Ovecskin beütötte 200. gólját

2009.02.06. 11:35 Ryan O'Brien

Hiába jubilált az orosz klasszis, otthon kapott ki a Washington. Büntetőkkel verte a Carolina a San Josét, a siker vezéráldozattal járt, az egyik legjobb Canes-játékos, Eric Staal megsérült. Nyolcmeccses idegenbeli túráján 4. győzelmét aratta a Chicago.

296. meccsén a 200. gólját lőtte Ovecskin, a Washington meglepetésre otthon kapott ki a Los Angelestől. Az orosz sztár a liga történetének negyedik játékosa – Wayne Gretzky, Mike Bossy és Mario Lemieux után –, aki négy szezon alatt érte el a kétszázadik gólt. A vendégeknél Anze Kopitar villogott, 3 pontot szerzett, két gólt lőtt. Ez volt a Capitals harmadik hazai veresége. A 15. másodpercben a Washington vezetett, Szjomin góljával, de Kopitar fordított, és előnyét végig őrizni tudta a Kings. Mike Green, a liga legeredményesebb védője sorrendben ötödik meccsén is betalált. Quick a Kings kapujában 41 lövést fogott, ez volt a legtöbb pályafutása során.

Büntetőkkel, az ötödik párban értékesített Axelsson-találattal nyert a Boston Ottawában. A San Jose veresége miatt immár hat ponttal vezeti a ligát a Bruins. A Sharks hosszabbításban sem tudta eldöntetni meccsét, a Carolina pontosabban lőtte a büntetőket. A Hurricanes öröme nem lehet felhőtlen. Egyik legjobbjukat veszítették el a harmadik harmadban. Eric Staal megsérült, még bizonytalan, mennyit kell kihagynia. Ebben a szezonban Staal 53 meccsen 22 gólt lőtt és 16 gólpasszt adott. Kilenc év után nyert a Canes a San Jose otthonában. Az Edmonton nyerte a játéknap harmadik szétlövéses meccsét, St. Louisban Robert Nilsson döntött.

Jó idén a Chicago, Calgaryban bizonyított, simán verte a Flamest. Legutóbbi öt idegenbeli meccséből a negyediket nyerte a Blackhawks, nyugaton a San Jose és a Detroit mögött a harmadik helyen áll. Négy győzelem után kapott ki a New York Islanders.

118. játéknap, eredmények

Washington Capitals-Los Angeles Kings 4-5 (1-1, 1-3, 2-1)
Gólszerző: Szjomin (Laich), Green (emberelőnyből, Backström, Theodore), Ovecskin, Laich (Green, Backström), ill. Kopitar (Stoll, Brown), Kopitar (Frolov, O’Donnell), Handzus (Frolov), O’Sullivan (Kopitar, Quincey), Calder (Brown, Stoll).
Kiállítások: 21 perc, ill. 17 perc.
Kapusok: Theodore 30/35, ill. Quick 41/45.

Ottawa Senators-Boston Bruins 3-4 (0-1, 1-1, 2-1, 0-0, 0-1)
Gólszerző: Foligno (Bell), Alfredsson (Heatley), Spezza (emberelőnyből, Foligno, Alfredsson), ill. Wheeler (emberelőnyből, Ference, Kessel), Chara (Ryder, Krejci), Kobasew (emberelőnyből, Wheeler, Chara), Axelsson (szétlövésből).
Kiállítások: 10 perc, ill. 4 perc.
Kapusok: Elliott 27/30, ill. Thomas 19/22.

Florida Panthers-New York Islanders 3-2 (2-0, 1-2, 0-0)
Gólszerző: Bouwmeester (Booth, Zednik), Skrastins (McCabe, Weiss), Zednik (McCabe, Horton), ill. Bailey (emberelőnyből, Campoli, Nielsen), Hunter (emberelőnyből, Bailey)
Kiállítások: 8 perc, ill. 4 perc.
Kapusok: VOkoun 20/22, MacDonald 26/29.

Nashville Predators-Anaheim Ducks 4-2 (1-1, 2-1, 1-0)
Gólszerző: R. Jones (De Vries, Legwand), Arnott (Hamhuis, Sullivan), Erat (Pihlström, Arnott), Fiddler (üres kapuba, Smithson, Hamhuis), ill. Perry (Kunitz, Getzlaf), Perry (Selanne, Montador).
Kiállítások: 9 perc, ill. 9 perc.
Kapusok: Rinne 28/30, ill. Giguere 30/33.

St. Louis Blues-Edmonton Oilers 1-2 (0-0, 0-1, 1-0, 0-0, 0-1)
Gólszerző: McClement (emberhátrányból, Hinote, Weaver), ill. Souray (Nilsson, Brodziak), Nilsson (szétlövésből)
Kiállítások: 11 perc, ill. 13 perc.
Kapusok: Mason 22/23, ill. Roloson 33/34.

Colorado Avalanche-Dallas Stars 3-2 (0-1, 1-0, 2-1)
Gólszerző: Hejduk (Smyth, Hannan), Svatos (emberelőnyből, Wolski, Hejduk), McLeod (Arnason), ill. Ott (Niskanen, Lehtinen), Eriksson (Petersen, Niskanen).
Kiállítások: 8 perc, ill. 6 perc.
Kapusok: Budaj 22/24, ill. Turco 18/21.

Calgary Flames-Chicago Blackhawks 2-5 (2-2, 0-1, 0-2)
Gólszerző: Bertuzzi (Iginla, Regehr), Phaneuf, ill. Bolland (Havlat, Ladd), Ladd (Bolland), Burish (Walker, Ladd), Fraser (Walker), Brouwer (emberhátrányból, üres kapuba, Walker).
Kiállítások: 14 perc, ill. 14 perc.
Kapusok: Kiprusoff 28/32, ill. Habibulin 29/31.

San Jose Sharks-Carolina Hurricanes 3-4 (1-0, 2-2, 0-1, 0-0, 0-1)
Gólszerző: Clowe (M. Michalek, Pavelski), Szemjonov (M Michalek, Pavelski), Vlasic (Clowe, M. Michalek), ill. Cullen (büntetőből), Szamszonov (Petruzalek), R.Whitney (Cullen), Szamszonov (szétlövésből).
Kiállítások: 8 perc, ill. 14 perc.
Kapusok: Nabokov 26/29, ill. Leighton 37/40.

(A végeredményre kattintva az összefoglaló videója, a gólszerzőkre kattintva a találkozó adatlapja tekinthető meg. A bajnokság állása itt van, a statisztikák legjobbjai pedig itt.)