A Vancouver kisöpörte a St. Louist

2009.04.22. 11:53 Ryan O'Brien

A Canucks az idei rájátszás első továbbjutója, a St. Louis győzelem nélkül búcsúzott. Egy lépésre áll a továbbjutástól a Pittsburgh Penguins és a Detroit Red Wings. Egyenlített a Carolina, idegenben szépített a San Jose. Most öt meccset játszottak.

Megnyerte második philadelphiai meccsét a Pittsburgh, így hazai környezetben juthat a konferencia-elődöntőbe. A meccs egyértelmű hőse Marc-Andre Fleury volt, a Pens kapusa 45 lövést fogott, 16-ot a Flyers 8 emberelőnyös szituációja során. A hazaiak 8 másodpercig 5 a 3, majdnem egy percig 4 a 3 ellen is támadhattak, de Fleury mindent fogott. Jevgenyij Malkin ezúttal nem szerzett pontot. Dan Bylsma, a Pittsburgh edzője remekül forgatta a csatársorokat az első harmadban. Amikor Crosby játszott centert, Malkin, Chris Kunitz, Bill Guerin és Ruszlan Fedotenko volt a szélső. Malkin is játszott centert, akkor Fedotenko, Petr Sykora, sőt jobb szélen Crosby is szerepelt. A Jordan Staal-Matt Cooke-Tyler Kennedy sorból az utóbbi kettő három pontot szerzett. A kapura lövésekben elképesztő fölényben volt a Philadelphia. A második harmadot 15-6-ra, a harmadikat 19-7-re nyerte. Ez is kevés volt. Bylsma így értékelte Fleury teljesítményét: "Ha valaki sikeres akar lenni a rájátszásban, ahhoz kitűnő kapusteljesítményre van szüksége. Fleury mai produkciója emlékezetes marad."

Képtelen megszorítani a Columbus a Detroitot. A harmadik meccset is simán nyerte a címvédő, amely megint négy gólt szerzett, a Columbus három meccsen csak kettőig jutott. Bár a kapura lövéseket a Blue Jackets nyerte, Osgood 32-ből csak Umbergerét nem tudta fogni. Hiába volt nézőrekord a Nationwide Arenában, a hazai szurkolók csalódottan távoztak. Dan Cleary lett a meccs legjobbja, gólt lőtt, 2 gólpasszt is adott. A 30 éves kanadainak a két évvel ezelőtti volt a legjobb playoffja, 12 pontig jutott. Most harmadik meccsén első három pontját szerezte. Gólja is nagyon szép volt, fordulásból talált be Mason kapujába. A Detroit két találata is a harmadok utolsó perceiben született.

A nyolc párharc közül a Carolina és a New Jersey vívja eddig a legnagyobbat. Négy meccs után 2-2-re állnak, most a Carolina egyenlített, hazai jégen, drámai végjátékban. A Hurricanes támadott néhány másodperccel a vége előtt, már csak egy volt vissza, amikor a védő Dennis Seidenberg bombázta rá. A korong Jussi Jokinenen változtatott irányt és az óra tanúsága szerint 0,2 másodperccel a vége előtt vágódott Martin Brodeur kapujába. A Carolina már 3-0-ra is vezetett, innen egyenlített a Devils, de hiába. Folytatás csötörtökön, ismét a New Jersey otthonában.

Az idei rájátszás első továbbjutója a Vancouver Canucks. A kanadai csapat söpréssel, vereség nélkül jutott a főcsoport-elődöntőbe. A St. Louis mindent megtett, de Roberto Luongo, a Canucks kapusa zseniálisan védett, 47 lövést fogott. A kapus a playoffban eddig 5 gólt kapott, 0,920 a védéshatékonysága 126 lövést védett, ami a második legjobb. A találkozó hosszabbításban dőlt el, Alexandre Burrows 19 másodperccel az első overtime lefújása előtt talált be, a második gólját lőtte a meccsen. Pedig a St. Louis a meccs ezen szakaszában szétlőtte ellenfele kapuját, 18-9 volt az arány a hazaiaknak. A Sedin fivérek először maradtak pont nélkül, a sor harmadik tagja, Burrows hozta a meccset. A hazaiaknál Andy McDonald 7 lövéssel is próbálkozott, de csak gólpasszig jutott. A Blues az alapszakaszban télen még konferenciája utolsó helyén állt. Innen jött be a hatodik helyre, de a végére elfáradt.

