A bűvös hármas ismét győzelmet hozott

2009.01.17. 14:36 F. Kapus

"A vártnál jobban teljesített a csapat az Olimpija Ljubljana elleni mérkőzésen. Egyrészt Szuper Levente produkált nagyon nagyot, másrészt az összes védőnk és védekező játékosunk a maximumot hozta. Ahol hiba volt, ott a másik játékos segített, ha lyuk maradt a védekezésben, ott volt Levente. A támadókat dicséri, hogy három igen fontos gólt lőttünk, a bűvös hármas tehát megint győzelemre segített minket." Énekes Lajos dicsérő szavai ezek, a tovább után jön a folytatás.

A vitatott góllal lement az első harmad, előnyben voltunk. A korong az esetnél bent volt, csak amikor a bíró fújt, ő még nem látta. Szerencsére asszisztense segített neki, így megadta a találatot. Kis idő után a szlovénok is beletörődtek. A harmad hátralévő részében védekezni kellett, voltak helyzeteink is, de az ellenfélnek több.

A második harmad kiegyensúlyozottabb lett, jogosnak érzem, hogy a húsz perc alatti döntetlennel megtartottuk a vezetést. Szívvel-tűzzel játszottunk, mindenki hozzátette, amit tudott. Sejtettük, hogy a harmadik harmadra az 1-0 kevés lesz. Kértük a fiúkat az öltözőben, menjünk előre, törjünk a gólszerzésre, ne kihúzni akarjuk ezzel az egygólos előnnyel. Nagyon éles játékrész volt, ahogy a meccs is, végig. Jól zárt a védelmünk, Szuper továbbra is remekelt. A vége felé pedig egy kettő az egy elleni helyzetben Palkovics nagyon okosan Vaszjunyinhoz játszotta a korongot, aki ügyesen fejezte be, góllal. 2-0-nál már könnyebbé vált a dolgunk.

Nagyon sokat szerepelt a vendégek legerősebb sora, akik már nem fiatal emberek. Érezhetően elfáradtak a terheléstől, és önbizalmuk terhére volt, hogy bármit tesznek, nem tudnak kapuba találni. Kapuslehozatallal próbálkoztak, de fiatal sorunk szépen megoldotta a lehetőséget, Sofron nagyon önzetlenül szolgálta ki Nagy Gergőt.

Mindenkit dicséret illet a mai mérkőzés után. Hatalmas szívvel szép eredményt hozott a csapat, a teljes második sor hiányában is. A kapura lövési arány jelentős vendégfölényt mutatott, a mi számításaink szerint 33-21 volt a helyes adat. Összesen kétszer kerültünk fórba, örvendetes, hogy emberelőnyös helyzeteinket ötvenszázalékosan használtuk ki.

Vasárnap a Linz érkezik hozzánk. Először is bízom benne, hogy több beteg és sérült nem lesz a csapatban, ez a legfontosabb. Mondom ezt azért, mert egy-két gyanús játékos van azok között is, akik pénteken játszottak. A mostani hiányzók közül Kovács és Guerriero talán felépül. Benk nem valószínű, ő a legfrissebb hírek szerint skarlátgyanús. Nem szerencsés szezon ez számára. Mivel Martz pénteken lázasodott be, nem biztos, hogy vasárnapig rendbe jön.

Szombaton az idősebb és a sokat játszó játékosok pihenőnapot kapnak, a fiatalokat és a kevesebbet szereplőket várjuk egy kis átmozgatásra. Ismét nagyon jól mennek a fiatalok, elégedettek vagyunk velük, de a védekezésükben vannak kihagyások. Ezzel ők is tisztában vannak, dolgoznak a javításon.