Steve Mason Esposito csúcsára tör

2009.03.27. 11:46 Ryan O'Brien

A Florida Philadelphiában nyert, két pontra van a nyolcadik helytől. 4-1-ről kapott ki a New York Rangers Atlantában. A Nashville a San Josét verte, győzelmével playoffos helyen áll a Predators. A Columbus a Calgaryt ütötte, összesen 124 perc büntetést osztottak ki a játékvezetők a meccsen. Steve Mason tizedszer nem kapott gólt idén.

Túl kényelmesen játszott a Philadelphia, a Florida győzelmével már csak két ponttal van lemaradva a nyolcadik Montreal mögött. A vendégek kapusa, Craig Anderson 40 lövést fogott. A második harmad 18 percében már 4-1-re vezetett a New York Rangers Atlantában, a végén mégis kikapott. A meccs legjobbjának választott Todd White előbb egyenlített, majd a szétlövés hatodik párjában a meccset is eldöntötte.

Nemcsak Steve Mason bravúrjai miatt marad emlékezetes a Columbus–Calgary. A második harmad végén elszabadultak az indulatok, a játékvezetők összesen 110 percet osztottak ki ekkor, 2 végleges kiállítással és négy 10 perces nagybüntetéssel, a végére 124 perc jött össze. Mason 33 védéssel hozta idei 10. shutoutját. Tony Esposito 1969/1970-es produkciója óta újoncként még senki sem volt erre képes. A Chicago legendás kapusa akkor 15-ig jutott a szezon végére. Rick Nash és Kristian Huselius zseniálisan játszott, mindketten 4-4 gólpasszt adtak. A Columbus utolsó kilenc meccséből hetet megnyert, hat pont előnnyel várja az utolsó nyolc meccset.

Csak hosszabbításban nyert a Montreal, pedig negyedórával a vége előtt még 2-0-ra vezetett a Tampa ellen. A Nashville bravúrosan legyőzte a San Josét, szintén kétgólos hátrányból fordítva, a Predators helyet cserélt az Edmontonnal a nyugati konferencia utolsó továbbjutó helyén. Az Oilers a Phoenix otthonában hagyott két nagyon fontos pontot. 0-3 után 43 másodperc alatt vágtak két gólt a harmadik harmadban, de egyenlíteni már nem sikerült. A St. Louis a Vancouvert verte. A Blues ott toporog a továbbjutás küszöbén, de még mindig egy pont a hátránya.

Csak a szétlövésben született gól Dallasban, akkor három is. Justin Williams a Los Angelest juttatta két ponthoz. A hazaiaknál Marty Turco a 36., a vendégeknél Jonathan Quick a 4. gól nélküli meccsét játszotta. A sokáig playoffos helyen álló Dallas sorrendben ötödször kapott ki, már 5 ponttal van lemaradva.

Három mérkőzésre szóló eltiltást kapott Martin Gerber, a Toronto Maple Leafs kapusa. A svájci játékos a Washington elleni mérkőzés utolsó percében vitatható gólt kapott, ami után annyira feldühödött, hogy meglökte a bírót, majd felé lőtte a korongot. A meccset végül a kanadai együttes nyerte büntetőkkel. Gerber, aki 2006-ban Stanley-kupát nyert a Carolina Hurricensszel, közel 60 ezer dollárt veszít a kényszerpihenő alatt.

167. játéknap, eredmények

Philadelphia Flyers-Florida Panthers 2-4 (0-1, 2-1, 0-2)
Gólszerző: Carter (Coburn), Hartnell (Carter, Briere), ill. Stillman (emberelőnyből, Bouwmeester, Weiss), Dvorak (Ballard, Peltonen), McLean (Boynton), Booth (emberelőnyből, üres kapuba).
Kiállítások: 17 perc, ill. 15 perc.
Kapusok: Biron 24/27, ill. Anderson 40/42.

Atlanta Thrashers-New York Rangers 5-4 (0-1. 2-3, 2-0, 0-0, 1-0)
Gólszerző: Kozlov (Peverley, Enström), Kovalcsuk (T. White, Salmela), Armstrong (Kovalcsuk, Salmela), T. White (Kovalcsuk, Armstrong), T. White (szétlövésből), ill. Zsergyev (Dubinsky, Sjoström), Antropov (emberelőnyből, Drury, Morris), Drury (emberelőnyből, Valiquette), Naslund (Drury, Morris).
Kiállítások: 22 perc, ill. 12 perc.
Kapusok: Lehtonen 9/10, majd Hedberg 14/17, ill. Valiquette 26/30.

Columbus Blue Jackets-Calgary Flames 5-0 (2-0, 2-0, 1-0)
Gólszerző: Malhotra (Nash, Huselius), Williams (emberelőnyből, Huselius, Nash), Torres (Nash, Huselius), Umberger (Voracek, Hejda), Williams (emberelőnyből, Nash, Huselius).
Kiállítások: 64 perc+végleges (Boll), ill. 60 perc+végleges (Vandermeer).
Kapusok: S. Mason 33/33, ill. Kiprusoff 14/17, majd McElhinney 17/19.

Montreal Canadiens-Tampa Bay Lightning 3-2 (1-0, 0-0, 1-2, 1-0)
Gólszerző: Kovaljov (emberelőnyből, Tanguay, Schneider), Latendresse (Kostopoulos, Markov), S. Koivu (a hosszabbításban, Markov, Plekanec), ill. Koci (Hall, Craig), Krajicek.
Kiállítások: 4 perc, ill. 18 perc.
Kapusok: Price 17/19, ill. Ramo 33/36.

Nashville Predators-San Jose Sharks 3-2 (0-1, 3-1, 0-0)
Gólszerző: Bonk (emberelőnyből, Weber, Erat), Erat (Sullivan, Weber), Zanon (Smithson, Bonk), ill. Pavelski (emberelőnyből, Ehrhoff, Setoguchi), Setoguchi (M. Michalek, Boyle).
Kiállítások: 8 perc, ill. 8 perc.
Kapusok: Rinne 29/31, ill. Nabokov 30/33.

St. Louis Blues-Vancouver Canucks 4-2 (0-1, 2-1, 2-0)
Gólszerző: Oshie (Perron, Woywitka), Backes (emberhátrányból, Oshie, Polak), Perron (emberelőnyből, Tkachuk, Berglund), McDonald (emberelőnyből, Boyes, Colaiacovo), ill. Pyatt (Wellwood, Bernier), Burrows (H. Sedin, D. Sedin).
Kiállítások: 12 perc, ill. 14 perc.
Kapusok: C. Mason 31/33, ill. Luongo 28/32.

Dallas Stars-Los Angeles Kings 0-1 (0-0, 0-0, 0-0, 0-0, 0-1)
Gólszerző: Williams (szétlövésből).
Kiállítások: 15 perc, ill. 17 perc.
Kapusok: Turco 30/30, ill. Quick 29/29.

Phoenix Coyotes-Edmonton Oilers 3-2 (1-0, 2-0, 0-2)
Gólszerző: Lombardi, Klee (Dawes, Lombardi), Hanzal (Doan, Prucha), ill. Kotalik (emberelőnyből, Hemsky, Horcoff), Hemsky (Staios).
Kiállítások: 10 perc, ill. 8 perc.
Kapusok: Brizgalov 26/28, ill. Roloson 20/23.

(A végeredményre kattintva az összefoglaló videója, a gólszerzőkre kattintva a találkozó adatlapja tekinthető meg. A bajnokság állása itt van, a statisztikák legjobbjai pedig itt.)