A Washington nem tud büntetőt lőni

2008.12.11. 12:16 Ryan O'Brien

Négyen is dupláztak az NHL 64. játéknapján, köztük Thomas Vanek, aki már 22 gólnál jár. Huet először hozta gól nélkülire a meccsét, mióta a Chicagóban véd. A Washington megint büntetőt hibázott, de így is könnyen nyert. Aaron Voros eredményes volt.

Folytatta a gólgyártást Thomas Vanek. A Buffalo osztrák csatára kétszer is betalált a Tampa elleni meccsen, 0-2-es hátrányból fordítva nyert a Sabres. A hazaiak három gólja is a harmadok utolsó perceiben esett. 3-2-es állásnál, Kotalik kiállítása miatt emberhátrányba került a Buffalo, a Lightning még a kapusát is lehozta. Így hat a négy ellen folyt a csata, de egyenlítés helyett Pominville belőtte a negyediket. Egy bedobás után a 26 éves csatár elé pattant a korong, saját térfeléről az üres kapuba lőtt. A Tampa, az edzőváltás óta csak egyszer tudott nyerni, ez volt a hetedik veresége.

A komplett védősorát nélkülözte a Pittsburgh, Gill, Whitney, Goncsar és Boucher is hányzott a New Jersey elleni összecsapásról, amelyen a Devils magabiztosan nyert, elsősorban Clemmensen kapus bravúrjainak köszönhetően.

Megint büntetőt hibázott a Washington, Alexandre Giroux előbb belőtte idei első gólját, majd a harmadik harmadban kihagyta a rávezetést. Phil Kessel a Boston csapatában sorrendben 13. meccsén volt eredményes, ez most a ligacsúcs.

Hosszabbításban nyert a New York Rangers és a Detroit. A Rangersben Voros eredményes volt, gólpasszt adott. A Red Wings győztes gólját a veterán Nicklas Lidström szerezte.

Első gól nélküli meccset produkálta új csapatában Cristobal Huet. Pályafutása során ez volt a 18. shutoutja, a Chicago az Ottawát verte. Martin Haznal és Olli Jokinen is két gólt lőtt a Phoenix színeiben a Dallasnak. A negyedik duplázó az anaheimi Kunitz volt.

64. játéknap, eredmények

Buffalo Sabres-Tampa Bay Lightning 4-2 (1-2, 2-0, 1-0)
Gólszerző: Stafford (emberelőnyből, Spacek, Pominville), Vanek (Kotalik), Vanek (emberelőnyből, Roy, Pominville), Pominville (emberhátrányból, üres kapuba, Hecht), ill. St. Louis (Stamkos), Recchi (Ranger, Szczechura).
Kiállítások: 20 perc, ill. 24 perc.
Kapusok: Miller 26/28, ill. Smith 33/36.

New Jersey Devils-Pittsburgh Penguins 4-1 (0-0, 1-0, 3-1)
Gólszerző: Zajac (Langenbrunner, White), Parise (Salvador, Langenbrunner), Zubrus (Gionta, Salvador), Elias (üres kapuba, White), ill. Cooke (Malkin, Fedotenko).
Kiállítások: 12 perc, ill. 14 perc.
Kapusok: Clemmensen 26/27, ill. Sabourin 28/31.

Washington Capitals-Boston Bruins 3-1 (1-0, 1-1, 1-0)
Gólszerző: Backström (emberelőnyből, Ovecskin, Kozlov), Giroux (Kozlov, Poti), Ovecskin (üres kapuba, Szjomin, Backström), ill. Lucic (Kessel, Chara).
Kiállítások: 6 perc, ill. 4 perc.
Kapusok: Johnson 33/34, ill. Fernandez 23/25.

Atlanta Thrashers-New York Rangers 2-3 (0-0, 1-1, 1-1, 0-1)
Gólszerző: Crabb (Oystrick), Kovalcsuk (Valabik, Thoburn), ill. Orr (Voros, Redden), Callahan (emberhátrányból, Dubinsky, Redden), Gomez (a hosszabbításban, Naslund, Redden).
Kiállítások: 8 perc, ill. 14 perc.
Kapusok: Hedberg 30/33, ill. Valiquette 27/29.

Detroit Red Wings-Calgary Flames 4-3 (0-2, 1-0, 2-1, 1-0)
Gólszerző: Filppula (Draper, Cleary), Zetterberg (Cleary, Rafalski), Rafalski (Holmström, Franzen), Lidström (a hosszabbításban, Franzen, Dacjuk), ill. Conroy (Cammalleri, Phaneuf), Langkow (Bertuzzi, Moss), Moss (emberelőnyből, Phaneuf, Aucoin).
Kiállítások: 10 perc, ill. 10 perc.
Kapusok: Conklin 29/32, ill. McElhinney 35/39.

Chicago Blackhawks-Ottawa Senators 2-0 (1-0, 0-0, 1-0)
Gólszerző: Kane (emberelőnyből, Sharp), Brouwers (üres kapuba).
Kiállítások: 17 perc, ill. 17 perc.
Kapusok: Huet 23/23, ill. Gerber 28/29.

Dallas Stars-Phoenix Coyotes 3-5 (2-2, 1-1, 0-2)
Gólszerző: Daley (Petersen, Conner), Neal (emberelőnyből, Robidas, Modano), Brunnström (Conner, Sydor), ill. Hanzal (Tyihonov, Z. Michalek), O. Jokinen (emberelőnyből, Jovanovski, Morris), O. Jokinen (emberelőnyből, Jovanovski, Mueller), Hanzal, Reinprecht (üres kapuba, Doan, Brizgalov).
Kapusok: Turco 29/33, ill. Brizgalov 29/32.

Anaheim Ducks-St. Louis Blues 4-2 (1-1, 1-0, 2-1)
Gólszerző: Parros (Ryan), Kunitz (emberelőnyből, Getzlaf, Selanne), Morrison (Marchant, Selanne), Kunitz (üres kapuba, Pahlsson), ill. Combreen, Boyes (emberelőnyből, Perron, Berglund)
Kiállítások: 37 perc, ill. 35 perc.
Kapusok: Giguere 26/28, ill. Legace 10/11, majd Mason 22/24.

(A végeredményre kattintva az összefoglaló videója, a gólszerzőkre kattintva a találkozó adatlapja tekinthető meg. A bajnokság állása itt van, a statisztikák legjobbjai pedig itt.)