Alaposan kitömték a bajnokot

2009.03.01. 14:49 Ryan O'Brien

A Nashville nyolcat ütött a Detroitnak, miközben egyet sem kapott. A New Jersey is tönkreverte a Floridát. Jaroslav Halak vezérletével a Montreal legyőzte a San Josét. A Washington megint fontos rangadót nyert, ezúttal Bostonban.

Ennyi gólt még nem kapott idén a Detroit, míg a Nashville franchise-története során először ütött öt gólt az első harmadban. Ráadásul mindezt kevesebb, mint 11 perc alatt tették. Jason Arnott pályafutása első mesterhármasát szerezte a bajnoki cím védője ellen. A Red Wings kapusai, Ty Conklin és Chris Osgood igazságosan megosztoztak a gólokon, mindketten négyet kaptak. Pekka Rinne már hatodszor nem kapott gólt idén, ebben a hónapban a kilencedik győzelme volt a finn kapusnak, két vereség mellett.

A New Jersey sem állt meg hétig, a Florida kapujában Craig Anderson így is 39 lövést megfogott. Zach Parise hihetetlen nagy formában van. Most két góllal és gólpasszal vette ki részét a sikerből, ez az utóbbi két meccsén hatodik pontját jelentette.

Kelet két legjobbjának meccse hosszabbításban dőlt el, a Washington idegenben verte a Bostont. Ovecskin megint eredményes tudott lenni, 45 gólnál jár, Alekszandr Szjomin lőtte a győztes gólt, az overtime 22. másodpercében. A Boston védője, Zdeno Chara 100. találatát jegyezte.

Elsősorban szlovák kapusa, Jaroslav Halak bravúrjainak köszönheti a Montreal, hogy nyert a San Jose ellen. Halak 46 lövést fogott meg, idén már másodszor ennyit. Különösen az utolsó harmadban produkált nagyot, ekkor már nem esett gól, a Sharks 18-7-re nyerte a kapura lövéseket. A Canadiens 3000. hazai meccsét játszotta, és ezt nagy győzelemmel ünnepelte. A San Jose elleni siker az 1837. volt a sorban.

Keleten, a továbbjutásért folytatott harcban a Pittsburgh nem lépett pályára. A Carolina nagyon fontos meccset szúrt el Atlantában, ahol Ilja Kovalcsuk és Rich Peverley duplájaival nyert a Thrashers. Kovalcsuk három gólpasszt is adott, mind az öt gólban benne volt, az utolsó 10 meccsén 21 pontot gyűjtött. Kikapott a Buffalo is, a New York Islanders otthonában, gólt sem tudtak ütni, Sean Bergenheim duplázott, Yann Danis egy hét alatt másodszor végzett shutoutra. Egyedül a New York Rangers nyert, gyakorlatilag kiütötte a Coloradót. Az Avalanche egyre reménytelenebb helyzetbe kerül, már tíz pontra van a továbbjutástól. A Rangers először nyert John Tortorellával, 68 másodperc elteltével máris 2-0-ra vezettek.

A Boston, a Washington és a New Jersey magabiztosan halad a cél felé, a Philadelphiának és a Montrealnak sem lehetnek továbbjutási gondjai. A New York Rangers most lépéselőnybe került. A Florida, a Buffalo, a Carolina és a Pittsburgh küzd a maradék két helyért. A Toronto hét ponttal van leszakadva. Az Ottawa, a Tampa Bay, az Atlanta és a New York Islanders gyakorlatilag elszállt.

Egymás után negyedszer kapott ki a Dallas, a Starst legyőző Anaheim most a 8. helyre ugrott fel sikerével, Selanne lőtte a győztes gólt. A 39 éves kapus, Dwayne Roloson vezérletével kapaszkodik az Edmonton is. A gárda a 7. helyen áll, a továbbjutás szempontjából fontos meccsen verték a Minnesotát. Roloson 43 lövést fogott meg, hátrányból fordított a második harmadban az Oilers, a 23 éves Liam Reddox életében először szerzett két pontot, két gólpasszával.

Vereségük ellenére, nyugaton a San Jose és a Detroit utcahosszal vezet, de a Calgary és a Chicago is biztosan tovább fog lépni. Az ötödik helytől a tizenkettedikig viszont csak hat pont a különbség. Sorozatban három győzelmével a St. Louis is belépett a továbbjutásért folyó csatába. Leszakadt a Los Angeles Kings, a Phoenixszen és a Coloradón már csak a csoda segíthet.

141. játéknap, eredmények

Boston Bruins-Washington Capitals 3-4 (1-1, 1-1, 1-1, 0-1)
Gólszerző: Hunwick (Savard, Kessel), Kessel (Savard, Hunwick), Chara (emberelőnyből, Bergeron, Savard), ill. Backström (emberelőnyből, Szjomin, Green), Ovecskin (Bradley, Jurcina), Fleischmann (emberelőnyből, Laich, Poti), Szjomin (a hosszabbításban, Green, Schultz).
Kiállítások: 10 perc, ill. 8 perc.
Kapusok: Thomas 28/32, ill. Theodore 34/37.

