A Pittsburgh tönkreverte a New Jerseyt

2009.04.02. 15:07 Ryan O'Brien

Egymás után hatodszor kapott ki a New Jersey Devils, Brodeur hat gólt kapott. Hosszabbításban kapott ki a Buffalo, így nem tudott közelebb kerülni a legjobb nyolchoz. A Chicago megállította a St. Louist, a Blues maradt a kilencedik helyen. A Phoenix kapusa, Al Montoya élete első meccsét kapott gól nélkül hozta.

A Pittsburgh alaposan elverte a New Jerseyt. A Devils sorozatban hatodik meccsét bukta, a Washington három ponttal elhúzott. Az első harmadban Matt Cooke és Bill Guerin 36 másodperc alatt lőtt kettőt, Brian Gionta még szépített, de több momentumuk nem volt a vendégeknek. Sidney Crosby 1+1-gyel, Jevgenyij Malkin góllal zárt, az orosz csatárnak 108 pontja van.

A Washington a New York Islanderst verte. Mike Green megint zseniálisan játszott, két gólt lőtt, gólpasszt is adott. A liga legjobb védője 63 meccsen 30+40-nél tart, ez a negyedik szezonja, minden mutatóban karriercsúcsot döntött. Védő létére 18 emberelőnyös gólnál jár – a találkozón két ilyet is lszerzett –, ami franchise-rekord. Alekszandr Ovecskin góljával a 101. pontját szerezte. A csapat pedig a 47. győzelmét, ennyire 1984 óta nem volt példa.

Nagy lehetőséget szalasztott el a Buffalo, hosszabbításban kapott ki a már kiesett Atlanta otthonában, Tomas Vanek duplázott a Sabresben, Ilja Kovalcsuk fél perccel a vége előtt döntött. A Toronto a Philadelphiát verte, a Chicago a St. Louis menetelését állította meg. A Blues az utolsó 10 meccséből a harmadik vereségét szenvedte el. Nyugaton a Vancouvernek és a Chicagónak már csak egy pont kell a playoffhoz.

Nyugat két utolsója meccsén a Phoenix Denverben verte a Coloradót. A Coyotes kapujában Al Montoya élete első meccsén védett. 23 lövést fogott, shutouttal kezdte NHL-pályafutását. A 24 éves amerikait 2004-ben draftolta a New York Rangers, két vb-n is védte az Egyesült Államok juniorválogatottjának kapuját. Ő az NHL történetének első kubai–amerikai játékosa. Montoya szülei ott születtek, a játékos már Chicagóban.

173. játéknap, eredmények

Washington Capitals-New York Islanders 5-3 (0-1, 2-1, 3-1)
Gólszerző: Ovecskin (Fjodorov, Green), K. Aucoin (Fehr), Green (emberelőnyből, Szjomin, Backström), Green (emberelőnyből), Backström (üres kapuba), ill. Okposo (emberelőnyből, Nielsen), Nielsen (Tambellini, Okposo), Park.
Kiállítások: 18 perc, ill. 18 perc.
Kapusok: Theodore 24/27, ill. MacDonald 38/42.

Atlanta Thrashers-Buffalo Sabres 3-2 (1-1, 1-1, 0-0, 1-0)
Gólszerző: Bogosian (Kovalcsuk, Little), Kozlov (Hainsey, C. Armstrong), Kovalcsuk (hosszabbításban), ill. Vanek (Pominville, Roy), Vanek (Roy, Spacek).
Kiállítások: 12 perc, 6 perc.
Kapusok: Hedberg 30/32, ill. Miller 27/30.

Toronto Maple Leafs-Philadelphia Flyers 3-2 (1-1, 2-0, 0-1)
Gólszerző: Mayers (Schenn), Stempniak (Finger, Stajan), I. White (Stempniak, Devereaux), ill. Asham (Giroux, Carcillo), Giroux (emberelőnyből, Carle, Lupul).
Kiállítások: 8 perc, ill. 8 perc.
Kapusok: Joseph 32/34, ill. Biron 25/28, ill. Niittymaki 10/10.

Pittsburgh Penguins-New Jersey Devils 6-1 (3-1, 2-0, 1-0)
Gólszerző: Cooke (Talbot, Gill), Guerin (Kunitz, Fleury), Malkin (emberelőnyből, Goncsar), Crosby (emberelőnyből, Letang, Goncsar), J. Staal (Fedotenko, GIll), Kunitz (Dupuis, Crosby), ill. Gionta (Zubrus, C. White).
Kiállítások: 13 perc, ill. 17 perc.
Kapusok: Fleury 24/25, ill. Brodeur 31/37.

Chicago Blackhawks-St. Louis Blues 3-1 (2-0, 0-0, 1-1)
Gólszerző: Toews (Havlat, Kane), Pahlsson (Ladd, Byfuglien), Fraser (Sharp, Hjalmarsson), ill. Woywitka (Winchester, Hinote).
Kiállítások: 8 perc, ill. 16 perc.
Kapusok: Habibulin 16/17, ill. C. Mason 27/30.

Colorado Avalanche-Phoenix Coyotes 0-3 (0-1, 0-0, 0-2)
Gólszerző: Boedker (Lombardi, Winnik), Doan (Hale), Z. Michalek (üres kapuba, Prucha).
Kiállítások: 19 perc, ill. 13 perc.
Kapusok: Raycroft 32/34, ill. Montoya 23/23.

(A végeredményre kattintva az összefoglaló videója, a gólszerzőkre kattintva a találkozó adatlapja tekinthető meg. A bajnokság állása itt van, a statisztikák legjobbjai pedig itt.)