A koreaiak nagyon meglepték Szlovéniát

2009.03.29. 23:00 hokikori

A divízió 2-es ifjúsági világbajnokságok befejeződtek, Nagy-Britannia és Dél-Korea jutott fel a másodvonalba. Vasárnap az a d1-es vb is elkezdődött, amelyikben nem szerepel a magyar válogatott. Nagy izgalmak várhatóak Olaszországban.

A korábban az észtországi Narvában megrendezett divízió 2-es ifjúsági világbajnokság küzdelmeiről tudósított blogunk. Azt a sorozatot meggyőző fölénnyel, 100%-os teljesítménnyel nyerték a britek, 46-11-es gólarányt produkálva. Mögöttük a hazaiak végeztek, és a belgák szerezték meg a bronzérmet. A hollandok és a szerbek bent maradtak, a kínaiak jövőre alacsonyabb osztályban kénytelenek folytatni.

A másik csoportban az utolsó pillanatig kérdéses volt a feljutó kiléte. Mariborban Szlovénia mellett Dél-Korea, Horvátország, Románia, Spanyolország és Mexikó mérte össze erejét. Gyorsan kiderült, ki esik ki, Mexikó számára ebben a társaságban túl nagy kihívást jelentett a helytállás. A spanyolok csak a közép-amerikaiakat bírták legyőzni, míg a fokról fokra erősödő horvát jégkorongozók itt is jól teljesítettek, de egy hellyel lemaradtak a dobogórol. A harmadik helyet az a román csapat szerezte meg, amely a Mol Ligában vagy a magyar utánpótlás-bajnokságban szereplő játékosok sorát tudta soraiban. A nagy szomszéd csapata azonban a dobogón előtte végző alakulatokkal nem bírta felvenni a versenyt. Mind a hazaiak, mind a koreaiak úgy mértek rájuk nagy arányú vereséget, hogy Imecsék még gólt sem lőttek.

A zárónapon az utolsó mérkőzést a két addig 100%-os együttes vívta. A hazai csapat előzőleg mindössze egy gólt kapott, a horvátoktól, és 40-1-es gólaránnyal indult a mindent eldöntő csatába. Igaz, az ázsiai csapat hálója is csak kétszer rezdült a befejező mérkőzés előtt, ugyancsak a horvátok és egyszer a spanyolok voltak képesek a kapujukba juttatni a pakkot. A végig izgalmas döntő mérkőzésre közel ezer néző volt kíváncsi. A kapura veszélyesebb (39-25 volt a kapura lövési arány) hazaiak egyszer sem tudták megszerezni a vezetést. Az 58. perc végén, 2-2-es állásnál harmadszor is vezetéshez jutottak a távol-keletiek, majd a hazaiak mindent egy lapra feltéve az utolsó percben levitték a kapusukat. Ez nem segített, fél perccel a vége előtt 4-2-re nőtt a különbség. Az aranyérmet és a feljutást a korban ugyan legérettebb, de a torna előtt esélytelennek tartott koreai csapat nyerte meg.

Vasárnap Olaszországban megkezdődött a magyar válogatottéval párhuzamos csoport küzdelme a divízió 1-ben. Asiagóban döbbenetesen erős mezőny jött össze, mind a hat csapat a feljutásról álmodozik. Olaszország, Franciaország, Lettország, Dánia, Ausztria és Japán az első két meccsen máris bebizonyította, hogy kiegyenlített a társaság. Kétszer is hosszabbításra került sor. Csak a házigazdák kerültek máris hátrányba, mivel 5-3-ra kikaptak Lettországtól. Nagyon izgalmas vb-re van kilátás.