New Jersey Devils-Florida Panthers 7-2 (2-0, 4-1, 1-1)
Gólszerző: Parise (Langenbrunner, Martin), Parise, Shanahan (Clarkson, Rolston), Zajac (emberelőnyből, Parise, Elias), Rolston (Gionta, C. White), Clakrson (Shanahan, Oduya), Zubrus (Elias, Gionta), ill. Peltonen (Cullimore, Dvorak), McCabe (Ballard, Dvorak).
Kiállítások: 16 perc, ill. 16 perc.
Kapusok: Brodeur 15/17, ill. Anderson 39/46.

Dallas Stars-Anaheim Ducks 3-4 (0-2, 2-0, 1-2)
Gólszerző: Ribeiro (emberelőnyből, Ott, Sydor), Niskanen (Ribeiro, Robidas), Ribeiro (Ott, Lehtinen), ill. S. Niedermayer (Ebbett, Ryan), Ebbett (emberelőnyből, Pronger, Ryan), Perry (Getzlaf, Miller), Selanne (Ebbett).
Kiállítások: 36 perc ill., 20 perc.
Kapusok: Turco 14/18, ill. Giguere 30/33.

Montreal Canadiens-San Jose Sharks 3-2 (3-0, 0-2, 0-0)
Gólszerző: Markov (emberelőnyből, Plekanec, Schneider), Gorger (D’Agostini, S. Koivu), S. Koivu (Markov), ill. Pavelski (emberelőnyből, M. Michalek, Boyle), Thornton (Marleau, Ehrhoff).
Kiállítások: 9 perc, ill. 7 perc.
Kapusok: Halak 46/48, ill. Boucher 18/21.

Ottawa Senators-Toronto Maple Leafs 3-4 (0-2, 2-0, 1-1, 0-1)
Gólszerző: Shannon (Spezza, Heatley), J. Ruutu (Comrie, Donovan), Alfredsson (Fisher), ill. Mayers (Mitchell, T. Kaberle), Stapleton (J. Blake, Moore), Kubina (Antropov, Grabovski), Kubina (a hosszabbításban, I. White, Stajan).
Kiállítások: 8 perc, ill. 4 perc.
Kapusok: Elliott 34/38, ill. Joseph 29/32.

New York Islanders-Buffalo Sabres 2-0 (0-0, 1-0, 1-0)
Gólszerző: Bergenheim (Hillen, Okposo), Bergenheim (Nielsen).
Kiállítások: 20 perc, ill. 20 perc.
Kapusok: Danis 31/31, ill. Lalime 32/34.

New York Rangers-Colorado Avalanche 6-1 (4-0, 1-1, 1-0)
Gólszerző: Callahan (Dubinsky, Drury), Zsergyev (Korpikoski), Prucha (Korpikoski, Mara), Gomez (M. Staal, Zsergyev), Drury (emberelőnyből, Gomez, Naslund), Naslund (Gomez, Kalinyin), ill. Smyth (Hejduk, Liles).
Kiállítások: 32 perc+kizárás (Dubinsky), ill. 48 perc+kizárás (McLeod, Laperriere).
Kapusok: Lundqvist 23/24, ill. Budaj 6/9, majd Raycroft 18/21.

Atlanta Thrashers-Carolina Hurricanes 5-3 (0-2, 1-0, 4-1)
Gólszerző: Kovalcsuk (T. White), Peverley (Reasoner, Kovalcsuk), T. White (Kovalcsuk, Little), Peverley (Kovalcsuk, Kozlov), Kovalcsuk (üres kapuba, Hainsey), ill. T. Ruutu (E. Staal), Szamszonov (J. Jokinen, Eaves), Babchuk (emberelőnyből, T. Ruutu, E. Staal).
Kiállítások: 8 perc, ill. 6 perc.
Kapusok: Lehtonen 32/35, ill. Ward 27/31.

Nashville Predators-Detroit Red Wings 8-0 (5-0, 1-0, 2-0)
Gólszerző: Koistinen (Weber, O’Reilly), Legwand (Smithson, Ward), Ward, Philström (Tootoo, Klein), Arnott (Koistinen, Jones), Arnott (emberelőnyből, Sullivan, Dumont, Weber (Sullivan, Dumont), Arnott (Dumont, Sullivan).
Kiállítások: 9 perc, ill. 11 perc.
Kapusok: Rinne 30/30, ill. Conklin 5/9, majd Osgood 10/14.

Phoenix Coyotes-St. Louis Blues 1-3 (0-0, 0-1, 1-2)
Gólszerző: O. Jokinen (emberelőnyből, Yandle, Mueller), ill. McClement (Steen), Perron (emberelőnyből, Backes, Berglund), McDonald (Tkachuk, Boyes).
Kiállítások: 13 perc, ill. 15 perc.
Kapusok: Brizgalov 27/30, ill. C. Mason 26/27.

Edmonton Oilers-Minnesota Wild 3-2 (1-2, 2-0, 0-0)
Gólszerző: Hemsky (Horcoff, Gilbert), Stortini (Reddox, Smid), Gilbert (Reddox, Grebeskov), ill. Brunette (M. Koivu, Bouchard), Meittinen (emberelőnyből, Veilleux, Olvecky).
Kiállítások: 12 perc, ill. 10 perc.
Kapusok: Roloson 43/45, ill. Harding 27/30.

(A végeredményre kattintva az összefoglaló videója, a gólszerzőkre kattintva a találkozó adatlapja tekinthető meg. A bajnokság állása itt van, a statisztikák legjobbjai pedig itt.)