A Toronto megszerezte első győzelmét

2009.10.27. 12:37 Ryan O'Brien

Már nincs nyeretlen csapat az NHL-ben, Niklas Hagman triplájával Anaheimben nyert a Maple Leafs. Marian Gaborik megint két gólt lőtt, ezúttal a Phoenixnek. Arizonában megoldódni látszik a pénzügyi válság, egyelőre maga a liga vette meg a Coyotest.

Véget ért a Toronto történetének egyik legrosszabb szezonkezdete. Kilencedjére sikerült nyernie a Maple Leafsnek, mégpedig az Anaheim otthonában. A vendégcsapat ebben a szezonban eddigi legtöbb gólját lőtte, Niklas Hagman triplázott. A Toronto 11 emberelőnyös helyzetéből ötöt kihasznált. Ideges hangulatú meccs volt, a harmadik perc végén kitört az első bunyó, Colton Orr kapott 10 percet, majd az utolsó harmad közepén az anaheimi George Parros is erre a sorsra jutott. Hagmanén kívül is több nagyszerű teljesítmény akadt a Maple Leafsben, Tomas Kaberle 5 (1+4), Lee Stempniak 4 (1+3), Matt Stajan 3 (0+3) ponttal zárt. "Rettenetes szezonkezdeten vagyunk túl – mondta Hagman. – Az utolsó két meccsen már jól ment a játék, de nem jött az eredmény. Tudtuk, ha betartjuk az edzői utasításokat, nyerni fogunk. Szerintem ez nagy győzelem volt.” A kapuban a sérülése után visszatérő Jonas Gustavsson nagy bravúrokat mutatott be, 25 lövést fogott.

Hiába egyenlített kétszer is a New York Islanders, a karrierje első duplát lövő Jeff Tambellini góljaival hosszabbításban nyert a Montreal. Az Islanders már hatodik hosszabbításos meccsét játszotta, ebből csak egyet tudott nyerni.

Nagyszerűen teljesít a New York Rangersbe nyáron érkezett Marian Gaborik, Vaclav Prospal és Ales Kotalik. Gaborik két gólt lőtt a Phoenixnek, 18 pontjával második a ranglistán Anze Kopitar mögött. Prospal megint két gólpasszt adott, 12 van neki, ami szintén a második legjobb a ligában, Kotalik pedig harmadik a Rangers házi pontlistáján. Dicsérni kell Michael Del Zottót is. A 19 éves csatárt tavaly draftolta a Rangers, idén debütált, 12 meccsen négy gólig és nyolc gólpasszig jutott.

Amig a csapat New Yorkban szerepelt, Arizonában befejeződött a Phoenix csődeljárása. Jerry Moyes tulajdonos ügyvédei megállapodtak az NHL képviselőivel, hogy a liga veszi meg a csődbe jutott csapatot. A jogászok hétfőn egyeztek meg erről az Egyesült Államok csődbíróságán. A tulajdonos ügyvédei az egyórás megbeszélés után jelezték, azért volt fontos az egyezség, mert a klub üzemeltetésének költségei rövid időn belül meghaladták volna a liga által ajánlott 140 millió dolláros vételárat. Érdekesség, hogy az eljárásban 22,5 millió dollárt követelő Wayne Gretzky – aki szeptember végéig a csapat vezetőedzője volt, s egyben résztulajdonos is a Coyotesban – nem állapodott meg az érintettekkel, így várhatóan lesz még folytatása az ügynek.

24. játéknap, 2009. október 26.

New York Rangers-Phoenix Coyotes 5-2 (2-0, 2-2, 1-0)
Gól: Anyiszimov (Boyle, Brashear), Gaborik (Dubinsky, Kotalik, ee.), Prospal (Gaborik, Liszin), Gaborik (Prospal, Del Zotto, ee.), Liszin (Prospal, Del Zotto), ill. Jovanovski (Doan, Winnik), Fiddler (Winnik, Jovanovski, eh.). Kapusok: Lundqvist 30/32, ill. Brizgalov 7/11, majd LaBarbera 12/13.

Montreal Canadiens-New York Islanders 3-2 (1-0, 0-1, 1-1, 1-0)
Gól: Spacek (Metropolit, Moen), Moen (Cammalleri, Metropolit), Hamrlik (hosszabbításban, Plekanec), ill. Tambellini (Okposo, Bailey, ee.), Tambellini (Moulson, ee.). Kapusok: Halak 29/31, ill. Biron 28/31.

Chicago Blackhawks-Minnesota Wild 3-1 (2-0, 0-0, 1-1)
Gól: Bolland (Ladd, Hendry), Brouwer (Kopecky, Keith, ee.), P. Kane, ill. Brunette (Miettinen, M. Koivu, ee.). Kapusok: Huet 20/21, ill. Backström 32/35.

Anaheim Ducks-Toronto Maple Leafs 3-6 (1-2, 1-1, 1-3)
Gól: Nokelainen (S. Niedermeyer, Ryan), Ryan (Perry, S. Niedermeyer, ee.), Perry (Mikkelson, Getzlaf), ill. Grabovszkij (Stajan, Kaberle, ee.), Hagman (Kaberle, Stempniak, ee.), Hagman (Stempniak, Kaberle, ee.), Stempniak (Stajan, J. Blake), Kaberle (Stempniak, Mitchell, ee.), Hagman (Stajan, Kaberle, ee.). Kapusok: Hiller 33/39, ill. Gustavsson 25/28.

A bajnokság állása itt olvasható, a statisztikák legjobbjai pedig itt.