Ki fogja be a Marczi Skate-et?

2009.05.26. 10:51 F. Kapus

Továbbra is a Marczi Skate vezeti a tabellát az inline bajnokságban. Szoros meccseket játszottak a csapatok, az első játéknapon vereséget szenvedő győriek legyőzték a TPS Roscót. Nagyon sok ismert hokis választja az inline-bajnokságot hétvégi programjául.

Nehezen indult a nap, késve kezdődött a Győr–Rosco, mert az ETO csapatának meghatározó játékosait közúti ellenőrzés tartotta fel, közel egy órán keresztül, kezdte Pap Gábor szokásos beszámolóját a hétvégi eseményekről. A Rosco gyorsan két góllal terhelte meg Palla kapus hálóját. Kapuscsere és rövid szünet után az ETO magára talált, és Seller, illetve Kiss Ákos góljaival felzárkózott a 2 negyedben, a Roscónál Rafaj volt eredményes. A fordulás után Méhes távoli bombájára és Kiss Ákos szólójára Simon válaszolt. A 4. negyed sokáig nem hozott gólt, aztán Revák 3 perccel a negyed vége előtt betalált Sájevics kapujába. A Rosco megpróbált egyenlíteni, lehozta kapusát, de az eredmény nem változott. A kapusok teljesítménye rendkívüli volt a mérkőzésen, Sájevics 49 lövésből kapott 5 gólt, Kiss Tamás 25 lövésből 23-at hárított.

A nap második találkozóján az Aszfaltbetyárok kezdtek jobban. A Fekti testvérek vezette fehérvári alakulat 2-1-es vezetésre tett szert az első negyedben. Becze kapus remek szereplése is hozzájárult ahhoz, hogy a rutinos Marczi Skate a félidőre csak egyenlíteni tudott. A 3. negyedben a fáradtság jeleit lehetett észrevenni a Betyárok játékán, ellenfelük ezt könyörtelenül kihasználta. Az utolsó játékrész 6-4-es Marczi Skate-vezetéssel indult, de az Aszfalbetyárok nem hagyták magukat, döntetlenre alakították a negyed közepére az eredményt. Sándor Szilárd, aki az egész mérkőzésen 4 gólt jegyzett és a meccs legjobbja volt, a 44. percben előnyhöz juttatta a Marczit, majd a meccs vége előtt 37 másodperccel ismét bevette Becze Zoltán kapuját.

A Jászberény sajnálatos módon kapus nélkül maradt a hétvégére. Mivel Szőke Attila Németországba utazott, pótnevezéssel próbáltak kapust igazolni. Mind a négy ellenfél sportszerűségét mutatja, hogy egyöntetűen elfogadták ezt a megoldást, de mégsem jött létre a mérkőzés a második számú hálóőr megbetegedése miatt. Mivel mérkőzés halasztására nincs lehetőség az idei bajnokságban, a TPS Rosco játék nélkül kapott 3 pontot, 5-0-s gólkülönbséggel.

A 2. játéknap eredményei:

Győri ETO HC–TPS Rosco SE 5-4 (0-2, 2-1, 2-1, 1-0)
Aszfaltbetyárok–Marczi Skate 6-9 (2-1, 1-2, 1-3, 2-3)
TPS Rosco SE–Jászberény 5-0, mérkőzés nélkül

A kanadai táblázatot három Marczi Skate-játékos vezeti, igaz, ők eggyel többet játszottak, mint az Aszfaltbetyárok és a Győri ETO legjobbjai. Fekecs Norbert vezet 3+6=9 ponttal, mögötte két egykori válogatott hokis, Dobos Tamás (3+5=8) és Sándor Szilárd (6+2=8) áll. Fekti Bálint 7, Peterdi Imre 6, Kiss Ákos, Feil Arnold, Szabó Zoltán, Hoffmann Attila és Rafaj Attila 5-5 pontot szerzett.