Tavares két gólt is lőtt. Az Islanders gyengébb kezdés után az utolsó 11 meccséből hatot megnyert, hármon egy pontot szerzett. A Carolina október 9. óta képtelen meccset nyerni, 1992 óta nem volt ilyen pocsék szériája.

A Columbus az Anaheimet, a Buffalo a Calgaryt győzte le hazai pályán, mindkét meccsen büntetők döntöttek. Hiába volt csapata legjobbja Phil Kessel, a Toronto Chicagóban kapott ki, a Blackhawks hatodik hazai meccsét is nyerte, amire 2002 óta nem volt példa.

Az Atlanta kiütötte a játéknap előtt harmadik legjobb nyugati csapatot, a remekül teljesítő a Los Angelest. Másfél harmadon át erre semmi jel nem utalt, a 30. percig egy gól sem született, a Kings sokkal jobban állt a kapura lövések tekintetében. Ekkor beindult a hazai gólgyártás, és az indulatok is elszabadultak. Öt perc alatt négy gólt láthatott 15 638 fős nézősereg. 4-0 után hatalmas tömegbunyó alakult ki, a végén Chris Thorburnt a hazaiak, Raitis Ivananst a vendégek részéről végleges kizárással büntették.

Az utolsó harmadban még hármat tett hozzá az Atlanta, pedig a Kings ekkor is 15-5-re nyerte a kapura lövéseket. A végén még a vendégektől Jason Williams is megkapta a véglegest, amiért eltiltásra számíthat. Ondrej Pavelecnek, a Thrashers kapusának nem lehetett gólt lőni. 38 lövést fogott, karrierje első shutoutja volt ez, a meccs legjobbja lett. A pontgyártásból Ilja Kovalcsuk és Makszim Afinogenov vette ki a legjobban a részét, mindketten 4-4-gyel zártak, az idei draft 1/4-ese, Evander Kane is két gólt lőtt. Kovalcsuk sérülés miatt heteket hagyott ki, dez volt a 10. meccse, 12 gólja és 5 asszisztja van. Két idei új szerzemény, Afinogenov és Nik Antropov is 16-16 pontnál jár.

42. játéknap, 2009. november 13.

Washington Capitals–Minnesota Wild 3-1 (0-0, 1-1, 2-1)
Gól: Green (Fleischmann, Morrison,ee.), Pothier (Perreault, Fehr), Laitch (üres kapuba), ill. Clutterbuck (Burns, Brodziak). Kapusok: Varlamov 29/30, ill. Harding 38/40.

Carolina Hurricanes–New York Islanders 3-4 (0-3, 2-0, 1-0, 0-1)
Gól: T. Ruutu (Sutter, Rodney, ee.), R. Whitney (Alberts, Ward), Gleason (Sutter, Larose), ill. Tavares (Moulson, Okposo, ee.), Streut (Gervais, Park, ee.), Tavares (Hunter, Moulson), Okposo (a hosszabbításban). Kapusok: Legace 21/25, ill. Biron 25/28.

Columbus Blue Jackets–Anaheim Ducks 3-2 (1-1, 1-1, 0-0, 0-0, 1-0)
Gól: Nash (Huselius, Vermette), Huselius (Vermette, Stralman, ee.), Huselius (szétlövésből), ill. Ryan (Getzlaf, Perry), Marchant (Getzlaf, Boynton). Kapusok: Garon 32/34, ill. Giguere 27/29.

Buffalo Sabres–Calgary Flames 2-1 (1-1, 0-0, 0-0, 0-0, 1-0)
Gól: Roy (MacArthur, Vanek, ee.), Pominville (szétlövésből), ill. Langkow (Dawes, R. Bourque). Kapusok: Miller 25/26, ill. Kiprusoff 32/33.

Atlanta Thrashers–Los Angeles Kings 7-0 (0-0, 4-0, 3-0)
Gól: E. Kane (Reasoner, Enström), Kovalcsuk (Afinogenov), Bogosian (E. Kane, Reasoner), Afinogenov (Kovalcsuk), Kovalcsuk (Antropov, Afinogenov, ee.), Afinogenov (Kovalcsuk, Schubert), E. Kane (emberhátrányból, Peverley). Kapusok: Pavelec 38/38, ill. Quick 11/14, majd Ersberg 3/7.

Chicago Blackhawks–Toronto Maple Leafs 3-2 (2-0, 1-1, 0-1)
Gól: P. Kane, Keith (Seabrook, Madden), Brouwer (Sharp, Keith, ee.), ill. Kessel (Finger, Stajan), Kessel (Stajan). Kapusok: Huet 29/31, ill. Toskala 31/34.

A bajnokság állása itt olvasható, a statisztikák legjobbjai pedig itt.