Újpesti parádé

2009.10.28. 23:37 kerusz

Nagyot fordult a világ vasárnap óta. Akkor a Kontinentális Kupában az SC Csíkszereda verte öt góllal az Újpestet, ma a Megyeri úton a lilák alaposan visszavágtak. Kifejezetten élvezetes, jó iramú, kombinatív játékot láthattak a nézők az első két harmadban. Feltűnő volt, hogy a vendégek milyen rosszul játszanak emberelőnyben. Az első három előnyük mindegyikében többször is gólt kaphattak volna. A negyediket azonban kihasználták, ezzel szerezték meg a vezetést. A második harmad felénél jött az egyenlítés, majd 15 másodperc múlva Roczanov ellenállhatatlan erejű rohamát követően a fordítás. Az esetnél Kozuch kapus megsérült, nem sokkal később Fülöp Róbert váltotta, aki meglehetősen bizonytalanul kezdett. Az időközben háromgólos hátrányba kerülő csíkiak a harmadik harmad felénél kettős előnybe kerültek, a felzárkózás érdekében a kapust is lehozták, de bánhatták, hiszen Petran a saját bedobókörből az üres kapuba talált. A meccs vége egyoldalú játékot hozott, a hazaiak negyedik sora is beszorította kapuja elé az SC első sorát, és majdnem gólt is lőtt. Az UTE-légiósok a jelek szerint maradni szeretnének, mind összeszedték magukat. Mellettük kiemelkedőt nyújtott Harmati Dávid is. A végeredmény 7-2, a párharc vasárnap folytatódik.