Jó játékkal jó meccseket akarunk játszani

2009.09.12. 14:19 F. Kapus

Nyerni mentünk Miskolcra, mondta blogunknak Kovács László, a Brassó egyik vezetőedzője a meccs után. Hozzátette, bemutatkozásuk jól sikerült, elégedettek a játékkal. Izgalmas, a közepesnél mindenképp jobb színvonalú meccset játszottak Csíkszeredában és Pesterzsébeten is. A follow-upon túl egy mérkőzést képekben is megmutatunk.

"Bíztunk benne, hogy akaratunk jó teljesítménnyel párosul – folytatta Kovács László. – Nem csalódtunk, csapatunk nagyjából nyolcvanszázalékos állapotban van, ennek megfelelően játszott." A szakvezető a magabiztos és megérdemelt 6-2-es siker után is a földön jár, amikor reményét fejezi ki, hogy a Brassó a legjobb négy közé tud jutni a Mol Ligában. "A román bajnokságban a döntőbe akarunk kerülni, itt nincs konkrét célunk. Jó játékkal jó mérkőzéseket akarunk játszani, minél előrébb akarunk végezni. Ha a legjobb formánkat mutatjuk, ott lehetünk az elődöntőben."

Addig hosszú még az út, ezt tudják Brassóban is. "Vasárnap máris keményebb ellenfél vár ránk, nehezebb találkozóra számítunk az FTC ellen. Ezzel együtt győzelemre fogunk játszani, ahogy mindig." A Fenestela 68 Brassó egyelőre nem igazolt légióst, a tavalyiakkal nem hosszabbítottak, így azt is mondhatnánk róluk, az övék a legmagyarabb csapat a Mol Ligában. "Be szeretnénk bizonyítni, hogy az erdélyi játékosokkal is sikeresen tudunk szerepelni." A hazaiak szakvezetője, Mayer Péter is belátta, a jobb csapat nyert. Hozzátette, ha eredményt akarnak elérni, sokat kell javulniuk.

Az SC Csíkszereda–Dab.Docler rangadó viharokat kavart, a vitatható bírói ítéletekről beszélnek. Fiserát a 3. percben 5+20 perces büntetéssel sújtotta a játékvezető, aztán az első harmadban 0-0-s állásnál egy lövést előbb bent látott, majd némi tanakodás után mégsem. Az esetet nem meglepő módon mindkét oldal máshogy kommentálja, dunaújvárosi értelmezésben a csíki rolbás segített Toparceanunak a döntés meghozatalában. A végére maradtak az igazán parázs jelenetek, Moldován bottal fejre ütött, végleges kiállítást kapott. Így ő a vasárnapi visszavágón sem játszhat. A beszámolók szerint a kevés gól (2-1) jelentős mértékben a remekül védő két kapusnak köszönhető.

A Vasas Bp. Starsban Sándor Szilárd góllal utatkozott be, Szappanos pedig ismét eredményesen kezdte az évet. Mindketten egykori csapatuk, a Ferencvárosi TC ellen tették ezt. Pesterzsébeten rég látott nagy közönség előtt izgalmas Mol Liga-mérkőzésen debütált a dobogóra pályázó két budapesti csapat. Mindkettő új edzővel vágott neki az idénynek, Kanadából érkeztek a szakemberek. A zöldek hamarabb, a kékek később hozták mesterüket, így a vendégek felkészülése is hátrébb tart még, folyamatosan nagy terhelést kapnak a hírek szerint, míg Hoffmann végigalapozták a nyarat.

A nyitány tehát izgalmasan alakult, vezetett mindkét csapat, 4-3 után úgy tűnt, meglesz a három pont az FTC-nek, de Svasznek a végén egyenlített. A hosszabbítás rövidnek bizonyult a győztes találathoz, a büntetők is hosszúra nyúltak, a 14. párban dőlt el a csata a hazaiak javára, Hucko győztes rávezetése 5-4-es végeredményt jelentett. Rick Leach FTC-edző jó teljesítményt látott, hatékony védekezést, és az emberelőnyös helyzetek eredményes megjátszását emelte ki. Nem véletlenül, a négyből három gólt is így szereztek Jánosiék. Glen Williamson nyilatkozatában is érzékeltette, csapata még nincs kész, a meccs iramát jónak értékelte.