Verik a legjobbakat az NHL-ben

2009.03.06. 12:22 Ryan O'Brien

Nincsenek jó formában a divízióelsők. A Boston, a San Jose és a Washington harmadszor kapott ki egymás után. Az Ottawától eltanácsolt Martin Gerber a Toronto kapujában bizonyított, több más játékos is sikerrel mutatkozott be új csapatában.

Scottie Upshall és Nigel Dawes első meccsét játszotta a Phoenixben, a Coyotes meglepő bravúrral verte a sorrendben harmadik vereségét elszenvedő Bostont, a Bruins ezzel együtt még mindig hat ponttal vezet a keleti konferenciában. Sean Avery visszatért a New York Rangersbe, a városi rangadón az Islanderst verték. Avery tavaly november 30. után lépett ismét jégre az NHL-ben.

Eddig sem volt gyenge a Calgary, és az erősítésnek érkezett játékosok első meccsükön bizonyítottak. Olli Jokinen duplázott, Jordan Leopold is eredményes volt. A Flames az első harmadban 13 perc alatt eldöntötte a meccset Philadelphiában. Jokinen rekorder: 781 meccse van, de még soha nem játszott a playoffban. Calgaryba igazolásával ez minden bizonnyal már nem tart sokáig.

A Washington egyetlen árva gólját Szjomin szerezte az utolsó percben, Ovecskin nem játszott, szenvedtek a hazaiak. A találkozó hőse a Toronto svájci kapusa, Martin Gerber volt, akit az Ottawa tanácsolt el, és az AHL-es Binghamtonban védett az utóbbi időben. Most 37 lövést fogott. Jason Spezza a 12. másodpercben gólt lőtt az Edmontonnak, az Ottawa egykori islanderszes játékosai, Mike Comrie és Chris Campoli révén 4-2-re nyert. A Sens így is 16 pontra van a rájátszástól, amiről 1996 óta először maradhat le.

Visszatért Sidney Crosby a Pittsburghbe, a Pens Floridában nyert. Tyler Kennedy kétszer volt eredményes, Crosby lőtte az első gólt. A Nashville sorozatban hatodik meccsét nyerte, a nyugati konferencia 6. helyére kapaszkodott.

Végigverte nyugat legjobbjait, a Detroitot, a Chicagót és a San Josét is a Minnesota az elmúlt két hétben. Ennek ellenére még mindig egy pontra van a továbbjutástól. A 14 másodperccel a hosszabbítás vége előtt Mikko Koivu lőtte a győztes gólt a Sharksnak.

146. játéknap, eredmények

Boston Bruins-Phoenix Coyotes 1-2 (1-1, 0-1, 0-0)
Gólszerző: Kobasew (Bergeron, Axelsson), ill. Upshall (emberelőnyből, Lindström), Reinprecht (Dawes, Mueller).
Kiállítások: 4 perc, ill. 6 perc.
Kapusok: Thomas 16/18, ill. Brizgalov 25/26.

New York Islanders-New York Rangers 2-4 (0-1, 1-1, 1-2)
Gólszerző: Comeau (McAmmond, Rechlicz), Hillen (Comeau, McAmmond), ill. Zsergyev, Drury (emberelőnyből, Antropov, Dubinsky), Gomez (Zsergyev), Naslund (emberelőnyből, Mara, Drury).
Kiállítások: 12 perc, ill. 6 perc.
Kapusok: Danis 19/23, ill. Lundqvist 28/30.

Philadelphia Flyers-Calgary Flames 1-5 (0-4, 0-0, 1-1)
Gólszerző: Knuble (M. Richards, Gagne), ill. Cammalleri (emberelőnyből), O. Jokinen (Iginla, Cammalleri), O. Jokinen (Cammalleri, Iginla), Leopold (Glencross, Conroy), Conroy (Glencross, Aucoin).
Kiállítások: 8 perc, ill. 12 perc.
Kapusok: Niittymaki 15/19, majd 21/22, ill. Kiprusoff 35/36.

Washington Capitals-Toronto Maple Leafs 1-2 (0-0, 0-0, 1-2)
Gólszerző: Szjomin (Backström), ill. Stempniek (Pinyikarovszkij, Stajan), Kubina (Mitchell, Hamilton).
Kiállítások: 13 perc, ill. 13 perc.
Kapusok: Theodore 27/29, ill. Gerber 37/38.

Ottawa Senators-Edmonton Oilers 4-2 (1-0, 2-1, 1-1)
Gólszerző: Spezza, Comrie (Spezza, Phillips), Campoli (emberelőnyből, Comrie, Heatley), Heatley (Volcsenkov, Alfredsson), ill. Gagner (emberelőnyből, Grebeskov, Gilbert), Gagner (Staios, Smid).
Kiállítások: 8 perc, ill. 18 perc+végleges (Staios)
Kapusok: Elliott 24/26, ill. Roloson 28/32.

Florida Panthers-Pittsburgh Penguins 1-4 (0-0, 1-1, 0-3)
Gólszerző: Dvorak (Campbell, Peltonen), ill. Crosby (Guerin, Orpik), Kennedy (Cooke, J. Staal), Letang (Orpik), Kennedy (Malkin, Fedotenko).
Kiállítások: 8 perc, ill. 4 perc.
Kapusok: Vokoun 43/47, ill. Fleury 31/32.

Nashville Predators-Columbus Blue Jackets 4-2 (0-0, 3-2, 1-0)
Gólszerző: Fiddler (Philström, Tootoo), Jones (Belak), Sullivan (Arnott), Erat (Suter, Legwand).
Kiállítások: 11 perc, ill. 9 perc.
Kapusok: Rinne 31/33, ill. S. Mason 19/23.

Los Angeles Kings-Dallas Stars 5-4 (0-0, 2-4, 2-0, 1-0)
Gólszerző: Handzuis (emberelőnyből, Quincey, Frolov), Frolov (Brown, Kopitar), Handzuis (emberelőnyből, Kopitar, Doughty), Kopitar (Purcell, Doughty), Handzuis, a hosszabbításban, Johnson, Frolov), ill. Eriksson (Modano, Sutherby), Ribeiro (Ott, Parrish), Neal (Brunnström, Fistric), Ott (Ribeiro, Eriksson).
Kiállítások: 11 perc, ill. 25 perc.
Kapusok: Ersberg 15/19, majd Quick 4/4, ill. Turco 35/40.

San Jose Sharks-Minnesota Wild 3-4 (2-0, 1-2, 0-1, 0-1)
Gólszerző: Pavelski (Clowe, M. Michalek), Clowe (R. Blake, M. Michalek), Paveslki (Vlasic, M. Michalek), ill. M. Koivu (Bergeron, Burns), Bouchard (K. Johnsson), Zidlicky (K. Johnsson), M. Koivu (Burns, Skoula).
Kiállítások: 0 perc, ill. 4 perc.
Kapusok: Boucher 32/36, ill. Backström 32/35.

(A végeredményre kattintva az összefoglaló videója, a gólszerzőkre kattintva a találkozó adatlapja tekinthető meg. A bajnokság állása itt van, a statisztikák legjobbjai pedig itt.)