Még nem nyert hazai gárda az Anaheim-San Jose párharcban. Most a Sharks győzött idegenben. Fontos győzelem volt ez az alapszakaszelsőnek, 0-3-ról már szinte lehetetlen lett volna felállni. A Ducks egyszer sem vezetett a meccsen, Dan Boyle két gólt lőtt, gólpasszt is adott. A 32 éves játékos négy playoffszezont tud maga mögött, 2004-ben a Tampával Stanleyt nyert. A védőnek 47 meccsen 3 gólja volt korábban, hárompontos meccse még sosem volt a playoffokban. Rob Blake is kimagaslót nyújtott. A 19. szezonját töltő játékos tavaly nyáron, szabadügynökként írt alá a Sharkshoz. Ez volt az első két pontja az idei rájátszásban. A sorozatban eddig az Anaheim 13 emberelőnyös helyzetet védekezett ki, a tizennegyediket nem sikerült, Boyle vágta be.

Rájátszás, 7. játéknap

Philadelphia Flyers-Pittsburgh Penguins 1-3 (0-0, 0-2, 1-1)
Gólszerző: Carcillo (M. Richards, Jones), ill. Crosby (Kunitz, Cooke), Kennedy (Cooke, Gill), Talbot (üres kapuba, Adams).
Kiállítások: 10 perc, ill. 16 perc.
Kapusok: Biron 23/25, ill. Fleury 45/46.

Columbus Blue Jackets-Detroit Red Wings 1-4 (0-2, 0-1, 1-1)
Gólszerző: Umberger (emberelőnyből, Nash, Williams), ill. Holmström (Hossa), Cleary (Franzen, Rafalski), Zetterberg (Cleary, Franzen), Zetterberg (üres kapuba, Cleary).
Kiállítások: 4 perc, ill. 8 perc.
Kapusok: S. Mason 22/25, ill. Osgood 31/32.

Carolina Hurricanes-New Jersey Devils 4-3 (2-0, 1-1, 1-2)
Gólszerző: E. Staal (Seidenberg, T. Ruutu), Bayda (Walker, Pitkanen), Larose (Corvo), J. Jokinen (Seidenberg, Pitkanen), ill. Gionta (Mottau, Rolston), Shanahan (Gionta, Havelid), Clarkson (Holik, Martin).
Kiállítások: 8 perc, ill. 10 perc.
Kapusok: Ward 26/29, ill. Brodeur 42/46.

St. Louis Blues-Vancouver Canucks 2-3 (0-1, 2-1, 0-0, 0-1)
Gólszerző: Boyes (Jackman), Perron (Backes, McDonald), ill. Welwood, Burrows (O’Brien, Mitchell), Burrows (a hosszabbításban, Mitchell).
Kiállítások: 6 perc, ill. 14 perc.
Kapusok: C. Mason 33/36, ill. Luongo 47/49.

Anaheim Ducks-San Jose Sharks 3-4 (2-2, 1-1, 0-1)
Gólszerző: Ryan (emberelőnyből, Getzlaf, Whitney), Wisniewski, Pronger, ill. R. Blake (Vlasic), Boyle (emberelőnyből, Thornton, Setoguchi), Boyle (Pavelski, Clowe), Marleau (emberelőnyből, R. Blake, Boyle).
Kiállítások: 15 perc, ill. 15 perc.
Kapusok: Hiller 31/35, ill. Nabokov 27/30.